Kam na výlet vlakem Ústecký kraj?

Kam na jednodenní výlet vlakem

Máme pro vás několik tipů na jednodenní výlety vlakem napříč naší čarokrásnou domovinou.Na výlet po Babiččině údolíDolomitové jeskyně v BozkověZ Ostravice na Lysou horu a do pivovaru.Pendolinem do PlzněCyklohráčkem až k Okoři.

Kam o vikendu Ústecký kraj

Výběr tipů na výlet: Ústecký krajÚniková hra JakVen.cz. Ústecký kraj – Chomutov.Duchcov. Ústecký kraj – Teplice.ÚŠTĚK. Ústecký kraj – Litoměřice.Zoologická zahrada Děčín. Ústecký kraj – Děčín.Štola Země zaslíbená Ústecký kraj – Chomutov.Lázně Teplice v Čechách.Mšené lázněStříbrný důl Jiřetín pod Jedlovou.

Kam dnes na výlet Ústecký kraj

Kam na výlet v Ústeckém krajiPravčická brána. Turistika. Hřensko.Památník Terezín. Památníky.Soutěsky Kamenice. Turistika.Zoologická zahrada Ústí nad Labem. Zoologické a botanické zahrady.Zoopark Chomutov. Zoologické a botanické zahrady.Rozhledna Hořidla. Rozhledny.Ski areál Bouřňák. LyžováníVodní nádrž Nechranice. Koupání
Archiv

Co dělat když prší Ústecký kraj

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Ústecký krajŽelezniční depozitář Národního technického muzea Chomutov.Chrám Chmele a Piva s Chmelovým orlojem.Aquadrom Most.Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy.Thermalium v Lázních Teplice.Klášter františkánů s muzeem v Kadani.

Co se dá dělat ve vlaku

Rychlost a pohodlí – během cesty si ve vlaku můžete dělat, co chcete. Zvládnete pracovat na počítači, hrát hry s rodinou, číst knihu nebo i spát, a přesto vás vlak rychle a pohodlně dopraví na místo. Kdykoliv se také můžete protáhnout a projít, aniž byste marnili čas.

Kam na víkend vlakem

7 tipů, kam na výlet vlakem s dětmiVýlety po Doupovské a Švestkové dráze.Výlet Kamenickým motoráčkem.Zubrnickou lokálkou do skanzenu.Podřipským motoráčkem do Roudnice nad Labem.Cyklohráčkem na Okoř a do Slaného.Náš tip: Na vlaky do Stromovky.

Kam na výlet v okolí Ústí nad Labem

4.8 km. Muzeum modelové železnice na zámku Trmice. Jiné atrakce.5.2 km. Zřícenina hradu Blansko. Zříceniny.6.1 km. Zámek Velké Březno. Hrady a zámky.7.2 km. Magnetovec – Skalní hřib. Turistika.7.4 km. Vyhlídka Mlynářův kámen. Turistika.7.7 km. Koupaliště Povrly. Koupání8.6 km. Doerellova vyhlídka. Rozhledny.8.6 km. Rozhledna Varhošť

Kam na výlet s dětmi v Ústecké kraji

Park miniatur Mlýnky v České Kamenici.Pohádkový les Bílina.Bobová dráha Klíny.Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás.3D bludiště Most – Funpark s rozhlednou na Šibeníku.Zrcadlové bludiště na Větruši v Ústí nad Labem.Dětské hřiště na Mezní louce – lesní zážitkový areál.

Kam na výlet s partnerem

Kam na rande za zážitkyKoupání v lomu. Koupání v lomech je často zakázané, ale není složité najít lom, kde je veřejné koupání povoleno.Výlet na hrad. Česká republika má nejvíce hradů na rozlohu na světě.Zoologická zahrada.Akvárium.Botanická zahrada.Room escape.Kulečník.Šipky.

Co delat v Lounech

Kam na výlet v Lounech a okolíChrám sv. Mikuláše. Sakrální památky.Městské koupaliště Louny. Koupání Louny.Minizoo v Seko Aerospace Louny. Zoologické a botanické zahrady.3.5 km. Rozhledna Stříbrník.4.2 km. Archeologický skanzen Březno u Loun.5.4 km. Zámek Nový Hrad u Jimlína.6.4 km. Vrch Oblík – 509 m n.m.9.6 km. Vrch Milá

Kam s dětmi o víkendu Ústecký kraj

Park miniatur Mlýnky v České Kamenici.Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás.Bobová dráha Klíny.Pohádkový les Bílina.3D bludiště Most – Funpark s rozhlednou na Šibeníku.Zrcadlové bludiště na Větruši v Ústí nad Labem.Lamatrekking – procházka s lamami alpaka.

Jak se vystupuje z vlaku

Na všech dvoukolejných a vícekolejných tratích se na zastávkách vystupuje a nastupuje v zásadě vpravo ve směru jízdy, na trati Břeclav Bohumín je tomu naopak," řekl Deníku mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař.

