Kam se dává vůně do sušičky?

Jak provonět prádlo v sušičce

Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo. Nejméně dostupnou, ale neméně zajímavou, možností je tekutá vůně do sušičky. Jako první s touto funkcí přišla firma Miele.

Jak se používá vůně do sušičky

Vůně do sušičky

Stačí vůní z Čisté pohody nakapat přímo na míčky a hodit je do prádla tak jak jste zvyklé. Vůně mají speciálnímu složení. Neobsahují žádný olej ani jiné mastné složky, takže se o něj nemusíte bát. Můžete je také přidat do vodních vysavačů, parní žehličky, osvěžovačů vzduchu a parních čističů.

Co se dává do sušičky

Při sušení v sušičce můžete použít i speciální míčky. V sadě nalezte hned dva – Zelený a modrý změkčující míček, každý s rozdílnou tvrdostí a změkčujícími schopnostmi. Tvar míčků s výstupky po jeho obvodu dokáže během sušení v sušiče prádlo rozdělit, přenést teplo do vláken, a tím urychlit proces sušení.
Archiv

Jakou vůni do sušičky

Nejlepší vůně do sušičky

Pořadí Název Hodnocení
1. Dalli Vlhčené ubrousky do sušičky 25 ks ⭐ 96 %
2. Gut&Günstig 25 ks ⭐ 92 %
3. Lenor Aprilfrisch 34 ks ⭐ 97 %
4. Dr. Beckmann Jarní Svěžest 50 ml ⭐ 86 %

Archiv

Jak vyrobit vůně do sušičky

Nejprve naložte snítky vřesu do octa a nechte je přes noc vylouhovat. Druhý den roztok přeceďte přes jemné sítko a k vřesovému octu přidejte několik kapek vonného oleje. Intenzita vůně záleží pouze na vás. Obecně se však doporučuje 8 až 10 kapek na 100 ml octa.

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Na co jsou míčky do sušičky

Vlněné koule do sušičky pohlcují vlhkost prádla, snižují jeho statický náboj, ulehčují práci s žehlením, a dokonce plní funkci aviváže.

Jak sušit peřiny v sušičce

V sušičce přikrývku/polštář sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané. Při sušení přikrývku každých 15-20 min vyndejte ze sušičky a protřepejte.

Jak sušit ložní prádlo v sušičce

Triky, které využijete při sušení povlečení v sušičcePovlečení sušte naruby.Před sušením zapněte všechny knoflíky a zipy.Do sušičky nedávejte povlečení s plastovými zipy. Mohly by se po čase začít lámat.Sušičku zbytečně nepřeplňujte. Povlečení tak bude méně pomačkané.

Proč se nesmí používat aviváž do sušičky

Veděli jste, že prádlo vyprané v běžné aviváži se nesmí sušit v sušičce 🙂 Aviváží se ucpávají filtry sušičky a ta se po nějaké době zanese. Pro voňavé prádlo doporučujeme použít speciální vonné ubrousky nebo aviváže určené do sušiček, které najdete v drogeriích a supermarketech.

Proč mi nevoní prádlo aviváží

Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Co použít místo aviváže

Bílý ocet je skvělá surovina, která spolehlivě nahradí aviváž. Zředěný vodou ve stejném poměru má podobný účinek. Prádlo změkčí a textilie z umělých vláken zbaví elektrostatického náboje.

Jak skladat prádlo do sušičky

Netřídíte prádlo

A také míchejte větší kousky s menšími. Při sušení větších kusů, jako je ložní prádlo, ručníky, ubrusy, používejte k tomu určený program – ložní prádlo, program pro péřové materiály a podobně. Rovněž je důležité před vložením do bubnu sušičky prádlo natřepat.

Proč je vlhké prádlo že sušičky

Jestliže je oblečení po skončení cyklu sušení stále mokré, mohlo by to znamenat, že je ucpaný průduch. Chcete-li tento problém vyřešit, budete muset odpojit sušičku od napájení a průduchu. Jakmile je vše odpojeno, nastává čas vyluxování průduchu. Pokud si tímto úkonem nejste jisti, můžete ho svěřit odborníkovi.

Jak Susit prostěradlo v sušičce

Mikroplyšové povlečení, prostěradlo z mikroplyše nebo plyšovou deku před prvním použitím minimálně jednou vyperte. Doporučená prací teplota je 30 °C. Tento materiál velmi rychle schne proto jej můžete sušit volně. Při volbě sušení v sušičce doporučujeme jemný program s nižší teplotou sušení.

Jak sušit prádlo v sušičce aby se nesrazilo

Akorát ručníky dávám na vysokou teplotu program ručníky, jinak vše ostatní syntetika. Já používám šetrný program a nikdy se mi nic nesrazilo, rozhodně ne nijak zásadně. Je to sice delší než obyčejné sušení bavlny, ale prádlo je v pohodě.

Co dělat aby prádlo vonělo

Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.

Jak se zbavit zatuchlého prádla

Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat.

Co na změkčení prádla

Nechcete používat chemii, ale přesto byste rádi měli prádlo měkké a voňavé Zkuste do praní přidat trochu octa. Ten prádlo krásně změkčí. Nemusíte se ani bát toho, že by byl jeho štiplavý pach z prádla cítit.

Jak sušit peří v sušičce

Pokud tomu tak je, čerstvě vypranou bundu vložte do sušičky a rozprostřete. Tak se bude bunda v bubnu volně pohybovat. Nebarvící tenisové míčky nebo speciální sušící míčky pomáhají při sušení míchat a uvolňovat prachovou náplň. Nastavte sušičku na teplotu mezi 30°C a 60 °C na 40 až 60 minut.

Kdy vyndat prádlo že sušičky

Usušené prádlo vyndejte ze sušičky co nejdříve

Pokud je to jen trochu možné, snažte se prádlo ze sušičky vyndat ihned po dokončení programu. Tímto také napomůžete tomu, že už nebudete muset žehlit. Když byste ho tam totiž nechali zbytečně dlouho, vzniknou vám nerovnosti a zmačkaniny, o které nikdo nestojí.

Na jaký program prát povlečení

DOPORUČENÍ: Obecně platí, že ložní prádlo pereme v teplotním rozmezí 40 až 60°C. Bílé nebo bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar.

Co pohlcuje pachy

Použijte jednoduše to, co máte domaOCET – zbaví Vás zápachu z nábytku či trouby.JEDLÁ SODA – Pomůže Vám od zápachu z ledničky, koberců či sedačky.ZRNKOVÁ KÁVA – pohlcuje zápach v místnosti, skříni či botníku.DŘEVĚNÉ UHLÍ – když už jiné metody nepomáhají

Proč je prádlo po vyprání tvrdé

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.