Kde chytit úhoře?

Kde hledat úhoře

Naprosto ideální jsou i místa, kde jsou potopené pařezy, kořeny nebo padlé stromy. Tady všude budou úhoří hledat něco dobrého na zub! Přesto! Mým nejoblíbenějším místem na úhoře jsou jednoznačně ty úseky, kde se nachází zatopená vegetace.
Archiv

Na co chytit úhoře

Na co chytat úhoře Z jara chytáme nejčastěji na žížaly, ale i červy, pijavky, případně na larvy vodního hmyzu, později, během sezóny funguje i živá nebo mrtvá rybka. V pozdním létě úhoř zabere spíše na živou rybku, nebo její filet. Z rybek jsou na úhoře nejvhodnější ty druhy ryb, které žijí v jeho okolí.
Archiv

Kdy se chytá úhoř

Doba lovu úhořů

Dobrým vodítkem jsou pampelišky. Jak začnou odkvétat pampelišky, začíná ideální čas na lov úhořů. Od té doby se úhoři dají chytat až do podzimu, nejlépe však berou do konce léta. V květnu lovím úhoře během celého dne.

Kde se líhnou úhoři

Úhoř říční se rozmnožuje na jediném místě na světě, v Sargasovém moři u středoamerických břehů. Z jiker se líhnou larvy, které mají tvar vrbového listu, a pasivně driftují k evropským břehům, kde metamorfují a mění se malé úhoříky (monté). V tomto okamžiku není u úhoříků ještě rozlišené pohlaví.

Jak správně zabít úhoře

Rozhodně nedoporučuji mlátit úhoře do hlavy. Praktičtější je oběma rukama rybu prudce uhodit o zem, čímž dochází k utržení aorty a následnému vykrvácení.

Jak uklidnit úhoře

Existuje ale jednoduchý trik! Pokud se úhoř kroutí, stačí jej chvilku hladit po jeho sněhově bílém bříšku. Dravec se po chvíli uklidní a můžeme mu vytáhnout háček z ozubené tlamy.

Jak chutná úhoř

Úhoří maso je chuťově velmi dobré a jemné. Navíc neobsahuje mezisvalové kosti. Pro začátek sáhněte raději po sladkovodním. Existuje také úhoř mořský, který však může jako dravá mořská ryba obsahovat nežádoucí toxické látky.

Jak se zabíjí úhoř

Praktičtější je oběma rukama rybu prudce uhodit o zem, čímž dochází k utržení aorty a následnému vykrvácení. I když si při uchopení úhoře pomůžeme hadrem, obyčejně musíme tento veskrze nepříjemný akt zopakovat.

Jak dlouho žije úhoř

Úhoři dosahují běžně věku 8–12 let, objevují se však jedinci dosahující i 20 let věku.

Jaký prut na úhoře

Délka prutu: Ideální délka prutu pro lov na úhoře by měla být mezi 9 až 12 stopami. Tato délka umožňuje dostatečnou kontrolu nad návnadou a pomáhá s transportem. Typ materiálu: Někteří rybáři preferují sklolaminátové pruty, zatímco jiní dávají přednost uhlíkovým prutům.

Jak navázat prut na úhoře

Jaké montáže při chytání s feederovým prutem na úhoře lze použít Ideální montáž na úhoře je s průběžným olovem, což platí i pro navázání u feeder prutu. Kromě průběžné zátěže lze použít olovo na konci montáže, tzv. páternoster.

Jak uspat úhoře

Povídá se, že když úhoře podržíte narovnaného a pohladíte ho dvěma prsty po hřbetě podle ploutevního lemu, uspí ho to.

Jak zabít úhoře

Praktičtější je oběma rukama rybu prudce uhodit o zem, čímž dochází k utržení aorty a následnému vykrvácení. I když si při uchopení úhoře pomůžeme hadrem, obyčejně musíme tento veskrze nepříjemný akt zopakovat.

Jak stáhnout úhoře

Stahování Stáhnout z úhoře kůži lze teoreticky pouze s pomocí ostrého nože a prstů. Podle zkušeností většiny rybářů i mých vlastních ale vřele doporučuji použít i kleště nebo robustnější peán. Především když nařežeme kůži pod prsními ploutvemi a začínáme ji stahovat, přijdou nám kleště velice vhod.