Kam umistit petúnie?

Kam umístit petúnie

Umístění petúnií

Petúnie potřebují ke svému bohatému růstu dostatečně teplé stanoviště se slunečním svitem. Stanoviště by mělo být chráněné před silnými deš ťovými srážkami. Na místech, kde jsou petúnie vystaveny silnému větru a dešti, je větší riziko poškození křehkých květů nebo celých rostlin.
Archiv

Kdy hnojit petúnie

Petúnie patří mezi nejnáročnější krásky na našich zahradách. Málokdo ví, že první dávku hnojiva by měly dostat už dva týdny staré sazeničky. Následně jim vyhovuje hnojení 1-2x týdně (podle přípravku). Zpočátku preferují zejména dusík, později je pro tvorbu poupat a květů důležitý spíše draslík a fosfor.

Jak často zalévat petúnie

Jak často zalévat petúnie Zalévejte s rozvahou, aby krčky nebyly napadeny padáním klíčních rostlin. V případě nutnosti použijte postřik Polyversum. Na slunečných místech je nejlepší zalévat každé dva dny.

Čím hnojit petúnie

Nejlepší je zalévat každé dva dny a jednou za týden hnojit kvalitním vícesložkovým hnojivem s vyšším obsahem vápníku a železa pro dobrý růst a dostatek květů.
Archiv

Jak dlouho rostou petúnie

Petúnie jsou na rozdíl od muškátů jednoleté, a proto je vždy pěstujeme jen jednu sezónu. Představují krásné, moderní a vysoce dekorativní květiny pro pěstování v okenních truhlících, ale i pro výsadbu na záhony. Petúnie jsou na rozdíl od muškátů jednoleté, a proto je vždy pěstujeme jen jednu sezónu.

Jak dlouho vydrzi petúnie

Ozdobte ho záplavou barevných květů petúnií, které vydrží kvést od počátku léta až do podzimu. Když si petúnie vypěstujete ze semínek, dost na tom ušetříte, a navíc budete moci vybírat z většího množství kultivarů. Abyste si vypěstovali vlastní sazeničky ze semen, musíte začít už v únoru.

Jak zastřihnout petúnie

Květy petúnií není potřeba nijak zvlášť stříhat, většinou samy opadají. Pokud však výhony rostlin přesáhnou délku 60 cm, zkraťte je, protože tak se rostlina může dále rozvětvovat a ještě bohatěji kvete. Převislé petúnie pěstujte v závěsných květináčích.

Kdy je možné dát petúnie ven

Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky.

Jak se sazi petúnie

Výsevní miska se naplní lehčí kompostovou dobře vyzrálou zeminou nebo substrátem určeným pro výsevy, povrch lehce utlačíme, dobře zalijeme konví a necháme okapat. Semínka, která jsou velmi drobná (v 1g je 7–10 tisíc semen), rozptýlíme na povrch a opatrně zamlžíme vodou.

Jak zastřihávat petúnie

Květy petúnií není potřeba nijak zvlášť stříhat, většinou samy opadají. Pokud však výhony rostlin přesáhnou délku 60 cm, zkraťte je, protože tak se rostlina může dále rozvětvovat a ještě bohatěji kvete.

Jaký je rozdíl mezi petúnií a surfinie

Surfinie jsou vyšlechtěné převislé petúnie, jejichž bohatě se větvící výhony jsou obaleny květy. Na rozdíl od ostatních skupin Petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u samočisticích druhů nemusíme vyštípávat odkvetlé květy. Surfinie totiž nevytvářejí semeníky.

Jak casto hnojit petúnie

Ani s hnojením to u surfinií nebudete mít tak jednoduché, ideální četnost hnojení je 1krát za týden hnojivem na balkonové rostliny. Rostliny potřebují dostatek živin. Hnojivo nejlépe přimíchejte do substrátu ve formě gramulí a po té přihnojujte rozpustným hnojivem.