Jakou váhu činky?

Jakou váhu činek

Váha činek

Doporučuje se začínat s váhou okolo 10 kg. Lehčí činky jsou určeny především pro ženy, které si chtějí tímto způsobem posilování zformovat postavu. Těžší činky jsou pak vhodnější pro muže, kteří chtějí zvýšit svou sílu a svalovou hmotu.
Archiv

Jaké činky pro začátečníky

Začátečník by měl začínat s nízkými váhami, doporučuje se začínat s váhou činky okolo 10 kg. Jak bylo řečeno, pro silové užití je vhodné pořídit set s možnosti nakládání kotoučů. Ideální je start s nakládací činkou, která má základní váhu okolo 7 kg.
Archiv

Jaké činky pro ženy

Činky se pro ženy dělají stejně jako činky standardní ve dvou základních provedeních. Takzvané monobloky bez možnosti nakládání a činky nakládací. Mezi činky můžeme také zařadit připínací závaží o nízkých hmotnostech. Pro ženy se doporučuje začínat s činkami o váze od 0,5 kg – 2 kg a cvičit při větším počtu opakování.

Jak si vybrat činky

Nejlepší činky dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Název Orientační cena
1. Hop-Sport Nakládací činkový set Premium 38kg 2 000 Kč
2. Hop-Sport Nakládací činkový set Premium 36kg 2 000 Kč
3. Gyronetics 77046 sada jednoručních činek, plast, 25 mm, 30 kg 1 000 Kč
4. inSPORTline DBS2181 SET 2 x 3-10 kg 1 400 Kč

Archiv

Jak zvednout 100 kg na bench

První týden provádějte bench-press s 45 % svého maximálního výkonu (v konkrétním rozpise budeme vycházet z maxima 100 kg) a to v osmi sériích po třech opakováních. Každý další týden budete přidávat zhruba 5 procent.

Jak posilovat ruce s činkami

Posilování s činkami

Postavte se s rovnými zády a uchopte činky tak, aby dlaně směřovaly k tělu a palce nahoru. Lokty a ramena držte na místě a činky připažením zvedejte k hrudníku. Pohyb zpátky do výchozí polohy brzděte. Další velmi účinný cvik na posílení paží s činkami je tlak.

Jak těžké činky pro začátečníky

Hmotnost činek

Na začátek doporučujeme posilování s činkou o hmotnosti kolem 10 kg. Činky pod 10 kg jsou většinou vhodné pro ženy, které nechtějí příliš nabrat svalovou hmotu, ale spíše zformovat a zpevnit své tělo. Naopak těžší činky jsou vhodnější pro muže, kteří chtějí posílit svalstvo.

Jak často cvičit s činkami

Jak často cvičit ruce

Je ale důležité si uvědomit, že velké svalové partie a komplexní cviky dodávají tělu několikanásobně větší hormonální odezvu než stahování kladky na triceps. Proto z vlastní zkušenosti doporučujeme zaměřit se spíše na velké svalové partie a ruce cvičit jen jednou, maximálně dvakrát týdně.

Jak se posiluje s činkami

Do obou rukou uchopte činky a ruce nechte podél těla tak, aby dlaně směřovaly k tělu. Poté pomalu zvedejte činky k sobě do té doby, než budou dlaně v úrovni vašich ramen. Poté se pomalu vraťte zpět. Toto posilování s činkami skvěle posílí sval vřetenní a zapojí také hluboký sval pažní.

Jak zacit s Cinkami

Na začátek doporučujeme posilování s činkou o hmotnosti kolem 10 kg. Činky pod 10 kg jsou většinou vhodné pro ženy, které nechtějí příliš nabrat svalovou hmotu, ale spíše zformovat a zpevnit své tělo. Naopak těžší činky jsou vhodnější pro muže, kteří chtějí posílit svalstvo.

Jak často cvičit bench

Nejspíše cvičíte bench press jenom jednou týdně nebo špatným způsobem dvakrát týdně. Ke zlepšení je víceméně nutné cvičit ho častěji a kvalitně. Programy jako americký Bench Press Killer nabízejí tlak s činkou na lavičce i 5x týdně, pokročilé programy bulharského typu zvané Smolov třeba 6x týdně.

Jak správně dýchat při Benchi

Při spouštění činky směrem k hrudníku se nadechujte, naopak při koncentrické fázi od hrudníku nahoru vydechujte. Jde o univerzální pravidlo vhodné pro začátečníky a kondiční sportovce.

