Kam v pračce nalit prací prášek?

Kam se dává prášek na praní

Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.
Archiv

Kam dát aviváž a kam prací prášek

Aviváž má v pračce své místo vedle pracího prostředku. Dávkujte ji vždy podle doporučení výrobce – většinou se na jedno praní dává množství, které se vejde do uzávěru láhve.
Archiv

Jak dávkovat gel na praní

U pracích gelů je dávka v rozsahu od 70 ml do 110 ml (podle stupně znečištění a koncentrace účinné látky). Dodržujte také typ pracího prostředku na určité materiály. Vlnu perte jen v prostředcích na vlnu. Stejně tak byste neměli dlouhodobě prát tmavé prádlo prostředkem na bílé.

Kam nalít Máchadlo

Do víčka si odlijte požadované množství tekutiny, kterou nalijte do zásobníku na aviváž. Ale pozor, ať tekutina nepřesáhne rysku. Během cyklu máchání prádla vyplaví vaše pračka vodu do dávkovače a tak se dostane aviváž do prádla. Díky tomu zůstane po vyprání hebké, nadýchané a voňavé.

Proč je prádlo po vyprání tvrdé

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Co nalít do pračky

Tekuté prací gely si rychle získaly oblibu mnoha domácností. Stačí je nalít do dávkovače pračky nebo přímo na prádlo a spustit vhodný program. Nejlépe fungují v případě, že perete jen mírně znečištěné prádlo, případně prádlo z jemných materiálů, které by bělicí prostředky v pracím prášku mohly poškodit.

Kdy se přidává aviváž do pračky

Aviváž by se měla odsát ze zásuvky na prací prostředek do bubnu. Tyto kanály mohou být ucpané. Zprůchodníte je propláchnutím a vyčištěním vlažnou vodou a kartáčem. Pokud je zásuvka na prací prostředek na začátku programu otevřená, aviváž stéká přímo do bubnu, zatímco se napouští voda.

Kdy nedávat aviváž

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Kam se do pračky dává prací gel

Rovnou do bubnu, stejne jako prasek.

Co se dává do pračky

Citron můžete přidat také do pračky, a to nejlépe přímo do bubnu. Práškem do pečiva: prášek do pečiva můžete při bělení prádla použít úplně stejně jako citron, tedy buď při odmáčení prádla, nebo přímo při praní, přisypáním do bubnu pračky.

Co na změkčení prádla

Nechcete používat chemii, ale přesto byste rádi měli prádlo měkké a voňavé Zkuste do praní přidat trochu octa. Ten prádlo krásně změkčí. Nemusíte se ani bát toho, že by byl jeho štiplavý pach z prádla cítit.

Jak se zbavit prachu v pračce

Otírat pravidelně gumové těsnění, kde se vrstvy prachu usazují Vyčistit pravidelně také filtr (v dolní části pračky), propláchnout pod vodou, a také prachové filtry v sušičkách.

Proč se dává ocet do pračky

Používejte při čištění pračky a praní bílý ocet, vyčistí pračku, prádlo vybělí i změkčí a nahradí i aviváž. Stojí pár korun, je šetrný k přírodě a jeho použití je snadné a rychlé. Čištění pračky často podceňujeme, pokud ale chceme, aby nám pračka dlouho sloužila, je dobré se čištění věnovat pravidelně.

Kam dát ocet do pračky

Pokud byste se do takového čištění pračky octem chtěli přeci jen pustit, pak stačí jen jednou nebo dvakrát do roka. Připravte si k tomu dva menší hrnky octa, které nalijte přímo do bubnu pračky. Pak pusťte pračku na prázdno na nejvyšší možnou teplotu a nejdelší program.

Kdy se nesmí používat aviváž

Pokud máte prodyšné sportovní oblečení, oblečení s funkční membránou nebo vyrobené z textilie z mikrovláken, pak aviváž nikdy nepoužívejte. Zničíte vlákna a tím i jejich funkčnost. Toto oblečení nepatří většinou mezi nejlevnější a provonět jednu várku sportovního oblečení by vás tak mohlo přijít dost draho.

Jak změkčit prádlo bez aviváže

Jako ekologickou variantu nabízejí obyčejný ocet. Stačí přidat 30–100 ml (podle tvrdosti vody) do prací lázně místo aviváže. Nemusíte se bát jeho zápachu, ten při praní vyprchá a prádlo je změkčené a k tomu ještě přírodně vydezinfikované a jeho barvy jsou ustálené. Jako bonus vyčistí i pračku od vodního kamene.

Co přát bez aviváže

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Jak prát s pracím gelem

Na rozdíl od pracího prášku se gel dávkuje v odměrce rovnou do bubnu pračky. Pokud zjistíte, že si musíte nutně skočit do večerky pro chleba, nic se neděje, praní zkrátka o chvíli odložíte. A posunutého startu se nemusíte bát ani v případě, že jste použili prací prášek.

Co znamenají značky na pračce

1 tečka znamená 30 °C, 2 tečky odpovídají 40 °C, 3 tečky 50 °C, 4 tečky 60 °C, 5 teček odpovídá 70 °C a 6 teček znamená praní na maximální teplotu 95 °C. Vanička bez jakýchkoli detailů pak znamená běžné praní v pračce – prádlo s takovýmto znakem na cedulce snese i máchání nebo odstřeďování.

Kdy přidat ocet do pračky

Ocet lze přidat do pračky na několik různých způsobů:

Místo aviváže: Přidejte půl až jedn šálek octa do aviváže při posledním oplachu. Ocet pomáhá neutralizovat zápach a zanechává oblečení jemné. 2. Odstranění skvrn: Pokud máte na oblečení skvrnu, ocet může pomoci ji odstranit.

Jak se zbavit plísně v pračce

Otevřete si dávkovač na prací prášek a do levé přihrádky (je to ta na prášek) dejte půl šálku jedlé sody. Do oddílu pro aviváž nalijte ocet, a ještě přidejte dva šálky přímo do bubnu. Pračku nastavte na ten nejdelší prací cyklus, co najdete a s nejvyšší teplotou. Poté pračku naprázdno spusťte.

Jak mám vyčistit hadici od pračky

Přidáte-li octu do pračky a do běžného pracího programu příliš mnoho, může vám poškodit pryžové části, tedy právě odtokovou hadici. Doporučuje se také po praní nechávat pračku pootevřenou a občas zvolit vyšší teplotu. Vyšší teplota krásně vyčistí pryžovou hadici a nečistoty se vám nebudou hromadit v pračce a prádle.

Proč nevoní prádlo z pračky

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Proč přidat ocet do pračky

Ocet do pračky. Používejte při čištění pračky a praní bílý ocet, vyčistí pračku, prádlo vybělí i změkčí a nahradí i aviváž. Stojí pár korun, je šetrný k přírodě a jeho použití je snadné a rychlé. Čištění pračky často podceňujeme, pokud ale chceme, aby nám pračka dlouho sloužila, je dobré se čištění věnovat pravidelně.