Kam se lije prací prášek?

Kam se dává prací prášek do pračky

Prací prášek dávejte přímo do bubnu k prádlu – ( tedy pokud nepoužíváte program předpírky, která je stejně pouze neekonomický žrout vody a energie, ale jinak je naprosto k ničemu … naše babičky namáčely prádlo přes noc ve vaně, tak těžko tento proces nahradí program, který trvá sotva pár minut).

Kam dát aviváž a kam prací prášek

Aviváž má v pračce své místo vedle pracího prostředku. Dávkujte ji vždy podle doporučení výrobce – většinou se na jedno praní dává množství, které se vejde do uzávěru láhve.
Archiv

Kam se do pračky leje prací gel

Prací gel zachovává zářivé barvy prádla

Stačí je nalít do dávkovače pračky nebo přímo na prádlo a spustit vhodný program.
Archiv

Co je nejlepší na praní prádla

Prací gel

Pořadí Název Hodnocení
1. Ariel Mountain Spring 3,85 l 70 PD ⭐ 100 %
2. Persil Color Lavender prací gel 5 l 100 PD ⭐ 98 %
3. Persil Sensitive gel 5 l 100 PD ⭐ 97 %
4. Waschkönig, černé prádlo 3,305 l 110 PD ⭐ 96 %

Kam dát prací prášek AEG

V návodu se řeší poloha klapky v dávkovači. "Klapka nahoře – pro práškový prostředek a klapka dole – pro tekutý prostředek", ale hned další odstavec dokumentace říká: "s klapkou dole nepoužívejte gelové nebo husté tekuté prací prostředky".

Jak správně dávkovat prací prášek

Například pro jednu pračku středně zašpiněného prádla při použití středně tvrdé vody vám postačí 100 g běžného pracího prášku. Pokud však budete prát se sypkým pracím prostředkem Persil Expert, který je koncentrovaný, postačí vám na stejné množství prádla pouze 80 g.

Kdy se přidává aviváž do pračky

Aviváž by se měla odsát ze zásuvky na prací prostředek do bubnu. Tyto kanály mohou být ucpané. Zprůchodníte je propláchnutím a vyčištěním vlažnou vodou a kartáčem. Pokud je zásuvka na prací prostředek na začátku programu otevřená, aviváž stéká přímo do bubnu, zatímco se napouští voda.

Kdy nedávat aviváž

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Jak se pere s kapslemi

Kapsli vždy položte naspod bubnu a až potom do pračky naskládejte oblečení. Nepokládejte ji na oblečení, protože by nemusela přijít do kontaktu s dostatečným množstvím vody na to, aby se rozpustila. Potom by na prádle mohla zůstat usazenina nebo fleky. Nikdy nedávejte kapsle do přihrádky pro prací prášek a gel.

Kam nalít Máchadlo

Do víčka si odlijte požadované množství tekutiny, kterou nalijte do zásobníku na aviváž. Ale pozor, ať tekutina nepřesáhne rysku. Během cyklu máchání prádla vyplaví vaše pračka vodu do dávkovače a tak se dostane aviváž do prádla. Díky tomu zůstane po vyprání hebké, nadýchané a voňavé.

Co je lepší Ariel nebo Persil

Ze čtveřice dobře hodnocených výrobků se cenově vítězi testu blíží ještě Ariel Color (dobře, 7Kč za prací dávku), o trochu méně výhodný je gel Persil Expert Color (dobře, 8Kč za prací dávku).

V čem prát bílé prádlo

Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky. Pozor ovšem na běliče na chlorové bázi, po nich při sušení na slunci prádlo žloutne. Na bílé prádlo se nedoporučuje používat aviváž, pokud není speciálně na ně určená, protože po ní má prádlo opět tendenci žloutnout nebo šednout.

Proč je prádlo po vyprání tvrdé

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Co je AutoDose

Funkce AutoDose zajišťuje automatické dávkování pracího prostředku i aviváže podle typu prádla a aktuální náplně až na 20 pracích cyklů. Oblečení si tak zachová svůj vzhled po delší dobu.

Jak udělat aby prádlo vonělo

Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.

Kdy davat Predpirku

Předpírka – používá se při praní silně znečištěného oblečení.

Kdy se nesmí používat aviváž

Pokud máte prodyšné sportovní oblečení, oblečení s funkční membránou nebo vyrobené z textilie z mikrovláken, pak aviváž nikdy nepoužívejte. Zničíte vlákna a tím i jejich funkčnost. Toto oblečení nepatří většinou mezi nejlevnější a provonět jednu várku sportovního oblečení by vás tak mohlo přijít dost draho.

Jak prát s aviváži

Aviváž nemusíte před použitím ředit. Prostě jej nalijte přímo z láhve do uzávěru a z něj rovnou do zásobníku určeným pro aviváž. Ten je výrobcem pračky označen a nachází se buď uprostřed výsuvného zásobníku, nebo napravo. Při dávkování určitě doporučujeme postupovat podle pokynů k dávkování.

Co přát bez aviváže

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Jak prát bez aviváže

Jako ekologickou variantu nabízejí obyčejný ocet. Stačí přidat 30–100 ml (podle tvrdosti vody) do prací lázně místo aviváže. Nemusíte se bát jeho zápachu, ten při praní vyprchá a prádlo je změkčené a k tomu ještě přírodně vydezinfikované a jeho barvy jsou ustálené. Jako bonus vyčistí i pračku od vodního kamene.

Kam dát kapsli do pračky

Kapsli je třeba umístit jako první před praním prádla v dolní části bubnu pračky na zadní straně. Takto dostane kapsle možnost se ve vodě rozpustit úplně. Vložíme-li ji nahoru na oblečení nebo mezi oblečení, není jisté, že se voda dostane do kapsle tak, aby se vytvořil roztok.

Jak prát s Avivazi

Aviváž nemusíte před použitím ředit. Prostě jej nalijte přímo z láhve do uzávěru a z něj rovnou do zásobníku určeným pro aviváž. Ten je výrobcem pračky označen a nachází se buď uprostřed výsuvného zásobníku, nebo napravo. Při dávkování určitě doporučujeme postupovat podle pokynů k dávkování.

Jaký prášek na praní z Německa

Vybrat si můžete z osvědčených značek Persil, Ariel, Lenor, Omo, Weisser Riese a další. Nepřekonatelně čistící prací prášek z Německa nejvíc voní díky neošizenému složení. Prášek na praní je s mimořádně silnou čistící složkou.

Co je lepší Perwoll nebo woolite

Woolite a ještě Perwoll je dle mých zkušeností na nic, ale někomu jistě může vyhovovat – je to určitě dané i vodou, u nás je hodně tvrdá. No a po Woolite a Perwoll prádlo nevonělo. Používám Woolite a spokojenost.

Jak prát s jedlou sodou

Je skvělá například také na skvrny. Stačí těsně před praním namočit kus oblečení, kde je skvrna, a trochu ho posypat prací sodou. V tomto směru má skvělé absorbující účinky a nasaje do sebe obzvlášť mastnotu, takže pokud vám při nedělním vepřu-knedlu-zelu skáplo trochu omastku na oblečení, prací soda je první záchrana.