Kam vyhodit sluchátka?

Kam vyhodit duši od kola

Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.

Kam vyhodit gumu

SMĚSNÝ ODPAD. Výrobky z gumy, jako jsou rukavice nebo zahradní hadice, vyhoďte do klasické popelnice.

Co nepatří do elektroodpadu

Jedná se o kalkulačky, sluchátka, mobilní telefony, mixéry, fény, elektrické hračky a tak podobně . Naopak tam nepatří televizory, monitory, zářivky a úsporné žárovky (z toho důvodu, že se může sklo rozbít a pak ztížit manipulaci s elektroodpadem). Také tam nepatří zdravotnický materiál, komunální odpad nebo bio odpad.
Archiv

Kam vyhazovat prázdné spreje

Nádoby od sprejů, šlehaček a pod. znovu nelze bohužel plnit, podle obsahu patří do nebezpečného nebo směsného komunálního odpadu.

Kam dát staré nádobí

Nádobí, které je potažené vrstvou, jako je například teflon, nebo je kovové, je zapotřebí odvézt do sběrného dvora nebo odložit do velkokapacitních kontejnerů. V případě, že je nádobí stále funkční, zkuste obvolat různé charity nebo azylové domy, zda o něj nebudou mít zájem.

Kam se vyhazuje elektronika

Drobná elektrozařízení je možné vyhodit do červených, jasně označených kontejnerů. Drobné elektrospotřebiče, jako jsou dosloužilé holicí strojky, mobilní telefony, kalkulačky apod. nepatří do koše. To není potřeba dvakrát vysvětlovat.

Co lze dát do velkoobjemového kontejneru

Do VOK patří například: starý nábytek, koberce a linolea, lyže, snowboardy, kola, velká zrcadla, umyvadla, vany, WC mísy, autoskla, kovové předměty.

Jak se zbavit staré elektroniky

Prodejci elektrospotřebičů totiž mají zákonnou povinnost zajistit odběr vysloužilých elektrospotřebičů a jejich ekologickou likvidaci. Elektrospotřebič dokonce můžete odložit i u jiného prodejce elektroniky, ne jen u toho, kde kupujete nový produkt (podobně je tomu například u třídění pneumatik).

Co se starým elektrospotřebičem

Starý elektrospotřebič je možné odevzdat obchodníkovi při nákupu nového. Pro sběr drobných elektrospotřebičů slouží také červené kontejnery společnosti Asekol.

Kam vyhodit plný deodorant

Šedé kontejnery jsou určeny pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale je možné do nich odložit i konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Tlakové obaly například od deodorantů, u kterých hrozí vznícení, podle Many patří na sběrný dvůr.

Kam se hází krabice od pizzy

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad. „Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací.

Kam vyhazovat nože

dát do krabice a normálně do popelnice ,nebo je odnes do nějaké sběrny železa.

Co se starymi vecmi

Kam s nepotřebnými věcmiProdat. Jednou z možností je věci prodat.Vyměnit. Stále populárnější možností jsou také tzv.Darovat. Pokud nechcete za své věci získat peníze ani nic jiného, je další možností je darovat.Přetvořit. Prodat, darovat či vyměnit dává smysl u věcí, které jsou ještě použitelné.

Kam vyhodit staré hodinky

Drobná elektrozařízení je možné vyhodit do červených, jasně označených kontejnerů. Drobné elektrospotřebiče, jako jsou dosloužilé holicí strojky, mobilní telefony, kalkulačky apod. nepatří do koše. To není potřeba dvakrát vysvětlovat.

Kam vyhodit kabely od PC

Poslední, co zmínit ve spojitosti s recyklací elektrických kabelů, je skutečnost, že díky ilegálnímu obchodu jsou kabely zbavovány izolace prostým hořením. Jelikož izolace obsahují PVC, do ovzduší se uvolňují nebezpečné látky. Kabely patří do červených kontejnerů na drobný elektroodpad nebo na sběrný dvůr.

Co nepatri do Velkoobjemoveho odpadu

Do velkoobjemového kontejneru nepatří odkládání živnostenského odpadu, nebezpečný odpad (to jsou např. autobaterie, zářivky, barvy, rozpouštědla, motorové oleje a obaly od nich), bioodpad, stavební odpad, dále pak pneumatiky, elektrospotřebiče, televizory a počítačové monitory, počítače, lednice, mrazáky a sporáky.

Co se považuje za nebezpečný odpad

Mezi nebezpečné odpady patří např. odpady polychlorovaných bifenylů (PCB), odpady perzistentních organických polutantů (POPs), infekční odpady ze zdravotní a veterinární péče, odpady obsahující rtuť či odpady nebezpečných chemikálií převážně z výrobních procesů.

Kam vyhodit kabel od nabíječky

Poslední, co zmínit ve spojitosti s recyklací elektrických kabelů, je skutečnost, že díky ilegálnímu obchodu jsou kabely zbavovány izolace prostým hořením. Jelikož izolace obsahují PVC, do ovzduší se uvolňují nebezpečné látky. Kabely patří do červených kontejnerů na drobný elektroodpad nebo na sběrný dvůr.

Kam vyhodit teflonovou pánev

Staré kuchyňské nádobí je nejvhodnější odvézt do sběrného dvora.

Kam s kartonem od vajec

OBALY Z KOMBINOVANÝCH MATERIÁLŮ A NÁPOJOVÉ KARTONY

Kombinované obaly se skládají z více druhů materiálů. Recyklace není možná, a proto se vyhazují do kontejnerů na směsný odpad.

Kam s kartony od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Co se starým nožem

Pokud se rozhodnete pro renovaci zašlého nože, budete k tomu potřebovat brusivo v podobě brusných kamenů. Ve většině případů se jedná o uměle vyráběné kameny z korundu, mohou to však být i kameny přírodní. Zásadním parametrem každého kamene je jeho zrnitost, tedy číselnou hodnotou vyjádřená velikost brusného zrna.

Kam s nepotřebným oblečením

Nádoby na použitý textil už jsou stejně rozšířené jako třeba ty na nápojové kartony. Nespadají pod jednoho provozovatele: někde za ně zodpovídají firmy, jinde neziskovky. Vhazovat do nich můžete nepotřebné oblečení, ale i doplňky, deky nebo ručníky. Všechno by mělo být čisté a v dobrém stavu.

Kam dát věci po dětech

Darování oblečení do dětského domova či kojeneckého ústavu

Také kojenecký ústav oblečení s radostí přijme. Jedinou podmínkou bývá, že oblečení by mělo být čisté a použitelné. Další možností, kam darovat oblečení, jsou sběrné kontejnery.

Co dělat se starou elektronikou

Třídění elektroodpadu je na většině území ČR vyhrazena červená barva kontejneru. V řadě škol jsou sbírány baterie do samostatných nádob a žáci je tam mohou z domova přinést. Místo zpětného odpadu elektroodpadu na sběrném dvoře. Na sběrných dvorech se elektronika skladuje obvykle ve velkokapacitních kontejnerech.