Kde je nejlepší sedet ve vlaku

Kam si tedy sednout

Bezpečnější jsou sedadla do uličky, než u oken, kde mohou cestující spíše přijít do kontaktu s roztříštěným sklem, nebo být vyhozeni ven. Bezpečnostní experti také doporučují sedět zády ke směru jízdy, protože tělo pak nemůže být při prudkém zabrzdění nebo srážce odhozeno vpřed.

Kam pendolinem

SuperCity Pendolino

Vlaky SuperCity (SC) vedené soupravami Pendolino zajišťují nejrychlejší pravidelné spojení na trase Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha, navíc jednou denně spojují Prahu se slovenskými Košicemi a dvakrát denně Ostravsko a Prahu se západem Čech. Zastavují pouze v nejvýznamnějších stanicích.

Kam se podívat na vylet

50 tipů na nejnavštěvovanější místa v ČeskuZámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem.Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky.Zoo Brno – za zvířátky po celý rok.Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v příroděNárodní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky.

Kam o víkendu v Ústí nad Labem

Kam na výlet v Ústí nad Labem a okolíZoologická zahrada Ústí nad Labem. Zoologické a botanické zahrady.Střekovská vyhlídka. Rozhledny.Privátní let balónem na Ústecku. Jiné atrakce.Muzeum města Ústí nad Labem. Muzea a historie.Erbenova vyhlídka. Rozhledny.Hrad Střekov.Masarykova zdymadla.Budovský vodopád ve Vlčí rokli.

Kam na vylet most

Výlety MosteckoKe Třem smrkům, Český Jiřetín.Navštivte Farmičku u Kačky, Klíny.Podél Mackovského a Flájského potoka, Český Jiřetín.Puklá skála láká výhledem na Flájskou přehradu, Český Jiřetín.Obora Fláje, Klíny.Přehradní nádrž Fláje, Český Jiřetín.Zipline Klíny aneb proleťte se nad Šumným dolem, Klíny.

Kde vzít holku na rande

8 míst, kam ji vzít na první rande8 míst, kam ji vzít na první rande. Foto: pixabay.Procházka. Pokud víte, že nenastane trapné ticho a budete si mít o čem povídat, je procházka nejlepší a také nejlevnější variantou.Kino nebo divadlo.Restaurace.Šlapadla.Piknik.Úniková hra.Muzeum.

Co se dá dělat ve dvou

Co dělat doma ve dvou: 6 tipů, jak se vytrhnout ze stereotypuVařeníDegustace vína.Úprava společného bydleníZahrajte si hry na konzoli.Plánování společných zážitkůDůležitý rozhovor.

Kam o víkendu Louny

Kam na výlet v Lounech a okolíChrám sv. Mikuláše. Sakrální památky.Městské koupaliště Louny. Koupání Louny.Minizoo v Seko Aerospace Louny. Zoologické a botanické zahrady.3.5 km. Rozhledna Stříbrník.4.2 km. Archeologický skanzen Březno u Loun.5.4 km. Zámek Nový Hrad u Jimlína.6.4 km. Vrch Oblík – 509 m n.m.9.6 km. Vrch Milá

Kam s malými dětmi Ústecký kraj

Park miniatur Mlýnky v České Kamenici.Bobová dráha Klíny.Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás.3D bludiště Most – Funpark s rozhlednou na Šibeníku.Pohádkový les Bílina.Zrcadlové bludiště na Větruši v Ústí nad Labem.Dětské hřiště na Mezní louce – lesní zážitkový areál.

Kam se jet podívat

TOP dvacítka turistických atrakcí

Pořadí 2008 Turistický cíl Počet návštěvníků
1. Pražský hrad 1,34 milionu
2. Zoo Praha 1,20 milionu
3. Židovské muzeum, Praha 612 tisíc
4. Národní muzeum, Praha 549 tisíc

Co se dá dělat ve vlaků

Rychlost a pohodlí – během cesty si ve vlaku můžete dělat, co chcete. Zvládnete pracovat na počítači, hrát hry s rodinou, číst knihu nebo i spát, a přesto vás vlak rychle a pohodlně dopraví na místo. Kdykoliv se také můžete protáhnout a projít, aniž byste marnili čas.

Jak poznat na kterou stranu vystoupit z vlaků

Bohužel na české železnici se něco takového praktikuje zřídkakdy, přestože večer je často nemožné odhalit, na jakou stranu se má vystupovat. V minulosti byly peronizované stanice spíše výjimkou. Na úzká nástupiště se vystupovalo vždy směrem ke staniční budově, a tak místní vždy věděli, na jakou stranu se mají vydat.

Který vagon je nejbezpečnější

Ze statistiky vyplynulo, že nejbezpečnější byl první nebo druhý vagón od středu vlaku směrem dozadu. Bezpečnější jsou sedadla do uličky, než u oken, kde mohou cestující spíše přijít do kontaktu s roztříštěným sklem, nebo být vyhozeni ven.