Kam jet na Velikonoce v ČR?

Kam jet na Velikonoce 2023

Severní pobřeží VnitrozemíMarsa Alam.Kalábrie.Panama.Severní pobřežíAbú Dhabí Dubaj. Fujairah. Ras Al-Khaimah.Zanzibar.
Archiv

Kam jet na výlet na Velikonoce

Velikonoce na Valašsku.Hrad Bítov s vůní Velikonoc.Velikonoce v Českém KrumlověVelikonoční festival duchovní hudby v BrněVelikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.Velikonoční otevřené sklepy Valtice.Velikonoce na zámku Hradec nad MoravicíVelikonoce na hradě Helfštýn.
Archiv

Kde jet na Velikonoce

Letos se místo na koledu jede na Velikonoce k moři. Egypt, Kypr nebo Kapverdy – to jsou destinace, kde vám v dubnu bude skvěle. Protože na dovolenou vyrazíte mimo hlavní sezónu, u bazénu se nebudete tísnit s dalšími desítkami hostů. Přeplněná nebudou ani města, takže si užijete jejich autentičtější atmosféru.
Archiv

Kam na dovolenou přes Velikonoce

EvropaAlbánie ✅Island 💉Madeira💉Španělsko.Turecko.Gruzie💉Maledivy.Spojené arabské emiráty.
Archiv

Kdy budou velikonoční svátky v roce 2023

Termíny Velikonoc v letech 2022-2024

Rok Velikonoční prodloužený víkend – datum
Velikonoce 2023 pátek 7. 4. – pondělí 10. 4. 2023
Velikonoce 2024 pátek 29. 3. – pondělí 1. 4. 2024
Velikonoce 2025 pátek 18. 4. – pondělí 21. 4. 2025

Kam o Velikonocích v Brně

Co podniknout v Brně na VelikonoceBrněnské podzemí Pod náměstím Zelný trh vás čeká skryto nevšední tajemství.Zámek Slavkov – Austerlitz.Jarní vábení v Podkomorských lesích.

Co s dětmi na Velikonoce

6 tipů na velikonoční aktivity s dětmiHledejte poklady na Velký pátek.Zahrajte si zajíčkovu schovávanou.Nachystejte koledu pro zvířátka.Pošlete přáníčko.Vyzkoušejte quilling.Absolvujte zkrášlovací proceduru pro holky i vajíčka.9 tipů, jak naučit děti zodpovědnosti.

Co dělat o Velikonocích

Barvení velikonočních vajíček, pečení mazanců a jidášů, šlehání dívek upletenou pomlázkou, polévání vodou nebo třeba vysévání obilí. To vše jsou oblíbené velikonoční zvyky a tradice, pomocí kterých lidé každoročně oslavují svátky jara.

Kam na Velikonoce na Moravě

Velikonoční farmářské trhy v Ludgeřovicích.Velikonoce v Archeoparku Pavlov.Knížecí Velikonoce na zámku Hradec nad MoravicíVelikonoce na Valašsku.Velikonoce a otevřené sklepy na zámku Valtice.Velikonoce a víno v Moravské Nové Vsi.Velikonoce na Slezskoostravském hraděFašanky, fašanky, Velká noc ide.

Kdy začíná Velikonoční půst 2023

Popeleční středou, která připadá na středu 22. února 2023, začíná podle křesťanské tradice čtyřicetidenní období postu před Velikonocemi. Její název se odvozuje od popelce, který je v tento den křesťanům udělován.

Kdy jsou obchody zavřené 2023

Kdy je zavřeno na státní svátkyNový rok (1. ledna),Velikonoční pondělí (10. dubna 2023),Den vítězství (8. května),Den české státnosti (28. září),Den vzniku samostatného československého státu (28. října),Štědrý den (24. prosince) – od 12 hodin,svátek vánoční (25. prosince),svátek vánoční (26. prosince).

Kam vyrazit v Brně

Součásti okruhuVila Tugendhat. Nejslavnější brněnská vila stojí ve čtvrti Černá Pole.Stará radnice. Jedna z nejpozoruhodnějších historických budov v centru.Hrad Špilberk. Rozlehlý komplex na vrcholu stejnojmenného kopce.Vodojemy na Žlutém kopci.Katedrála sv.Zelný trh.Labyrint pod Zelným trhem.Sklep pod Novou radnicí

Kam s dětmi o víkendu v Brně

Tipy na výlety BrnoPlanetárium a hvězdárna.Zoologická zahrada.Bongo – zábavní centrum a rodinný park.Technické muzeum.Vida science centrum – vědecký zábavný park.Rozhledna na Špilberku.Hrad Špilberk a kasematy.Vyhlídková věž staré radnice.

