Kam s Deštovou vodou?

Co s dešťovou vodou

Nejběžnější využití dešťové vody je její akumulace do nádrže na dešťovou vodu a zalévání zahrady. Dešťová voda se zachytává na střeše a dalších plochách objektu, následně je svedena do podzemní nádrže, kde čeká na své využití. Pro ideální využití dešťové vody je vhodné zvolit správnou velikost nádrže na vodu.

Jak sbírat dešťovou vodu

Nejlépe se dešťová voda chytá s okapy

Léty osvědčený způsob chytání dešťové vody je pomocí okapů. Tedy sběrem dešťové vody, která dopadne na střechu domu, garáže či jiného stavebního objektu, na kterém máte okapy. Při využití dotace Dešťovka je nutné sbírat dešťovou vodu z alespoň 50% střechy.

Jak odvést dešťovou vodu

Základní způsoby odvádění dešťové vody

Střešní konstrukce nad chráněným vnitřním prostředím objektu je vystavena přímému působení atmosférických vlivů. Srážková voda zachycená střešní konstrukcí je odváděna do vnitřní kanalizace. Způsob dalšího nakládání se zachycenou vodou není předmětem tohoto příspěvku.
Archiv

Kam s vodou z Pergoly

Nejjednodušším zařízením je bezodtoková vodotěsná jímka –žumpa, která však na rozdíl od septiku nebo domovní čistírny splaškovou vodu nečistí, ale pouze shromažďuje. Z jímky se pak odpadová voda fekálním vozem vyváží do nejbližší čistírny odpadních vod.

Jak udržet dešťovou vodu čistou

Je nezbytné čistit nátokové filtry, hlavně po každém velkém dešti a obzvláště na podzim, kdy ve vzduchu poletuje listí. Prachové a pylové částice se ale dostanou do nádrže i přes filtry, proto doporučujeme nádrž dvakrát za rok čistit tlakovou vodou a ideálně i kartáčem ručně v nádrži.

Jak dlouho vydrží dešťová voda

Retenční nádrže představují ideální způsob, jak na svém pozemku zachycovat dešťovou vodu a tu dále využívat jak na zahradě, tak v domácnosti. Zásoby vody v ní vydrží až 3 týdny, takže ani delší období sucha už se vás nedotkne.

Co do vody aby se nekazila

Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.

Kdo platí za srážkovou vodu

Povinnost platit za odvod srážkových vod do kanalizace mají všichni majitelé nemovitostí, kromě výjimek uvedených v zákoně (viz níže).

Jak napojit sud na dešťovou vodu

Sud na dešťovou vodu by měl mít takzvaný sběrač dešťové vody popřípadě dešťový sběrač. Ten se namontuje mezi sud na dešťovou vodu a okapový svod a filtruje listí a nečistoty z dešťové vody, než voda odteče do nádoby na dešťovou vodu.

Co je Podmok

Oficiálním názvem vsak, lidově podmok. Oba výrazy znamenají totéž – specifický drenážní systém. Velmi důležitý, vracející vodu zpátky do půdy na místě, kde spadla.

Jak situovat pergolu

Pergolu zpravidla umístíme do zajímavého zákoutí zahrady, kam nás přiláká, čili nás zve do prostoru zahrady. Druhým zcela odlišným přístupem je umístění u domu, kdy tak máme zajištěnu ochranu terasy a pohodlný přístup pod pergolu z domu. Vhodným doplňkem pergoly je například zahradní krb nebo udírna, případně ohniště.

Jak dlouho vydrží minerální voda

JAK DLOUHO VYDRŽÍ Obecně platí, že minerální, pramenitá a stolní voda by se měla konzumovat vždy bezprostředně po otevření lahví, zejména pokud se voda pije přímo z lahve. Dříve otevřené lahve by měly být uzavřeny a skladovány na chladném místě. Vodu z nich lze konzumovat i po několika dnech.

Jak se počítá srážková voda

Množství srážkových vod se stanoví podle vyhlášky Ministerstva zemědělství č. 428/2001 Sb. na základě velikosti plochy, ze které dešťová voda odtéká (střechy, zpevněné plochy, plochy s vegetací) a dlouhodobého průměrného ročního srážkového úhrnu. Dále lze množství srážkových vod stanovit měřením.

