Kam se dává tvářenka?

Jak si dávat tvářenku

Kam si správně nanést tvářenku

Vtáhněte ústa dovnitř, aby vám vynikly lícní kosti a ty jemně přetřete tvářenkou. "Při tvarování obličeje pomocí tvářenky v zásadě platí, že čím je tvář širší, tím svisleji je potřeba barvu nanášet a naopak, čím je tvář užší, tím vodorovněji ji nanášíme," říká Simona Klučiarovská.
Archiv

Kam se dávají kontury

Kde je světlo, musí být i stín

Konturu tváře byste měly směřovat od ucha, těsně pod lícní kostí směrem ke koutku pusy. Díky tomu vytvoříte dojem užšího obličeje. Pak postupujte i na horní část čela k vlasové linii.
Archiv

Jak nanášet tvářenku na kulatý obličej

Kulatý Vašemu plnému obličeji prospěje, když tvářenku rozetřete krouživými pohyby, a to na střed lící. Případně můžete postupovat směrem od spánků šikmo přes tváře.
Archiv

Jak pracovat s tvářenkou

Pokud máte široký obličej, tak pomůže, když tvářenku nanesete na hranu lícních kostí. Snadným trikem je, že vtáhnete líčka dovnitř – jako byste chtěla našpulit rty – tak uvidíte přesně linii, kam barvu nanést. Když máte úzký obličej, tak se usmějte a tvářenku aplikujte na nejvyšší místa na líčkách – na tzv. jablíčka.

Kam patří rozjasňovač

Kam s rozjasňovačem Hlavním místem, kam highlighter nanést, je vršek lícních kostí. Pokud máte v očním okolí vrásky, s tímto produktem šetřete a nanášejte ho o trochu níž. Pak patří na špičku nosu, na kořen nosu mezi obočím, do vnitřních koutků očí a nad zobáček horního rtu.

Co to je tvářenka

Tvářenka je to, co dodá každému líčení šťávu. Správně zvolený odstín tvářenky dokáže v jednom okamžiku rozjasnit pleť, dodat jí odpočinutý vzhled a zdravou barvu. Přírodní tvářenky neobsahují silikony a jiné chemické látky, které by mohly ucpávat póry.

Jak rozjasnit obličej

“ „Rozjasňovačem stačí zesvětlit místa pod očima, tím se překryjí případné kruhy pod očima, rozjasnění vypadá dobře i pod obočím, mezi obočím až do středu čela, jemně na bradě a podél nosu. Bronzer nanést pod lícní kosti, v linii vlasů, úplně jemně po stranách nosu a spodní hraně čelisti.

Jaký odstín tvářenky

Máte-li světlý typ pleti, tvářenka by měla mít světlounce růžovou nebo broskvovou barvu. Tmavší odstín tvářenky by mohl potlačit odstín vaší pleti, a obličej by mohl vypadat ušmudlaně. Pro tmavší typ pleti je ideální barva zlatohnědá, tmavě červená nebo vínová.

Jak si Zuzit obličej

Nejprve naneseme tmavý odstín od ucha směrem ke koutku úst. Tím lícní kosti ustoupí do pozadí a obličej se opticky zúží. Tmavým odstínem i zúžíme bradu, a to tak, že tmavou zjemníme hrany dolní čelisti. Světlý stín je pak zapotřebí nanést na hřbet nosu, mezi obočí a pod oči k projasnění celkového dojmu.

Jaká je nejlepší tvářenka

Porovnání nejlepších tvářenek

Produkt Naše hodnocení Orientační cena
DIOR Rouge Blush (4,9 / 5) 1300 Kč
BECCA COSMETICS Luminous Blush (4,8 / 5) 450 Kč
CLARINS Joli Blush (4,8 / 5) 900 Kč
Max Factor Creme Puff (4,7 / 5) 130 Kč

Co se dává pod make-up

Podkladová báze pod make-up. Může být průzračná i zbarvená, gelová i hutná, rozjasňující, matující, pečující o aknózní či vyvinutá speciálně pro vrásčitou pleť. Vždy je však nutné nanášet podkladovou bázi na šetrně vyčištěnou pleť ošetřenou vyhovujícím pleťovým krémem nebo sérem.

