Kam vyhodit rozbité sklo?

Kam se starym sklem

Tabulové sklo je sice podobné čirému sklu z lahví a sklenic, ale světe div se, zbytky rozbitých oken nebo dveří nepatří do bílého kontejneru na čiré sklo. Tohle vysypané neštěstí patří do zeleného kontejneru na barevné sklo, ve větším množství je lepší jej odvézt do sběrného dvora.
Archiv

Kam vyhodit velké sklo

Varné sklo patří do směsného odpadu, případně na sběrný dvůr. Drátované sklo, sklo se zatavenými dekoracemi, pokovené sklo a další nelze třídit, proto ho vhazujeme do směsného odpadu, případně opět odvezeme na sběrný dvůr.
Archiv

Kam s rozbitým porcelánem

Zapamatujte si, že porcelán ani keramika nejsou sklo, a proto patří vytřídit do směsného odpadu, případně ve větším objemu využijte váš nejbližší sběrný dvůr.
Archiv

Kam patří sklo od svíček

A jak tedy sklo správně třídit Pro oddělený sběr skla slouží kontejnery zelené, případně bílé barvy. Do nich můžeme třídit sklenice od vína, sirupů, zavařovačky, prasklé skleničky, skleněné obaly od vonných svíček, skleněné flakonky od parfémů i tabulové sklo.

Kam vyhodit mlecne sklo

Při vhazování skla do kontejneru ho nemusíte rozbíjet. můžete vyhodit jakékoliv barevné a mléčné sklo (např. nevratné lahve od nápojů), prázdné lahvičky od léků, ale například i tabulové sklo z oken či dveří, nemůžete vyhodit porcelán, keramiku, zlacené a pokovené sklo, drátové sklo, autosklo, laboratorní a varné sklo.

Kam patří varné sklo

Kam správně vytřídit varné sklo Varné sklo z domácnosti je nejlepší odnést na sběrný dvůr, příp. jej můžeme vyhodit do směsného odpadu!

Kam vyhodit rozbitý talíř

Kam vyhodit staré talíře Pokud pro talíře nenajdete nové využití, vyhoďte je do směsného odpadu nebo ještě lépe odvezte do sběrného dvora, kde se o tento odpad postarají. Talíře (pokud přímo nejsou vyrobené ze skla, nýbrž z porcelánu nebo keramiky), do kontejneru na sklo nepatří.

Kam vyhodit duši od kola

Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.

Co nepatří do kontejneru na sklo

Zelený kontejner na sklo

Pokud jsou vedle sebe zelený a bílý kontejner, vhazujeme do bílého čiré sklo a do zeleného sklo barevné. Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla. Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

Kam vyhodit borosilikátové sklo

sodnovápenaté sklo (sklářské písky se taví se sodou a vápencem) a můžeme je třídit do zeleného nebo bílého kontejneru (klidně nevymyté a s víčkem), je varné a chemické sklo boritokřemičité (borosilikátové).

Jak vyhodit sklo

Vhazuje se do zeleného nebo bílého kontejneru. Pokud jsou k dispozici oba, je důležité třídit sklo i podle barev. Barevné do zeleného, čiré do bílého. Pokud máme kontejner na sklo jen jeden, pak do něj dáváme sklo bez ohledu na barvu.

Kam patří plata od léků

Jsou kombinovaným obalem. Nejčastěji z plastu a hliníku, které od sebe v běžném recyklačním procesu nelze oddělit. Nepatří proto do kontejneru na plast ani na kovy, ale do směsného odpadu. Pozor, ta, která ještě obsahují léky, patří samozřejmě do lékárny!

Kam se hází krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Kam patří popel

Doporučujeme popel skladovat v kovové nádobě (např. starý kastrol, kýbl) a do popelnic vkládat až po několika dnech. Nemáme-li takovou možnost, je lépe popel před vsypáním do popelnice zchladit, například kropenou vodou.

Kam patří víčka od sklenic

Nevymyté sklenice můžete s klidným svědomím vyhodit i nevymyté a i s víčky do barevného kontejneru určeného pro sběr skla. Mimochodem, těch je v České republice přes 80 tisíc.

Kam se hází krabice od pizzy

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad. „Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací.

Kam s platy od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Tak jak teda Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Kam vyhodit nápojové kartony

Krabice od nápojů patří do oranžové popelnice

Je to velmi jednoduché. Na kartony od nápojů dnes již běžně fungují speciální oranžové kontejnery, do kterých patří všechny krabice od mléka, džusů, vína nebo jogurtů. Patří sem veškeré nápojové obaly označené jako C/PAP, 81 nebo 84.

Kam se zbytky jídla

Zbytky jídla pak lze vyhodit:Na kompost na vaší zahradě,- do kompostéru na vaší zahradě či na balkóně (velmi oblíbené jsou i vermikompostéry, ve kterých se o rozklad organického odpadu starají žížaly).Do hnědých popelnic na bioodpad.

Kam vyhodit láhev od spreje

Nádoby od sprejů, šlehaček a pod. znovu nelze bohužel plnit, podle obsahu patří do nebezpečného nebo směsného komunálního odpadu.

Kam patří krabice od džusů

Na kartony od nápojů dnes již běžně fungují speciální oranžové kontejnery, do kterých patří všechny krabice od mléka, džusů, vína nebo jogurtů.

Kam patří krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Kam vyhodit chleba

Zbytky jídla pak lze vyhodit:Na kompost na vaší zahradě,- do kompostéru na vaší zahradě či na balkóně (velmi oblíbené jsou i vermikompostéry, ve kterých se o rozklad organického odpadu starají žížaly).Do hnědých popelnic na bioodpad.

Kam vyhodit plný deodorant

Šedé kontejnery jsou určeny pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale je možné do nich odložit i konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Tlakové obaly například od deodorantů, u kterých hrozí vznícení, podle Many patří na sběrný dvůr.

Kam s obaly od mléka

Kam tedy krabice od mléka správně vyhodit Je to velmi jednoduché. Na kartony od nápojů dnes již běžně fungují speciální oranžové kontejnery, do kterých patří všechny krabice od mléka, džusů, vína nebo jogurtů. Patří sem veškeré nápojové obaly označené jako C/PAP, 81 nebo 84.