Jak neplatit srážkovou vodu

Osvobozeny od platby za odvádění srážkových vod tak jsou všechny nemovitosti, které jsou celé používány pouze k bydlení. V případě, že část nemovitosti určené k trvalému bydlení není používána k bydlení, ale jedná se o prostory k podnikání, z této části je povinnost platby za odvádění srážkových vod.

Jak funguje vsakovací jímka

Vsakovací bloky jsou v podstatě polypropylenové konstrukce, které se pod zemí chovají jako zásobník vody, jsou obalené geotextilií a obsypané štěrkem. Jako byste si představili seskládané bedničky na zeleninu. V tomto zásobníku se shromáždí voda steklá ze střechy a pak se pomalu postupně vsakuje do půdy.

Jak vsakovat vodu

Vsakování se řeší pomocí podzemních instalací vsakovacích bloků, ze kterých se sestavují celé podzemní vsakovací galerie, kde se voda při dešti akumuluje a následně se vsakuje do podloží. Vsakovací galerie se navrhují dle velikosti odvodňované plochy a hodnoty koeficientu filtrace zeminy tzn. rychlosti vsakování.

Jak umistit pergolu

Pergolu zpravidla umístíme do zajímavého zákoutí zahrady, kam nás přiláká, čili nás zve do prostoru zahrady. Druhým zcela odlišným přístupem je umístění u domu, kdy tak máme zajištěnu ochranu terasy a pohodlný přístup pod pergolu z domu. Vhodným doplňkem pergoly je například zahradní krb nebo udírna, případně ohniště.

Kde se bere mineralni voda

Nejbohatší na zdroje přírodních minerálních vod je oblast západních Čech, přičemž tradiční a nejznámější symbol lázeňství představuje Karlovarsko, které se chlubí hned čtyřmi obcemi s přírodní minerální vodou: v blízkosti Karlových Varů se nachází Kyselka a Korunní, další zdroj přírodní minerální vody pak najdeme v …

Kdy se platí za srážkovou vodu

Povinnost platit za odvod srážkových vod do kanalizace mají až na pár výjimek všichni majitelé nemovitostí, ve kterých je prováděna podnikatelská činnost. Platba se vypočítává součinem plochy nemovitosti, koeficientu odtokovosti, hodnotou dlouhodobého srážkového úhrnu lokality a cenou stočného.

Kdy se neplatí stočné

Poplatek za stočné vám naběhne v momentě, kdy odpadní vody vypustíte do obecní kanalizace zakončené centrální čistírnou odpadních vod. Naopak v případě, že máte na zahradě odpadní jímku (neboli žumpu), septik nebo domovní čistírnu odpadních vod, stočné se vás netýká.

Jak daleko vsak od domu

Voda se vsakuje ve spodní části šachty. Zásady pro návrh vsakovacího zařízení ((spodí plocha = dno vsakovacích systémů): 5 m od obytných budov, které nejsou vodotesně izolované 2 m od obytných budov, které jsou vodotesně izolované

Co je vsakovací Průleh

Průleh = mělce tvarovaná prohlubeň v terénu (povrchové vsakovací zařízení) určená k vsakování srážkové povrchové vody s krátkodobou povrchovou retencí.

Jak nakládat s dešťovou vodou

Dešťovou vodu je třeba vsakovat a vypouštět regulovaně, aby se předešlo problémům, a to zejména ve spojení s přívalovými dešti. Za tímto účelem se používají vsakovací systémy, retenční nádrže a akumulační nádrže na vodu.

Kam umístit pergolu

Pergolu zpravidla umístíme do zajímavého zákoutí zahrady, kam nás přiláká, čili nás zve do prostoru zahrady. Druhým zcela odlišným přístupem je umístění u domu, kdy tak máme zajištěnu ochranu terasy a pohodlný přístup pod pergolu z domu. Vhodným doplňkem pergoly je například zahradní krb nebo udírna, případně ohniště.

Jak orientovat pergolu

U západní stěny domu je ideální postavit pergolu – budete moci pozorovat západy slunce a užijete si největší porci večerního sluníčka. Západní orientace nevadí ani obývacímu pokoji, případně dětským pokojům, pokud jsou dostatečně zastíněné pro letní usínání za světla. K tomu jsou ideální například předokenní rolety.