Jakou značku fasádní barvy?

Jaká je nejlepší fasádní barva

Silikátové barvy mají dlouhou životnost a vhodné jsou na zateplení polystyrenem i minerální vatou. Silikonové fasádní barvy – nejdražší, ale také svými vlastnostmi nejlepší řešení fasádního nátěru. Má vysokou paropropustnost, minimálně se špiní, voda po ní jednoduše stéká a vydrží desítky let.
Archiv

Jaký typ fasádní barvy

Srovnávací tabulka fasádních nátěrů

Akrylátová fasádní barva Silikátová fasádní barva
Vhodné na jakékoliv podklady Vhodné na podklady s obsahem křemíku
Pro zateplení polystyrenem Pro zateplení polystyrenem i minerální vatou
Horší paropropustnost, horší voděodolnost Vynikající paropropustnost, horší voděodolnost

Jakou zrnitost fasády

Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm. Pokud byste chtěli mít fasádní omítku jemnější, musíte na fasádu nejprve natáhnou vrstvu zrnitější omítky, a následně ji překrýt hladkým typem.

Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou

Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.

Jaká barva fasády k bílým oknům

K bílým oknům pak ladí v podstatě jakákoliv barva fasády. Trendem je například šedá.

Jakou barvu fasády k černé střeše

K černé střeše můžete zvolit téměř jakoukoliv barvu na fasádu. Červená střecha toho ale tolik nesnese, a tak doporučujeme vybírat spíše méně výrazné barvy z odstínu hnědé, okrové a bílé.

Jakou fasádní barva na Břízolit

Odpověď: Dobrý den, pro nátěr můžete použít akrylátovou nebo silkonovou fasádní barvu BARLET.

Jak na fasádní omítku

Omítka se nanáší strojně stříkáním, stáhne a urovná se hliníkovou latí a po zatuhnutí se seřízne latí a strhne škrabákem. Po provedení jádra je nutné dodržet časový odstup před aplikací finální omítky. Na vyschnutí jádra je třeba počítat s 1mm omítky = jeden den schnutí.

Jakou omítku na sokl

Mozaikové omítky představují vysoce efektivní ochranu pro zvláště namáhané části stavby, jakou je právě soklová část. Jsou mechanicky velmi odolné, dostatečně paropropustné a výborně odpuzují vodu. Navíc jsou snadno omyvatelné a dobře se s nimi pracuje.

Jakou značku silikonové omítky

sanačních omítek v interiéru) lze doporučit silikátové nátěrové hmoty – PRIMALEX SILIKÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA a PRIMALEX SILIKÁTOVÁ OMÍTKA. Jejich paropropustnost je obvykle excelentní a rovněž přídržnost je vysoká (díky „chemickému“ vázání s podkladem).

Jak natáhnout fasádní omítku

Pokud fasádní omítku aplikujete klasicky hladítkem, nanášejte ji jedním tahem bez přerušování. V opačném případě byste měli povrch nejednotný. Pro natažení základní vrstvy se vždy používá hladítko nerezové. Nanesenou omítku zarovnejte stržením přebytečné vrstvy a důkladně vyhlaďte.

Jakou fasádu k červené střeše

Pokud jste vsadili na dřevěný dekor a klasickou červenou střechu, sáhněte po přírodní hnědé, žluté, okrové nebo bílé barvě a podobných tónech. K modernějším prvkům, šedým oknům a tmavší střeše se hodí i hravější barvy jako zelená, fialová, červená nebo oranžová.

Jakou fasádní barvu na štuk

Akrylátové fasádní barvy

Dále se dají použít na omítky, štuky, beton, pórobeton, dřevo, dřevovláknité a dřevotřískové desky a podobné materiály. Vhodné jsou i na sanační omítky a zateplovací systémy.

Jak vybrat fasádu na dům

Celkový vzhled domu:

K dřevěným rámům (nebo těm s dekorem dřeva) se hodí spíš přírodní barvy: okrová, hnědá, žlutá nebo bílá. Pokud máte šedá/antracitová okna, můžete se víc odvázat a klidně si dovolit zelenou, fialovou, červenou nebo modrou. K bílým rámům pak ladí jakákoliv barva. V úvahu vezměte také obložení.