Jak mít sílu v rukou

Vezměte si do obou rukou jednu činku a zkuste si takzvaný tricepsový zdvih. V poloze vsedě nebo i vestoje uchopte oběma rukama konec činky a umístěte si ji do polohy za hlavu. Začněte činku tlačit směrem vzhůru až do zcela napjatých paží, chvíli vydržte nehybně a poté spouštějte opět do polohy za hlavu.

Jak správně posilovat s činkou

Do obou rukou uchopte činky a ruce nechte podél těla tak, aby dlaně směřovaly k tělu. Poté pomalu zvedejte činky k sobě do té doby, než budou dlaně v úrovni vašich ramen. Poté se pomalu vraťte zpět. Toto posilování s činkami skvěle posílí sval vřetenní a zapojí také hluboký sval pažní.

Jak dlouho trvá vybudovat svaly

Nabrání 0,5-1 kg svalu může být na vyšší úrovni pokroku záležitost jednoho roku, ale shodit 2-3 kila tuku se vám podaří za několik týdnů. Být ultra-vyrýsovaný je fajn, ale naučit se využít proces nabírání svalů je třeba pro dosažení postavy, která stojí za vyrýsování.

Jaké partie cvičit spolu

Zvolte vždy dvě partie, které spolu souvisí.

Při cvičení prsou se vždy alespoň z části zapojuje triceps a ramena, u tréninku zad většinou biceps a při tréninku nohou nezapomínejte na lýtka. Jedině tak zvládnete efektivně procvičit celé tělo.

Jak dlouho cvičit s činkami

Doporučuji cvičit alespoň 30 minut v závislosti na tom, kolikrát týdně si tréninky nastavíte. Je lepší cvičit vícekrát a kratší čas, než jednou týdně zničit tělo dvouhodinovým tréninkem. Pokud chcete cvičit 3x týdně, nastavte si 40 – 60 minutové cvičení.

Jak často si dávat Rest Day

Jak často bych měl(a) odpočívat Pokud právě začínáte nový tréninkový plán nebo jste nováčky ve cvičení, měli byste odpočívat každý třetí den. To znamená cvičit dva dny po sobě a třetí den odpočívat. Zkušenější cvičenci by si měli dávat aktivní odpočinek alespoň jednou týdně.

Co posiluji na bench

Bench press při posilování aktivuje svaly:

velký prsní sval. malý prsní sval. trojhlavý sval pažní (triceps)

Jak zvednout víc na bench

Cvičte Bench press mnohem častěji

Aby se to zlepšilo, musíte trénovat, hodně. Navýšení objemu a/nebo počtu tréninků příslušného pohybu samo o sobě povede ke zlepšení. Jednoduše potřebujete cvičit více, aby se tělo muselo zotavit z větší zátěže, a mohlo tak dokázat víc. Důkazy podporující toto tvrzení jsou všude.

Jak rychle nabrat sílu

Pro budování síly je lepší zvyšovat zátěž a snižovat počty opakování, než nechávat zátěž, ale zvyšovat počty opakování. Není třeba dělat ani velké váhové skoky. Pokud jste na nějaké hranici, kdy vám přijde, že už je to opravdu těžké, další trénink si přidejte klidně jen 1-2kg.

Proč mi nerostou svaly i kdyz cvičím

Svaly donutíš k růstu jen tehdy, když je začneš zatěžovat víc, než byly zvyklé. Až v tomto okamžiku začnou svaly sílit, protože se potřebují přizpůsobit vyšší zátěži, aby ji bez problémů zvládly. Takže čím vyšší zátěž při tréninku zvolíš, tím lépe. Pamatuj ale na jednu důležitou věc – zátěž zvyšuj postupně!

Jak poznat že mi rostou svaly

Jak tedy člověk pozná, že nabral svaly Pokud si nejste jisti, zda nabíráte svaly nebo tuk, bude nejjednodušší zajít si na bioimpedanční měření (přístroje InBody, BodyStat, Tanita…) do některé blízké nutriční poradny nebo fitness centra.

Kdy jsou videt výsledky z fitka

„Výsledky se obvykle dostaví zhruba po šesti týdnech pravidelného cvičení. Po této době se tělo naučí správně zapojovat jednotlivé svaly,“ říká.

Jak začít chodit do posilovny

Pro začátek zvolte cviky na střed těla, tedy břicho a vzpřimovače trupu. Poté pokračujte cviky na velké svalové partie jako jsou záda, hrudník, ramena, stehna. Ke konci tréninku zařadíte cviky na menší svalové partie, kterými jsou paže a lýtka. Na konec tréninku zařaďte opět pár minut na rotopedu nebo běžeckém pasu.