Kam vyhodit Hlinu z květináče?

Co s hlinou z květináčů

Vyklopený substrát necháme oschnout, motyčkou ho rozbijeme a přesejeme přes síto s oky 5×5 mm. Jakmile slunce a nastávající sucho vypudí drobné živočichy, v sítu se zachytí zbytky kořínků a odumřelé časti rostlin. Je to možné přirovnat k přípravě osevu lesní hrabanky – vůně, vzduch a kyprost.

Kam vysypat Hlinu

Substrát z nádob vysypeme přes síto. Rozbijeme hroudy, odstraníme zbytky kořenů a stonků. Nerozložená rostlinná pletiva ještě poslouží v kompostu. Prosetou zeminu zkontrolujeme.

Co s hlínou po rajčatech

Pokud jde o hlínu, není rajče zase tak vybíravé. Do kontejneru můžete nasypat jakýkoli kvalitní, nejlépe organický a lehký substrát pro zahrady i pokojové rostliny nebo také přírodní zeminu obohacenou o humus, ta by však měla tvořit asi jen 40 % objemu květináče. Někdo přidává i trochu (zahradního) kompostu.

Co se starým substrátem

Zde je nutné zdůraznit pravidlo, že starý, revitalizovaný substrát mícháme s novým půdním mixem nebo s kompostem teprve poté, co jej rozprostřeme na suchém a dostatečně vzdušném místě, kde pomocí síta odstraníme všechny zbytky kořenového balu z předchozího pěstebního cyklu.
Archiv

Jak sterilizovat hlínu

Zeminu navrstvěte na starý plech a dejte ji do klasické trouby. Teplotu nastavte na 90 – 100 stupňů Celsia a pečte alespoň 45 minut. Musíte se ale smířit s tím, že v troubě se rozvoní nejen pečínka, ale i substrát. Bude to chtít pořádně vyvětrat.

Jak dezinfikovat hlínu

Jak dezinfikovat substrát Po vysušení i prohřátí je potřeba půdu opět trpělivě smáčet, jinak hůře nasává vodu ze zálivky. Substrát můžeme nechat 1–3 dny dokonale proschnout. Účinné je i důkladné prohřátí v mikrovlnce či v troubě na plechu (počítejte ovšem s nepříjemným zápachem).

Co s hlinou

Zdravím! Pokud kupujete substrát zahradní univerzální,je škoda ho vyhazovat.Pro novou sadbu je ho možno využít,přidá li se do něj trochu minerálního hnojiva a nechá uležet do jara v pytli,třba na balkoně,nebo ve sklepě. Máte li zahrádku,namíchá se do kompostu. Z kompostu zase beru zem na sázení.

Kam se starou pánví

HOUBIČKY A ŽÍNKY Směsný odpad. HRNCE, KASTROLY A PÁNVE Sběrný dvůr. Popřípadě směsný odpad. CHROMOVANÉ A POCHROMOVANÉ PŘEDMĚTY Sběrný dvůr.

Jak hluboko se sází rajčata

Sazenice vysazujeme mírně šikmo a hlouběji než rostli v květináči, neboť pak mají bohatší kořenový systém. Pokud jste si však pořídili roubovanou sadbu, tak tu nesmíte vysadit hlouběji. Rýčem nebo sázecí lopatkou připravíte jamku tak, aby byl kořenový bal maximálně deset centimetrů hluboko.

Co nemají rády rajčata

Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách. Naopak růst a chuť rajčat nám vylepší bazalka (bazalku mají jinak rády i okurky a tykve).

Co s hlínou z truhlíků

Pokud budete rozšiřovat svoje truhlíky a květináče, je vhodné nově koupenou půdu namixovat se starou půdou, kterou již máte. Hnojivo – na jaře doporučuji granulovaný koňský/kravský hnůj. Spadané listí – možná ještě nějaké najdete a nebo si jej nasbírejte na podzim a nechte v tašce až do jara. Vlastní kompost.

Jak dezinfikovat substrát

Substrát můžeme také dezinfikovat teplem, propařením, ohřátím v mikrovlnce nebo v troubě. Teplo zabije jak škůdce, tak choroby, které by v substrátu přežívaly. V čistě rašelinových substrátech se smutnice nevyskytují, nemají v nich co konzumovat.

