Kam vyhodit igelit?

Kam s igelitem

IGELIT – Žlutý kontejner na plast. INFEKČNÍ ODPAD – Specializované firmy. Infekční odpad z domácností pečlivě zabalit a odevzdat ve zdravotnickém zařízení (ideálně po předchozí domluvě).
Archiv

Kam patří igelitový sáček

Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET lahve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.
Archiv

Kam se zbytky jídla

Zbytky jídla pak lze vyhodit:Na kompost na vaší zahradě,- do kompostéru na vaší zahradě či na balkóně (velmi oblíbené jsou i vermikompostéry, ve kterých se o rozklad organického odpadu starají žížaly).Do hnědých popelnic na bioodpad.

Kam se starými talíři

Tabulové sklo patří do zeleného kontejneru. Větší množství je vhodnější odvézt do sběrného dvora. Talíře, hrnky a další porcelánové a keramické výrobky po té, co doslouží, patří do směsného odpadu. Varné sklo patří do směsného odpadu, případně na sběrný dvůr.

Kam dát staré nádobí

Nádobí, které je potažené vrstvou, jako je například teflon, nebo je kovové, je zapotřebí odvézt do sběrného dvora nebo odložit do velkokapacitních kontejnerů. V případě, že je nádobí stále funkční, zkuste obvolat různé charity nebo azylové domy, zda o něj nebudou mít zájem.

Co vše patří do komunálního odpadu

541/2020 Sb., o odpadech, je komunálním odpadem směsný a tříděný odpad z domácností, zejména papír a lepenka, sklo, kovy, plasty, biologický odpad, dřevo, textil, obaly, odpadní elektrická a elektronická zařízení, odpadní baterie a akumulátory, a objemný odpad, zejména matrace a nábytek, a dále směsný odpad a tříděný …

Co nepatří do plastového odpadu

Co nepatří do kontejnerů

Linoleum a jiné výrobky z PVC, novodurové potrubí, obaly od nebezpečných látek, molitan, mastné plastové obaly. Do kontejneru na plasty lze vhodit výrobky s tímto označením (číslo je umístěno ve známém trojúhelníčku a pod ním slovní označení).

Kam patří obal od Praciho gelů

Plastové obaly od pracích gelů nebo aviváží patří do sběrných nádob na tříděný plast (musíme dbát na to, aby neobsahovaly zbytky pracích prostředků).

Kam patří popel

Doporučujeme popel skladovat v kovové nádobě (např. starý kastrol, kýbl) a do popelnic vkládat až po několika dnech. Nemáme-li takovou možnost, je lépe popel před vsypáním do popelnice zchladit, například kropenou vodou.

Kam patří staré pečivo

Do bioodpadu patří: zbytky ovoce a zeleniny včetně pecek a jádřinců, zbytky obilovin a pečiva, kávová sedlina, použitý čaj i čajové sáčky, skořápky od vajec a ořechů, uschlé květiny, rostliny a jejich odumřelé části, chlupy z domácích mazlíčků, dřevěné piliny, které sloužily jako podestýlka pro domácí hlodavce, a …

Kam vyhodit měděné dráty

Kabely patří do červených kontejnerů na drobný elektroodpad nebo na sběrný dvůr.

Kam vyhodit duši od kola

Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.

Kde darovat nádobí

Z dobročinných obchodů můžete nádobí a kuchyňské náčiní donést do obchodu Domova Sue Ryder, Cesta domů nebo obchodu MOMENT ČR. Keramiku, sklo a porcelán můžete darovat v obchodech nadace Veronica, hospice Jordán, Dobroděj či Naděje.

Co se starymi vecmi

Kam s nepotřebnými věcmiProdat. Jednou z možností je věci prodat.Vyměnit. Stále populárnější možností jsou také tzv.Darovat. Pokud nechcete za své věci získat peníze ani nic jiného, je další možností je darovat.Přetvořit. Prodat, darovat či vyměnit dává smysl u věcí, které jsou ještě použitelné.

Kam sypat popel

Odpad z ohniště můžete přisypat do kompostu nebo přímo zapracovat do půdy. Za pořádnou dávku vápníku, draslíku, hořčíku i fosforu se vám zahrada odmění bohatou úrodou či šťavnatou zeleností trávníku (ten stačí popelem rovnoměrně posypat, nejlépe před deštěm).

Co patří do Smesneho odpadu

Směsný komunální odpad

Nepatří sem: látky tekuté, nebezpečné odpady a jiné předměty, které by mohly ohrozit zdraví a bezpečnost osob. uhynulá zvířata, papír, sklo, plast, nápojové kartony, kovy, bioodpad.

Kam se hází krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Kam patří krabice od džusů

Na kartony od nápojů dnes již běžně fungují speciální oranžové kontejnery, do kterých patří všechny krabice od mléka, džusů, vína nebo jogurtů.

Kam patří kosti

Jak je správně likvidovat Kosti se likvidují jako biologicky rozložitelný odpad z kuchyní a stravoven. To znamená, že se musí dát do stejné nádoby , kam se dávají i další zbytky jídel a zbytky po zpracování surovin. Zjednodušeně řečeno, kosti se musí dát do bio odpadu.

Co dělat se starými rohlíky

Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.

Kam patří deodorant

Prázdné deodoranty z plastu patří do žlutého kontejneru na plast. Prázdné spreje od antiperspirantů a deodorantů pak můžete bez obav hodit do kontejneru na kovový odpad, který má šedou barvu.

Kam dát věci ktere nepotrebuji

DarujteRe-use centra.Daruji za odvoz.Nadační obchody.Veřejné skříně, lednice a knihobudky.Knihovny věcíSdílené dílny.

Kam s použitým oblečením

Staré oblečení, které už něco zažilo, můžete vyhodit do speciálního kontejneru na textil. Z těchto kontejnerů se oblečení protřídí a následně poputuje například na charitu, do second handů nebo se zrecykluje. Oblečení, které dáváte do kontejnerů, by mělo být vždy suché, čisté a zabalené v tašce nebo pytli.

Co s popelem z krbových kamen

Nachystejte si vlhký hadřík, na který nasypejte menší množství popela. Následně s ním můžete v domácnosti vyleštit všechna okna. Bude se vám hodit zejména na čištění skla z krbových kamen. Popel můžete použít i na leštění stříbra.

Co s popelem z ohniště

Odpad z ohniště můžete přisypat do kompostu nebo přímo zapracovat do půdy. Za pořádnou dávku vápníku, draslíku, hořčíku i fosforu se vám zahrada odmění bohatou úrodou či šťavnatou zeleností trávníku (ten stačí popelem rovnoměrně posypat, nejlépe před deštěm).