Kam s obalem od deodorantů?

Jak třídit obaly od spreje

Prázdné deodoranty z plastu patří do žlutého kontejneru na plast. Prázdné spreje od antiperspirantů a deodorantů pak můžete bez obav hodit do kontejneru na kovový odpad, který má šedou barvu.
Archiv

Kam vyhodit flakon od parfému

Parfém je trochu oříšek, ale i ten se dá rozlousknout. Prázdnou lahvičku vyhoďte do skla, plastové víčko do plastů či kovové do kontejneru na kov. Při dotřídění budou jiné než skleněné části z lahvičky odstraněny. Máte doma zbytky kosmetiky, kterou již nevyužijete
Archiv

Kam se starou kosmetikou

Plastové lahvičky od šamponu, kondicionéru, sprchových gelů můžete vyprázdněné a vypláchnuté vyhodit do žlutého kontejneru. Podle webu „Jak třídit“ je možné zbytky kosmetiky slít do pytlíku a ten pak vyhodit do směsného odpadu. Větší množství je však nutné odvést do sběrného dvora.

Kam vyhodit obal od Nivei

Obaly od laků na nehty

Když se nám podaří zcela spotřebovat její obsah, prázdnou ji vytřídíme do barevného kontejneru na sklo. Někdy se ovšem stane, že na lak zapomeneme, tak nějak nám zatuhne a už prostě není OK; vždy pak vyhazujeme lahvičku se zbytkem obsahu do směsného odpadu!

Kam vyhodit plný deodorant

Šedé kontejnery jsou určeny pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale je možné do nich odložit i konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Tlakové obaly například od deodorantů, u kterých hrozí vznícení, podle Many patří na sběrný dvůr.

Kam vyhodit sprej od deodorantů

Obaly od deodorantů a antiperspirantů

Patří do nádob na kovy. Setkat se můžete rovněž a aerosoly s pumpičkou, které by měly putovat do kontejneru na sklo.

Kam vyhodit obal od barvy

Syntetické barvy

Zbytky barev, špinavé obaly i štětce, hadry atd. odevzdejte v nejbližším sběrném dvoře, který vybírá i nebezpečný odpad. Pokud máte v daném místě trvalé bydliště, je tato služby zdarma.

Kam patří plata od léků

Jsou kombinovaným obalem. Nejčastěji z plastu a hliníku, které od sebe v běžném recyklačním procesu nelze oddělit. Nepatří proto do kontejneru na plast ani na kovy, ale do směsného odpadu. Pozor, ta, která ještě obsahují léky, patří samozřejmě do lékárny!

Kam vyhodit pletivo

V menším množství jej můžete vyhodit do směsného odpadu, ve větším objemu pak odvézt do sběrného dvora.

Kam s plechovkou od piva

Patří do kontejneru na třídění kovů. Aby ale bylo jasno hned na začátku – rozumíme lehkých kovů a nefalšovaným králem lehkých kovů je hliník! Železo a další barevné kovy patří do sběrných surovin nebo do sběrných dvorů.

Kam patří krabice od pizzy

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad. „Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací.

Kam patří plato od léků

Jsou kombinovaným obalem. Nejčastěji z plastu a hliníku, které od sebe v běžném recyklačním procesu nelze oddělit. Nepatří proto do kontejneru na plast ani na kovy, ale do směsného odpadu. Pozor, ta, která ještě obsahují léky, patří samozřejmě do lékárny!

Kam se hází krabice od pizzy

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad. „Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací.

Kam vyhodit staré oblečení

Znehodnocené a roztrhané kusy šatstva patří do směsného odpadu. Nenositelné oblečení a odpadní textil totiž prochází tzv. downcyklací, což je opakovaná recyklace, při níž se snižuje kvalita materiálu. Použitelné oblečení vhazujte do kontejneru na textil.

Kam se hází krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Co s plechovkami od nápojů

Nápojové plechovky třídíme (spolu s ostatním drobným kovovým obalovým odpadem) buď do šedivých kontejnerů, nebo je odvážíme do sběrných dvorů. Při třídění se pokoušíme dbát na to, abychom z plechovek odstranili plastové komponenty, které komplikují zpracování.

Kam s kartony od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Co s oblečením po zemřelém

Nechtěné kousky můžete donést i do second handů a dobročinných obchodů, které je využijí k prodeji. Darováním svého oblečení obchůdku Restart Shop podpoříte služby pro mládež, darujete-li je dobročinnému obchodu Sue Ryder, poputují peníze z prodejů na financování podpory péče o seniory.

Kam vyhodit spinave oblečení

Špinavé nebo roztrhané oblečení můžete vyhodit do směsného odpadu. Do textilního kontejneru nepatří ani ložní prádlo či koberce, ty byste měli odvézt do nejbližšího sběrného dvora.

Kam s platy od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Tak jak teda Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Kam patří kelímek od jogurtů

Kelímek od jogurtu bývá nejčastěji vyroben z plastu. Ani v případě plastového obalu na jogurt nejde o žádnou výjimku a je nejlepší řídit se recyklačními symboly. Pokud má na sobě obal recyklační značku „PP“, jedná se o polypropylen a tento vyprázdněný obal bychom měli vytřídit do sběrné nádoby na plastový odpad.

Kam vyhodit plechovky od nápojů

Novinka v třídění odpadu: Plechovky házejte do plastu (žluté kontejnery)

Kam s prazdnymi plechovkami

Do (nejčastěji) šedé nádoby na třídění kovů rozhodně patří:

prázdné nápojové plechovky; prázdné konzervy.

Kam volat při úmrtí doma

Zaopatřením mrtvého lidského těla se rozumí jeho umytí, oblečení do šatů či rubáše, uložení do rakve a konečná úprava. Při úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení: Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu.

Jak obléct zemřelého

Vezměte s sebou vhodné oblečení pro zesnulého

Spodní prádlo, ponožky, košile, kravata, společenský oblek nebo stejnokroj, popřípadě i oblečení, které zesnulý rád nosil, obuv.