Jak udělat velikonoční vyzdobu

Schovejte umyté skořápky od vajíček. Stačí do nich položit vatu, která je velmi dobře nasáklá vodou a na ni vysét semínka řeřichy. Za 3 dny ji budete mít vysokou asi 4cm. Skořápky pak posaďte do slepičky či jiného držáku na vařené vajíčko a dekorace je hotová.

Kam na Velikonoce v Praze

Pražská zoo, botanická zahrada, muzea a galerie pořádají speciální velikonoční programy plné zábavných soutěží a tvůrčích činností, například barvení vajíček, vytváření beránků, kuřátek a pomlázek. Úžasné brunch a klasické velikonoční menu jsou v nabídce většiny restaurací na Praze 1.

Kdy se nesmí prát prádlo na Velikonoce

Prádlo v Kristově krvi. Podle další ze zvyklostí ženy nesmějí prát prádlo. Jenže této práci by se o Velkém pátku neměli věnovat ani muži. Voda má v ten den totiž duchovní očistné poslání.

Co se nesmí dělat na velikonoční svátky

Nemělo se pracovat na polích (hýbat se zemí), nemělo se prát prádlo. Přesto symbolem Velkého pátku byla voda – tou se lidé omývali pro zdraví, vykrápěl se chlév a omývala zvířata. Také se tento den děly zázraky – zem se otevírala, aby ukázala své poklady.

Kam v Brně o Velikonocich

Co podniknout v Brně na VelikonoceBrněnské podzemí Pod náměstím Zelný trh vás čeká skryto nevšední tajemství.Zámek Slavkov – Austerlitz.Jarní vábení v Podkomorských lesích.

Kam o víkendu s dětmi Jižní Morava

Prozkoumejte s námi:Aqualand Moravia.Děvičky a Sirotčí hrádek.Faunapark ZOO Sedlec.Archeopark Pavlov.Rozhledny Dalibor a Maják.Mikulov.Lom Janičův vrch.

Co se smí jíst při půstu

Půst má svá pravidla

Vaše tělo se tak pročistí. Jíst smíte pouze zeleninový vývar, pít čistou vodu, bylinkové čaje nebo šťávy ( nejlépe čerstvě udělané). Šťávy dodají tělu velké množství látek, které jsou důležité pro organismus. Velmi doporučované jsou šťávy z celeru, mrkve a červené řepy.

Kdy je o Velikonocích zavřeno

Jaká je prodejní doba o Velikonocích v sítích prodejen Globus Dny před velikonočním pondělím jsou otevřené po běžnou otevírací dobu. Na velikonoční pondělí je zavřeno.

Jak jsou otevřené obchody o svátcích 2023

Otevírací doba během státních svátků 2023

Datum Státní svátek Obchody
1. ledna Nový rok a Den obnovy samostatného českého státu ZAVŘENO
7. dubna Velký pátek OTEVŘENO
10. dubna Velikonoční pondělí ZAVŘENO
1. května Svátek práce OTEVŘENO

Kam se projet autem

Tipy, kam se vydat na pohodlný autovýletZámek Milotice – perla jihovýchodní Moravy.Vrch Kozákov v Českém ráji – v létě i v zimě aktivně i za poznáním.Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok.Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem.Tajuplný hrad Střekov – zřícenina umělců

Kam v okolí Brna na výlet

Kam na výlet v Brně-venkov a okolíPřírodní koupaliště Kovalovice. KoupáníKlášter Rosa coeli. Sakrální památky.Jeskyně Pekárna. JeskyněKovárna v Těšanech. Muzea a historie.Menšíkova rozhledna u Hlíny. Rozhledny.Duhový svět – zábavní park pro nejmenší Jiné atrakce.Rozhledna Akátová věž Rozhledny.Rozhledna Klucanina.

Kam jet na výlet Brno

Kam na výlet v Brně a okolíMoravské zemské muzeum – Dietrichsteinský palác. Muzea a historie.Katedrála sv. Petra a Pavla.Hrad Špilberk. Hrady a zámky.Privátní let balónem na Jihomoravsku. Jiné atrakce.Zoologická zahrada Brno.Brněnská přehrada.Art Design Fashion – Uměleckoprůmyslové muzeum.Potápěčem na zkoušku.