Jakou tužkou skicovat
Pro sjednocování kresby se doporučuje tužka s gradací F. Tužky stupnice B jsou vhodné pro kreslení a skicování. Čím měkčí tuha, tím tmavší kresba. Velmi záleží na tom, jaký tlak na tužku vyvinete.
Archiv
Jaká tužka je nejlepší na kreslení
Určitě si zvolíme spíše středně tvrdou nebo tvrdou. Tvrdší tužka totiž zanechá tenkou stopu a nebude se rozmazávat. Naopak tužka na kreslení by měla být zvolena spíše z opačné části stupnice tvrdosti, pro kreslení je vhodná měkká tužka- krásně klouže po papíře a dovoluje kreslíři uvolnit ruku.
Archiv
Na co je tužka HB
Nejčastěji se řeší tvrdosti tužek u školáků, kdy se používají tužky měkké na kreslení a psaní – č. 1 (B) a č. 2 (HB) a tvrdé č. 3 (H) na rýsování.
ArchivPodobné
Jak vybrat tužku
Na rýsování jsou nejvhodnější středně tvrdé a tvrdší tužky (2H=4, 3H=4 1/2, 4H=5), na kreslení se hodí spíše měkčí tužky, které lépe kloužou po papíru (2B=1 1/2, 3B=1, 4B=0). Stabilo může nabídnout klasické tenké tužky s tvrdou, střední i měkkou tuhou ve škále od 4H (= 5) až po 4B (= 0) v sérii Othello nebo Schwan.
Jak držet tužku při kreslení
Tužka je položena na prostředníčku, palec ji přidržuje. Ukazováček je seshora jen položený, aby jím bylo možné poťukat. Tužka směřuje k papíru šikmo, nikoli kolmo, protože leží v prohlubni mezi palcem a ukazovákem. Mezi hrotem tužky a prsty by měla být mezera asi 3 cm.
Jak začít skicovat
Sledujte hlavní tvary objektů
Zaměřte se především na velké tvary a podrobnosti si nechte až pro kresbu. Budete se divit, jak málo detailů je potřeba k rozeznání předmětů. Opět jde hlavně o podstatu vybraného objektu. Jestli je vám zatěžko odpoutat se od detailů, zkuste si slepé skicování.
Kterou tužkou se rysuje
Čím více grafitu obsahuje, tím je měkčí a snáze se s ní kreslí, více se ale rozmazává. Vyhledávají ji proto umělci, hodí se na výtvarné aktivity. Naopak tuhy s vyšším podílem jílu jsou tvrdší a jsou vhodné na přesné, ostré čáry, tedy např. na již zmíněné rýsování.
Na co je tužka 1
Jednička a dvojka jsou určeny na psaní a kreslení, trojka je „rýsovací“ tužkou.
Na jaký papír kreslit
Kreslení – papír na suché techniky
Použijete-li tužku, pastelku nebo uhel, nejlepší je kreslit na silný papír s hladkým povrchem. Pro zkoušku tužky či pastelky a rozvržení kresby jsou ideální náčrtníky. Pro kreslení, kdy máte jasno v technice a námětu, můžete použít papíry s gramáží od 150 g/m².
Jak správně stínovat tužkou
Nasaďte tužku k začátku stínování a lehkým pohybem veďte tužku po směru tahu, kdy na konci tahu ji mírně zvedněte nad papír. Tím se tah čáry zúží do ztracena. Pro vyplnění plných stínovaných ploch, je nutné se naučit klást tahy těsně vedle sebe tak, aby mezi jednotlivými tahy nevznikaly mezery a neprůsvital papír.
Co je to skicování
Skicování je velice jednoduchý způsob, jak vizualizovat nějakou myšlenku či nápad. Pokud se budeme bavit o využití skicování v rámci návrhu UX nebo digitálních produktů, skicování se využívá především jako nástroj pro rychlé zachycení myšlenek a prozkoumání možných variant řešení či tvorbu wireframů.
Kterou tuzkou se rysuje
Školáci si pak vystačí s měkkými tužkami na kreslení a psaní – tužka č. 1 (B) a č. 2 (HB) a tvrdou tužkou č. 3 (H) na rýsování.
Jakou tužku do první třídy
Pro psaní je ideální měkčí tužka s označením 2 nebo HB s masážní protiskluzovou úpravou. Nemusí se na ní tolik tlačit, zanechá sytou linku a dobře se gumuje. Doporučuje se nelakovaný povrch tužky. Je vhodnější než lakovaný, protože dětem méně klouže v prstech.
