Kam odnést nalezené doklady?

Kam vrátit nalezené doklady

Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.
Archiv

Co dělat při nálezu dokladů

Každý, kdo nalezne zbraň, střelivo, munici anebo výbušninu, je povinen neprodleně oznámit jejich nález nejbližšímu příslušníkovi policie nebo útvaru policie, anebo orgánu místní samosprávy, který toto oznámení předá nejbližšímu útvaru policie.
Archiv

Co dělat při nálezu peněz

odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci. Připočítat si můžete také náklady, které vám vznikly vrámci oznámení nálezu.
Archiv

Kde nahlásit krádež peněženky

Opět kontaktujte magistrát či obecní úřad s rozšířenou působností podle vašeho trvalého bydliště, a to do 5 dnů. S sebou si vezměte nějaký doklad totožnosti, fotografii a 50 Kč na správní poplatek, tradičně budete muset vyplnit žádost.

Kam dát nalezenou občanku

Kde a jak službu řešitkterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností nebo.Policii České republiky.

Kde odevzdat nalez

Dle § 68 tohoto zákona má nálezce povinnost nález odevzdat policii nebo orgánu místní samosprávy, který jej předá nejbližšímu útvaru policie, případně má nálezce povinnost tento nález výše uvedeným subjektům neprodleně oznámit.

Kam odevzdat občanku

U obecního úřadu obce s rozšířenou působností lze:

odevzdat neplatný občanský průkaz (např. jestliže občan ukončil trvalý pobyt na území České republiky, pozbyl státní občanství České republiky).

Kam vrátit nalezený občanský průkaz

Kde a jak službu řešitkterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností nebo.Policii České republiky.

Co dělat když vám někdo ukradne peněženku

Prvním opatřením, které bude třeba udělat, je nahlášení krádeže na policii ČR, aby mohl být doklad zaveden do evidence. Údaje z občanky totiž lze velice snadno zneužít, a to např. k získání úvěru, při koupi zboží na splátky atd. Následně budete muset zajít na obecní úřad s rozšířenou působností.

Co delat kdyz mi ukradnou obcanku

Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete. Úředník ověří vaši totožnost, vytvoří žádost, vyfotografuje vás a pořídí vaše biometrické údaje (zobrazení obličeje a otisky prstů). Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji.

Kam s nalezem

Oficiální postup při ztrátě nebo nálezu věci

Nalezenou věc (nebo hotovost, zvíře apod.) předejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Nechte si vystavit potvrzení o tom, že jste věc předali. Při nálezu máte ze zákona nárok na odměnu ve výši 10 % z hodnoty nalezené věci.

Kam hlásit změnu stavu po rozvodu

Oznámení o změně příjmení po rozvodu učiníte do protokolu na jakémkoliv matričním úřadu, písemně nebo ústně. Ke změně příjmení po rozvodu musíte předložit občanský průkaz, oddací list a rozsudek o rozvodu manželství. Změna příjmení po rozvodu v šestiměsíční lhůtě proběhne bez správních poplatků.

Kdo platí nálezné

5. Stran nároku nálezce na nálezné platí, že nabytím vlastnického práva k nalezené věci vzniká obci v souladu s ustanovením § 1060 ObčZ povinnost zaplatit nálezci nálezné.

Co dělat s nalezeným telefonem

Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo." Obecní úřady se většinou řídí vlastními předpisy s postupy, jak s nalezenými věcmi nakládat. Vše s vámi sepíší a předají vám potvrzení o převzetí nálezu.

Co dělat po smrti blízkého

Co zařídit po smrti blízkéhoVyřízení úmrtního listu.Příspěvek na péči.Odevzdání dokladů po zemřelém.Ukončení pracovní neschopnosti při úmrtíPřepis změny rodinného stavu v občanském průkazu.Žádost o vdovský/vdovecký důchod.Žádost o sirotčí důchod.Zablokování účtu.

Co dělat když umře maminka

Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu. Nález těla zemřelého mimo zdravotnické zařízení se oznamuje na jednotné evropské číslo tísňového volání 112.

Co kdyz mi nekdo ukradne občanku

Ať už jste svou občanku poškodili, nebo se vám doklad podařilo zničit úplně a teď vlastníte pouze zlomený občanský průkaz, je nutné začít věc neprodleně řešit. Stejně jako v případě ztráty dokladu musíte vyrazit na obecní úřad obce s rozšířenou působností či na matriční úřad, kde událost nahlásíte.

Co delat kdyz mi ukradnou občanku

Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete. Úředník ověří vaši totožnost, vytvoří žádost, vyfotografuje vás a pořídí vaše biometrické údaje (zobrazení obličeje a otisky prstů). Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji.

Jak najít ztracenou peněženku

obecní úřady obcí s rozšířenou působností, obecní úřady pověřené vedením matrik nebo magistráty města.

Co dělat když jsem ztratil peněženku

Pravidlo, jak se zachovat při nálezu věcí, upravuje občanský zákoník. Zákonodárce v něm ustanovil, že kdo najde ztracenou věc, musí ji vydat zpět vlastníkovi. Také se v něm říká: pokud jsou například v nalezené peněžence doklady majitele, může ho nálezce věci vyhledat a peněženku se vším všudy mu vrátit.

Kde hlásit ztrátu dokladů

Musíte na obecním úřadě v místě bydliště nahlásit ztrátu a zažádat zároveň o vystavení nového dokladu totožnosti (za vydání nového dokladu zaplatíte 100 Kč). Pokud jste přišli o doklady krádeží, potom navštivte co nejdříve policejní stanici, kde krádež nahlásíte. Jen tak se vyhnete případnému zneužití vašeho dokladu.

Co dělat když nechám něco v autobuse

Pokud se vám něco takového stalo, nejlepší je rychle jednat. Zatelefonujte dopravci nebo tam zajděte. Rychlost rozhoduje, jestli se se ztracenou věcí ještě setkáte. Potvrzuje to i vedoucí Zákaznického a informačního centra Dopravního podniku města Ústí nad Labem František Chlada.

Co delat kdyz ztratím Prukazku na autobus

Postup při vystavení duplikátu:

Žadatel o vystavení duplikátu se dostaví na Tarifní kontaktní centrum DPMB (Novobranská 18, 2. Patro, pondělí až pátek 7,00 – 17,00 hodin). Žadatel zde předloží občanský průkaz a potvrzení o odcizení předplatní jízdenky, vystavené Policií ČR a vyplní žádost o vystavení duplikátu.

Kam hlásit změnu příjmení

Finanční úřad, okresní správa sociálního zabezpečení i katastrální úřad by se o změně příjmení měly dozvědět díky centrálnímu registru obyvatel. To samé platí i v případě živnostenského úřadu.

Jak dlouho po rozvodu se můžu vdát

Vdát se můžeš hned po nabytí právní moci a nemusíš mít změněnou ani občanku.