Co je to highlighter

Rozjasňovač (Highlighter) je velmi populární líčidlo, které díky lesklým až třpytivým částečkám rafinovaně odráží světlo a propůjčuje tak pleti svěží zářivý vzhled. Typicky se nanáší na lícní kosti, do okolí očí a obočí nebo nad horní ret.

Jak správně používat bronzer a rozjasňovač

Rozjasňovač neboli také highlighter toho umí mnohem víc: „Rozjasní vaši tvář, dodá jí přirozený lesk. K nanášení používejte ideálně menší štětec. Nanášejte ho zlehka nad bronzer – na vrcholku lícní kosti, na hraně nosu, lehce pod obočí a nad horní rty – vaše rty budou působit plně,“ říká Šárka Grygarová.

Jak na unavenou pleť

5 způsobů, jak rozzářit pleť a probudit ji k životuHydratace, hydratace a hydratace. Je to už ohraná písnička, hydratace je ale pro zdravou a zářivou pleť opravdu klíčová.Nadopujte pleť antioxidanty a vitamíny.Zařaďte do péče o pleť peeling.Dopřejte pleti studenou sprchu.Vsaďte na obličejové masáže.

Co to je exfoliace

V oblasti péče o pleť představuje exfoliace proces odstraňování odumřelých kožních buněk. Takového odstranění docílíte pomocí mechanické exfoliace, tedy pomocí peelingu nebo kartáčku, nebo chemické exfoliace, která místo drobných částeček využívá k odstranění odumřelých buněk kyselinu glykolovou (alfahydroxy kyselinu).

Jak zjistit jaký mám tvar obličeje

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Proč mám tlusté tváře

Mezi nejčastější příčiny baculatého obličeje patří nezdravá strava (přemíra jednoduchých cukrů a soli), nedostatek pohybu, příjem léků, časté pití alkoholu a také věk.

Jak správně nanášet krémovou tvářenku

Krémová tvářenka se nejlépe nanáší prsty. Ty ji lehce rozehřejí, lépe se vpracovává do pleti a krásně se rozpracuje do ztracena. Můžete též použít houbičku na make-up. Pudrovou nanášejte štětcem, postupně a v tenkých vrstvách.

Kdy se dává Podkladova baze

Bázi nanášejte vždy až po denním krému. Primer funguje jako základ, na který všechny další produkty krásně přilnou. Stává se, že krém si zrovna s make-upem nerozumí. Máte po něm sice krásně hydratovanou pleť, ale líčení na něm udrží tak deset minut.

Co to je primer

Primer [prajmr] je řetězec nukleové kyseliny DNA, RNA nebo proteinu dlouhý několik bází, nebo aminokyselin v případě proteinů, který slouží jako počáteční místo replikace DNA či RNA. Bez primeru by enzym DNA polymeráza nebyl schopen začít syntézu nového řetězce.

Kam se dává highlighter

Asi nejčastější místo, kam rozjasňovač dáváme a kde také nejvíce chybujeme. V případě tváří patří rozjasňovač těsně pod vrchol lícní kosti a to konkrétně približně v délce od středu oka až po konec obočí.

Kam se dává rozjasňovač

Kam s rozjasňovačem Hlavním místem, kam highlighter nanést, je vršek lícních kostí. Pokud máte v očním okolí vrásky, s tímto produktem šetřete a nanášejte ho o trochu níž. Pak patří na špičku nosu, na kořen nosu mezi obočím, do vnitřních koutků očí a nad zobáček horního rtu.

Na co je dobrý bronzer

Pro dokonalý make-up look by vám v kosmetické sbírce neměl chybět bronzer, který pleti dodá šťavnatý a opálený vzhled, navíc ji jemně vykonturuje. Pokud si přímo nechcete kupovat bronzer, stačí si pořídit pudr tmavšího odstínu, bude mít úplně stejný efekt.

Jak oživit obličej

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak pleť rychle probudit a zbavit váčků pod očima, je opláchnout obličej ihned po probuzení několikrát studenou vodou. Pokud to vydržíte, můžete při tom nechat i otevřené oči. Pak naneste péči, která pleť rychle vypne a povzbudí.

Jak se zbavit Povadle pleti

Výrazně účinné jsou při řešení konturace injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové, které pomáhají vrátit objem stárnoucímu obličeji, modelovat bradu a čelist a omladit celkový vzhled. Pokud kromě modelace kontur toužíte i po pleti bez vrásek, může pro vás být řešením vyhlazení vrásek botulotoxinem.