Kam v Praze vyrazit za dobrou kávou?

Kam v Praze na dobrou kávu

Pokud chcete okusit atmosféru doby dávno minulé, navštivte některou ze známých pražských kaváren nebo nasajte atmosféru živého města v nedávno otevřené kavárně.Café Savoy.Café Louvre.Cafe Imperial.Kavárna Slavia.Místo.Můj šálek kávy.Ema espresso bar.Mono Fono.
Archiv

Co je to kavárna

Kavárna (francouzsky aj. café) je společenské místo podobné restauraci, kde se podávají teplé i studené nápoje, ale především káva a jiný doplňující sortiment zboží jak například sladké zákusky (dorty) ke kávě, slané sendviče, či (zřídka) i plnohodnotná jídla.

Co to je pražská kavárna

Pražská kavárna je pejorativní označení pro nejasně definovanou skupinu velkoměstských intelektuálů, kteří jsou veřejně aktivní a zajímají se o politiku. Má se jednat zejména o dřívější voliče ODA a Unie svobody, kteří se snaží navazovat na politiku pravdy a lásky, již prosazoval Václav Havel.

Kam zajít na jídlo v Praze

Nejlepší restaurace v Praze: 30 restaurací, které musíteGrosseto. Italská restaurace, kde není nouze o skvělé jídlo i servis.Pizza Nuova. Vyzkoušejte restauraci, jeden z podniků ze sítě Ambiente.SOHO. Nádherné prostředí, skvělé jídlo, špičkoví kuchaři…to je SOHO.Eska.Meat & greet.Pasta Fresca.KuchyňNaše maso.

Kam na koláč v Praze

Kam za sladkým v PrazeOvocný Světozor.Cukrárna Alchymista.Erhartova cukrárna.Cukrkávalimonáda.Cukrárna Myšák.Cukrárna U KnoflíčkůGingerbread museum / Perníčkův sen.

Jaké jsou druhy kávy

ZÁKLADNÍ DRUHY KÁVY A JEJICH PŘÍPRAVARISTRETTO. Začneme tím nejmenším kávovým nápojem zvaným ristretto.ESPRESSO. Není malé nebo velké, je to prostě espresso.AMERICANO A LUNGO. U obou těchto káv se jedná o prodloužené espresso.ESPRESSO MACCHIATO.CAPPUCCINO.FLAT WHITE.CAFFE LATTE.NÁZVY KÁVY A JAK NA NĚ

Jak se káva dostala do Evropy

Káva přichází do Evropy

Cestovatelé přinášeli do Evropy příběhy o zvláštním nápoji tmavé barvy již v 16. století a první káva byla do Evropy přivezena obchodníky roku 1615. Shodou okolností se v této době začaly prosazovat také další dva nápoje: čaj a horká čokoláda, dovezená Španěli z Ameriky.

Kam na Asii v Praze

5 asijských restaurací, které v Praze stojí za toTaro. Až neuvěřitelně skvělý koncept, kde chef´s table je velkým bonusem.Yamato Restaurant. Pokud Japonsko, tak sem, na Vinohrady.Hanil. Nedaleko od Yamato sídlí Hanil, což je japonsko-korejský koncept.Hanabi. Tak pardon – ještě jednou Japonsko.Yami Sushi Bistro.

Kam na levny oběd v Praze

Kam na nejlepší a nejlevnější obědové menu v PrazeDhaba Beas. Adresa: Vladislavova 1587/24 a Purkyňova 9, Praha 1.Al Karim. Adresa: Jindřišská 11, Praha 1.Banh–mi–ba. Adresa: Panská 9, Praha 1.Las Adelitas. Adresa: Malé náměstí 13, Praha 1.Jiná krajina. Adresa: Řeznická 4, Praha 1.

Kam za Sladkym v Praze

Nejlepší pražské cukrárnyCukrárna Šlágr. Vinohradská cukrárna ve Francouzské ulici se pyšní svou prvorepublikovou pověstí.IF CaféCukrárna Alchymista.Oh Deer Bakery.Cukrárna Myšák.Cheecup.Cukrář Skála.

Kam do cukrárny v Praze

Kam za sladkým v PrazeOvocný Světozor.Cukrárna Alchymista.Erhartova cukrárna.Cukrkávalimonáda.Cukrárna Myšák.Cukrárna U KnoflíčkůGingerbread museum / Perníčkův sen.

Která zrnková káva je nejlepší

Nejlepší kávy dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Orientační cena
Top 1 Lavazza Qualitá Oro zrnková Káva 1 kg 700 Kč
Top 2 Lavazza Top Class zrnková Káva 1 kg 800 Kč
Top 3 Lavazza Qualita Rossa zrnková 1 kg 600 Kč
Top 4 Tchibo Barista Espresso zrnková 1 kg 700 Kč

Co je silnejsi latte nebo cappuccino

Caffé latté má oproti cappuccinu větší objem (více než 250 ml) a méně pěny, přičemž základem je opět klasické espresso, obsahuje tedy více mléka. V Itálii vzniklo jako varianta kávy pro děti.

