Jakou vodu do vířivky?

Co se dává do vířivky

Kyslíková chemie

Na rozdíl od chlóru je tato chemie vhodná pro alergiky nebo pro osoby s kožním onemocněním. Kyslíková chemie totiž nedráždí pokožku, sliznice ani oči. Po každém použití vířivky se doporučuje použít jednu odměrku kyslíkového granulátu, která splní stejnou funkci jako zmiňovaný chlór.

Jak často se mění voda ve vířivce

Při privátním používání se mění voda ve vířivce přibližně 1× – 4× do roka. Vše ovšem záleží na mnoha okolnostech jako je četnost užívání či osobní přístup při údržbě vířivky.
Archiv

Jak se starat o vířivku se slanou vodou

Ve vířivkách je mnohem větší teplota voda (cca 40°C,). Čím je větší teplota vody, tím lépe a rychleji se množí bakterie. Dopouštěním vody způsobeném odparem či praním filtrů však dochází ke snížení koncentrace soli v bazénové vodě. Sůl je tedy třeba doplnit po dopouštění vody nebo obměně vody ve vířivce.

Jak dezinfikovat vířivku

Nejčastěji se k ošetření vody ve vířivce používá chlor, brom nebo přípravky na bázi aktivního kyslíku. Kvůli tvrdosti vody a usazování vodního kamene je také vhodné použít přípravky na stabilizaci tvrdosti vody. Čištění vířivky chlorem představuje ideální kombinaci parametrů cena–výkon.
Archiv

Jak udržet čistou vodu ve vířivce

Proto je nutné čerstvě napuštěnou vodu ve vířivce ošetřit chemií, i když se vám zdá nádherně čistá. Nejdříve doporučujeme změřit pH vody a podle toho ji upravit tak, aby se její pH pohybovalo na úrovni 7,2 – 7,6. K tomu slouží chemikálie pH plus a pH minus. Při úpravě vody se to neobejde ani bez desinfekce.

Jak často chodit do vířivky

2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.

Jak dlouho vydrží voda ve vířivce

Pokud máte vířivku napuštěnou celoročně, nejméně 3× za rok doporučujeme kompletně vyměnit vodu a vnitřek vířivky vyčistit. Pokud ji nepoužíváte příliš často, je lepší po každém koupání vířivku vypustit a dle potřeby znovu napustit.

Jak dlouho může být ve vířivce

20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.

Jak vyčistit zelenou vodu ve vířivce

Pokud se voda do 24 hodin od první šokové dávky přípravku zabarví hnědě (nebo zeleně), je ve vodě ve vířivce v příliš velkém množství železa nebo manganu, při zelené barvě mědi. Do vody se přidá přípravek, který odstraňuje kovy a ten přítomné kovy vysráží a ty se zachytí ve filtraci.

Jak vyčistit vodu ve vířivce

Ošetření vody ve vířivce před použitím

K tomu slouží chemikálie pH plus a pH minus. Při úpravě vody se to neobejde ani bez desinfekce. Při desinfekci vody postupujte vždy podle přiloženého návodu a k měření ideálních hodnot vody doporučujeme pořídit kvalitní tester, díky kterému upravíte vodu tak, jak je potřeba.

Jak dlouho můžu být ve vířivce

Obecně se doporučuje 15-30 minut v kuse. Někdo zvládne i 45 minut. Doba strávená ve vířivce záleží na mnoha aspektech. Vaše zdraví, okolní teplota, teplota vody, intenzita vířivého proudu a další.

Proč se kazí voda ve vířivce

Nízká hladina dezinfekčního prostředku může způsobit zakalenou vodu. V některých případech neprojde filtrem 100 % vody, protože většina vířivek je navržena s nějakou formou obtokového potrubí k filtru. Pokud totiž dojde k tomu, že je filtr ucpaný, voda může stále volně cirkulovat a nezpůsobí poškození žádných součástí.

Kdy nechodit do vířivky

Pozor: Do vířivky nechoďte, máte-li horečku, rozsáhlé kožní problémy a mokvavé rány. Nedoporučuje se ani při křečových žilách a v těhotenství, protože vysoká teplota vody může způsobit krvácení a předčasný porod.

Co s vodou z vířivky

Pitná voda z veřejného vodovodu bývá často zkalená a pro vířivku nedostatečně čistá. Proto je nutné čerstvě napuštěnou vodu ve vířivce ošetřit chemií, i když se vám zdá nádherně čistá. Nejdříve doporučujeme změřit pH vody a podle toho ji upravit tak, aby se její pH pohybovalo na úrovni 7,2 – 7,6.