Kdy dezinfikovat skleník

Ideální dobou, kdy připravit skleník na novou sezonu, je konec podzimu. Pokud jste to nestihli, není nic ztraceno. Ještě v únoru máte dost času udělat vše potřebné, aby se vaše budoucí úroda vydařila. Zásadní je důkladná dezinfekce celého skleníku.

Jak spařit hlínu

Výsevný substrát bychom měli před použitím vždy desinfikovat. Doporučuje se chvíli péct v troubě na 220 °C, lze použít mikrovlnku (i když je to poněkud zapáchající metoda), substrát lze také spařit vařící vodou (přelitím svařenou vodou).

Jak ozivit Hlinu

Těžké půdy je výhodné hnojit hnojem, který půdu nejenom vyživí, ale také prohřeje. Těžká půda obsahuje ve srovnání s písčitou mnoho jílovitých částic. Proto je účelné na těžkou zeminu nasypat vrstvu písku. Použít můžeme také perlit či keramzit nebo drobné štěrkovité kamenivo.

Jak zlikvidovat staré barvy

Staré barvy už není možné používat ani je darovat, ale musí být zlikvidovány na sběrném místě nebezpečných odpadů ve vzduchotěsném obalu nebo při následující sbírce, které pořádají obce a města zhruba jednou až dvakrát za rok. Do té doby je nutné barvu skladovat v obalu bez přístupu vzduchu a mimo dosah dětí.

Kam se starou tiskárnou

Kam se starou tiskárnouVyužijte červené kontejnery na elektroodpad.Starou tiskárnu zavezte na sběrný dvůr.Spotřebiče můžete odevzdat i prodejcům elektroniky.Pro starou tiskárnu si k vám přijedou.Tonery nevyhazujte, nabídněte je k výkupu.

Kdy dát rajčata do záhonu

Ideální dobou pro venkovní výsadbu je druhá polovina května po třech ledových mužích. V okamžiku výsadby by měla teplota půdy dosahovat minimálně 10 stupňů Celsia. Pro výsadbu rajčat jsou nejvhodnější dny, kdy je pod mrakem.

Čím hnojit rajčata a papriky

Pro vyvážené hnojení doporučujeme používat hnojiva renomovaných značek, jako je Kristalon na rajčata a papriky, organo-minerální kapalné hnojivo Agro s unikátním minerálním výtažkem TerraLut, nebo univerzálnější přírodní organické hnojivo Trumf.

Které rostliny nesnáší rajčata

Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách.

Jak dezinfikovat zahradu

Na povrch zeminy pohoďte dusíkaté vápno a zapravte ho do půdy pomocí hrábí. Obecně se doporučuje 100–200 g dusíkatého vápna na 1 m2. Půdu prolijte vodou a poté zakryjte igelitovou fólií, aby se dezinfekce neuvolňovala do vzduchu, a dále ji nijak nehnojte.

Jak sterilizovat hlínu v troubě

Máte hned několik možností, jak jí docílit. Vždy se ale musíte smířit s tím, že takto ošetříte jen omezené množství zeminy, takže vás to bude stát čas i peníze. Zeminu navrstvěte na starý plech a dejte ji do klasické trouby. Teplotu nastavte na 90 – 100 stupňů Celsia a pečte alespoň 45 minut.

Jak rozbít hroudy hlíny

Pomocníci: Menší záhonky zryjeme tradičním rýčem, větší hroudy rozbijeme vidlemi, motykou. Elektrická motyka nám usnadní námahu, prokypří půdu a ještě ji smíchá s hnojivem. Na větší plochy se hodí kultivátory.

Kde zlikvidovat barvy

Zbytky barev, špinavé obaly i štětce, hadry atd. odevzdejte v nejbližším sběrném dvoře, který vybírá i nebezpečný odpad. Pokud máte v daném místě trvalé bydliště, je tato služby zdarma.

Jak odstranit barvu z Malovani

Stačí vědět, že zaschlý akryl rozpustíte například alkoholem, klidně i lakem na vlasy. Skvrnu od akrylových barev zakapejte alkoholem, nechte proschnout a pak vyperte v ruce pod tekoucí vodou a posléze ještě v pračce.