Jak vybrat gramáž papíru
Jakou gramáž zvolit
Pokud ho budete používat na obyčejný černobílý tisk, různé poznámky a obvyklé využití v kanceláři, bude vám stačit papír gramáž 80 gsm, což je obvyklá gramáž papíru do tiskárny. . Potřebujete-li však oboustranný tisk nebo chcete tisknout barevně, je lepší volbou kancelářský papír gramáž 90-100 gsm.
Čím kreslit na černý papír
Akvarelové fixy.Gelová pera.Linery.Brush peny.Monami DIY.Akrylové fixy. Popisovače Posca. Artmagico. Monami Deco Marker.
Co mám dělat když nevím co nakreslit
Shrnutí:Snadno najděte inspiraci pro kresby se zajímavými a vizuálně přitažlivými objekty a scénami.Zhruba načrtněte nápad, který chcete nakreslit, a pak přidejte detaily.Získejte referenční materiály z internetu nebo knih, které vám pomohou se složitějšími kresbami.
Jak se naučit skicovat
Sledujte hlavní tvary objektů
Zaměřte se především na velké tvary a podrobnosti si nechte až pro kresbu. Budete se divit, jak málo detailů je potřeba k rozeznání předmětů. Opět jde hlavně o podstatu vybraného objektu. Jestli je vám zatěžko odpoutat se od detailů, zkuste si slepé skicování.
Co znamená skica
Skica je označení pro předběžnou kresbu, prvotní náčrt, původní náčrtek (črta) nějakého uměleckého nebo technického nápadu. Užívá se velmi často při všech tvůrčích činnostech, zejména ve všech oblastech výtvarného umění, dále též v architektuře, designu, užité grafice, své uplatnění nalezla i v technice.
Jaké tužky pro prvňáčky
Nejvhodnější pro děti předškolního a školního věku je trojhranná tužka s hranou stěny 9 mm. Ideálně sedne do dětské ruky a navíc přirozeně vybízí dítě, aby tužku drželo správně. Nebude ji všemožně kroutit, otáčet a ohýbat. Také je důležité, aby měla správnou měkkost tuhy.
Jakou gramáž má tvrdý papír
Gramáž 150 až 250 g/m
Takto silný a tvrdý papír již nepropouští inkoust. Řadí se sem čtvrtky a skicáky, které se hodí na výtvarné účely, pozvánky, brožury, pohlednice, nápojové lístky, katalogy a různé kartičky. Často se setkáte i se “čtvrtkami” s méně než 150 g/m2.
Jakou gramáž má normální papír
Gramáž papíru (plošná hmotnost papíru) udává hmotnost papíru o ploše 1 m2. Kancelářský papír má gramáž 80, letáky se většinou tisknou na gramáže 90-150, obálky brožur 200-300, vizitky 250-350.
Co si nakreslit když se nudíš
Nejprve zkuste přemýšlet o předmětech nebo scénách, které vám připadají zajímavé nebo vizuálně přitažlivé. Jakmile budete mít v hlavě nápad, načrtněte si hrubý obrys toho, co chcete nakreslit. Pokud se stále zasekáváte, zkuste si vyhledat referenční materiály na internetu nebo v knihách.
Jak začít s kreslením
Věnujte pozornost proporcím objektu a jeho umístění v prostoru. Paralelně s náčrty pokračujte v kreslení podle obrázků, fotografií a video lekcí. V zásadě jde jen o to začít, což není nic složitého, chce to jen vůli a trpělivost. Dovolte si kreslit nedokonalé výtvory; kreslit pro zábavu, ne pro výsledek.
Jak najít svůj styl kreslení
Inspiraci: Můžete si hledat inspiraci v umění, přírodě, městech a dalších zdrojích. Knihy a zdroje: Můžete si přečíst knihy o kreslení a využít online zdroje, jako jsou tutoriály a videa, abyste se naučili nové techniky a styl.
Jak na skici
Skicování: Praktické rady pro začátečníkySkica je kresba nanečisto. Nesnažte se být dokonalí.Malujte to, co vidíte. Neustále se očima vracejte k objektu, který skicujete.Sledujte hlavní tvary objektůHlídejte si hrany.Vyberte si správnou tužku a papír.Vyhrajte si s texturou.