Jak vybrat fasádu

Celkový vzhled domu:

Barva fasády by měla ladit s ostatními prvky. V první řadě jde o okna. K dřevěným rámům (nebo těm s dekorem dřeva) se hodí spíš přírodní barvy: okrová, hnědá, žlutá nebo bílá. Pokud máte šedá/antracitová okna, můžete se víc odvázat a klidně si dovolit zelenou, fialovou, červenou nebo modrou.

Jak srovnat Brizolit

Jako optimální řešení opravy starého břízolitu se jeví technologie weber. top, dostupná už několik let. Vzhledově, složením i užitnými vlastnostmi jde o materiál velmi blízký původním břízolitům. Tato minerální škrábaná omítka břízolitového typu je vhodná pro ruční i strojní zpracování.

Jak dlouho zraje fasáda

Nedodržuje se pravidlo, že jeden milimetr omítky nebo lepidla by měl schnout 24 hodin. Kolikrát se stane, že firmy natáhnou lepidlo s perlinkou a druhý den nanáší finální omítku. Lepidlo je tlusté pět milimetrů, mělo by schnout za dobrého počasí pět dní,“ řekl Straka.

Čím brousit fasádní lepidlo

Hladítko má hladící plochu z velmi hrubého smirkového plátna. Je vhodné pro broušení tvrdých povrchů, například fasádní stěrky, zbytky starých lepidel a podobně.

Čím Oblozit sokl

Ideálním řešením pro obložení soklu domu je marmolit – dekorativní omítka, která působí vzhledově jako kámen a vyrábí se z přírodního mramoru. Vlastnosti marmolitu jsou ideální pro obklad soklu.

Čím natřít sokl

Odpověď: Dobrý den, pro nátěr můžete použít silikonovou (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ V4018) nebo akrylátovou (BARLET AKRYLÁT BARVA FASÁDNÍ V4013) fasádní barvu. Další možností ne natažení mozaikové omítky Barlet mozaiková omítka.

Jakou zvolit fasádu

Celkový vzhled domu:

Barva fasády by měla ladit s ostatními prvky. V první řadě jde o okna. K dřevěným rámům (nebo těm s dekorem dřeva) se hodí spíš přírodní barvy: okrová, hnědá, žlutá nebo bílá. Pokud máte šedá/antracitová okna, můžete se víc odvázat a klidně si dovolit zelenou, fialovou, červenou nebo modrou.

Jakou omítku zvolit

Na vnitřní omítání jsou vhodné omítky sádrové, vápenné, vápenocementové, hliněné nebo štukové, které se hodí pro všechny typy běžného zdiva. Do místností se zvýšenou vlhkostí se používají sádrové omítky, aplikované v jedné vrstvě, které je možné použít i na keramické a porobetonové zdivo nebo na dřevotřískové tvárnice.

Jak dlouho zraje fasada

Nedodržuje se pravidlo, že jeden milimetr omítky nebo lepidla by měl schnout 24 hodin. Kolikrát se stane, že firmy natáhnou lepidlo s perlinkou a druhý den nanáší finální omítku. Lepidlo je tlusté pět milimetrů, mělo by schnout za dobrého počasí pět dní,“ řekl Straka.

Jak dlouho schne fasádní omítka

Doba schnutí / vrstva: Při 200C a 65% relativní vlhkosti vzduchu je omítka po 24 hodinách povrchově suchá. Proschlá je po 2 až 3 dnech. Požadavky na podklad: Podklad musí být suchý nosný pevný a dostatečně vyzrálý – zbaven všech nečistot, mastnoty, výkvětů, starých nesoudržných nátěrů a prachových částic.

Jakou zvolit barvu střechy

Při výběru barvy střechy můžete experimentovat s kontrastními barvami nebo naopak volit jemnější rozdíly. Jediné věci se raději vyhněte, a tou je přesná shoda. Vnější barevné schéma funguje právě díky rozdílům v použitých barvách. Pokud budete měnit i barvu domu, vyberte nejdřív barvu střechy.