Kdo vymyslel kávu

Pravlastí kávy je s největší pravděpodobností Etiopie (provincie Kaffa), kde se ještě v současné době nachází divoce rostoucí keře kávovníku. Odtud byl nejspíše přenesen ve 13. a 14. století válečníky při vojenských taženích do Jemenu, kde byl vysazen na terasovitá políčka a dále kultivován.

Kdo objevil kávu k pití

Cestu kávy bychom mohli sledovat z Etiopie do Jemenu, kam byla přinesena ve středověku válečníky při vojenských taženích. Tady byla káva kultivována. Z Jemenu se poté dostává do Mekky a Mediny (z přístavu Mokka, synonymem pro arabskou kávu), svatého města, které bylo kulturním středem arabského světa.

Kam na Pad Thai v Praze

Zatímco v Thajsku je spousta stánků, které se specializují výhradně na přípravu Pad Thai a nemají nic jiného, v Česku za nimi musíme do thajských restaurací. Mezi Pražany jsou poměrně oblíbené Pad Thai v restauracích Modrý zub, které v Praze fungují již tři, a to v Jindřišské, Spálené a na Andělu.

Kam v Praze na českou kuchyní

Pro nejlepší tradiční českou kuchyni zamiřte do těchto restaurací: Plzeňská restaurace Obecní dům ; U Sádlů ; La Degustation Boheme ; CzecHouse ; U Maltézských Rytířů , Mlýnec , Malostranská beseda , Čestr , Potrefená husa , V Zátiší .

Kam v Praze do cukrárny

Kam za sladkým v PrazeOvocný Světozor.Cukrárna Alchymista.Erhartova cukrárna.Cukrkávalimonáda.Cukrárna Myšák.Cukrárna U KnoflíčkůGingerbread museum / Perníčkův sen.

Kam na vetrnik v Praze

Nejlepší větrník v Praze – slepá Rej degustace redakceCukrář Skála, V Celnici 1034/6, Praha 1 (cena větrníku 73 Kč)Cukrářství Viktoria, V Zákopech 341, Praha 4 (cena větrníku 54 Kč)Cafe Bar Butterfly, Komunardů 1126/31, Praha 7 (cena větrníku 55 Kč)Delice Cafe, Sokolovská 222/39, Praha 8 (cena větrníku 89 Kč)

Kam na dort v Praze

Přejeme vám příjemné testování.Cukrárna Myšák. Jen několik kroků od rušného Václavského náměstí najdete známou cukrárnu Myšák.Cukrárna Café Saint Tropez.IPPA CaféCukrář Skála.Votre plaisir.Antonínovo pekařstvíOvocný Světozor.Puro Gelato.

Jak uvařit dobrou kávu

Na 350 ml nápoje potřebujeme 20 g namleté kávy a 330 g vody, zaléváme vodou o teplotě 93 až 94 stupňů. Nejdříve se do kávy nalije právě takové množství vody, aby se do daného množství kávy vsákla. Přibližně po půl minutě začneme pomalu krouživým pohybem dolévat zbytek vody.

Kde koupit dobrou kávu

Začínáme s e-shopem na adrese https://www.gourmetkava.cz/cs/, který nabízí výběr toho nejlepšího, co lze u nás sehnat – v jeho nabídce jsou kávy z těch nejlepších pražíren, jako např. Mamacoffee, Rebelbean, Nordbeans nebo z kavárny Pražírna.

Co je to Latte macchiato

Latte macchiato znamená italsky „skvrnité mléko“. Na rozdíl od caffè latte se espresso přidává do mléka, nikoli mléko do espressa. Pravé latte macchiato se pozná jednoduše, má totiž typické tři vrstvy, které krásně vyniknou ve vysoké sklenici.

Co je to macchiato

Caffè macchiato (italská výslovnost [maʔˈkjaːto]IPA, někdy též espresso macchiato) je italský druh kávy, espresso, s malým množstvím teplého, zpěněného mléka. Slovo macchiato znamená v italštině skvrnitý nebo tečkovaný. Dle klasické školy se jedná o espresso s kapkou mléčné pěny vloženou do cremy lžičkou.

Z jaké země je nejlepší káva

Mezi nejznámější země, produkující výběrovou kávu, patří zejména Kolumbie, Etiopie, Keňa a Panama, ale i například Jamajka, ze které na Kafone dovážíme jednu z nejlepších výběrových káv světa, Jamaica Blue Mountain, anebo Havaj, odkud nabízíme vynikající Hawaii Kona.