Kde žil Kocour Mikeš?

Kde bydlel Kocour Mikeš

kdo by neznal černého kocourka Mikeše. Bydlí se svými zvířecími kamarády, babičkou a Pepíkem Ševců v chaloupce v Hrusicích. Není to jen tak obyčejný kocour, jakého máte třeba doma.

Kdo nakreslil Mikeše

Josef Lada napsal a nakreslil půvabné vyprávění z rodného kraje nejprve pro své dcerky, později se s ním seznámili čtenáři časopisů pro děti, až nakonec vyšla nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý už od prvních stránek.
Archiv

Kde žil Josef Lada

Bydlel od svých 14 let na Novém Městě v dnešní Praze 2, z toho více než třicet let v Podskalí v ulici V Ohradách 2045/1, která se od roku 1961 jmenuje Ladova. Na domě je bronzová pamětní deska Josefa Lady s jeho bustou. Rád se však i s rodinou vracel na léto do rodných Hrusic.
Archiv

Kdo je Kocour Mikeš

Tak kocour Mikeš, to je česká obdoba Shrekova kocoura :-).
Archiv

Odkud je Kocour v botách

Kocour v botách, celým názvem Pan Kocour aneb Kocour v botách, je původem italská pohádka populární v celé Evropě. Poprvé ji vydal v polovině 16. století Giovanni Francesco Straparola, nejvíce se proslavila francouzská verze z konce 17. století ze sbírky pohádek od Charlese Perraulta.

Kde se narodil Kocour Mikeš

V Hrusicích se narodil kocour Mikeš i Švejk.

Jaké pohádky napsal Josef Lada

Patří knim vyprávění o mluvícím kocourkovi Mikešovi, knížka o dalším zvířeti – lišce, veselé vyprávění o bubácích a hastrmanech a Pohádky naruby, Nezbedné pohádky. Josef Lada se rovněž věnoval psaní svých vzpomínek.

Kdy zemřel Láďa

14. prosince 1957, PrahaJosef Lada / Úmrtí

Jak Josef Lada přišel o oko

Přišel o jedno oko

Josefu Ladovi se stala jeho kolébka osudnou, a to doslova. Když z ní vypadl, dopadl na ševcovský nůž, který mu poranil pravé oko. Zranění se bohužel nepodařilo vyléčit. Časem přestal na oko vidět úplně a musel se tak naučit fungovat se ztrátou prostorového vidění.

Kde žil Kocour v botách

Dodnes se tam všechny černé kočky jmenují Mikeš

Kde se odehrává Kocour v botach

Kočičí srst je sice dělaná moc hezky, opravdu je vidět, jak se každičký chloupek chová po svém, ale velká část děje se odehrává v poušti a to už tak hezké není. Poušť je totiž v Kocourovi v botách strohá nezáživná placka, s trochou stejně nezáživných skal, po které občas cupitá nějaká ta postavička.

Kdo dabuje Kocour v botách

Kocour v botách: Poslední přání (2022) #Dabing s Alešem Procházkou – YouTube.

Na co zemřel Josef Lada

Samotný umělec se ale v tom čase stáhl a mezi lidi už moc nechodil, za což mohla jeho nemoc – neurastenie. Josef Lada zemřel v Praze v roce 1957, pochován je na Olšanských hřbitovech. Dcera Alena pak o svém otci napsala knihu Můj táta Josef Lada (1963).

Kdy zemřel Steidl

31. ledna 2021, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, PrahaLadislav Štaidl / Úmrtí

Kdy umřel Karel Gott

1. října 2019Karel Gott / Datum úmrtí

Kde koukat na Kocour v botách: Poslední přání

Nejlepší 5 poskytovateléNetflix.Amazon Prime Video.O2 TV.Apple TV.Google Play Movies.

Kde zemřel Štaidl

31. ledna 2021, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, PrahaLadislav Štaidl / Úmrtí

Kdy se narodil Štaidl

10. března 1945, Stříbrná SkaliceLadislav Štaidl / Datum narození

Kdo byli rodiče Karla Gotta

Karel Gott starší, otec Karla Gotta, se narodil roku 1911 v Plzni. Pracoval například ve Škodových závodech, na ministerstvu těžkého strojírenství či dva roky jako ředitel závodu Janky Radotín. Zpěvák nevycházel s otcem tak dobře jako s matkou.

Jak se jmenují Gottovi dcery

Charlotte Ella GottováDominika GottováLucie Kovaříková
Karel Gott/Dcery

Kde sledovat Kocour v botách

Aktuálně máte možnost sledovat "Kocour v botách" streaming u HBO Max, SkyShowtime.

Kde bydlel Štaidl

Na rozdíl od Karla Gotta (článek o vile Karla Gotta jsme vám přinesli minulý víkend) se Jevany staly skutečným domovem skladateli Karlu Svobodovi a později i kapelníkovi Ladislavu Štaidlovi. Ti dva měli dokonce své domy na břehu Jevanského rybníka hned vedle sebe.

Co dělal otec Karla Gotta

Otec Karla Gotta

Pracoval například ve Škodových závodech, na ministerstvu těžkého strojírenství či dva roky jako ředitel závodu Janky Radotín. Zpěvák nevycházel s otcem tak dobře jako s matkou. Ve spoustě věcech si nerozuměli.

Která dcera Karla Gotta porodila

V 16:28 hodin mu manželka Ivana Gottová porodila dceru Nelly Sofii. Nelly Sofie přišla na svět v pražské porodnici v Podolí. Vážila 3,16 kilogramu a měřila 49 centimetů. Manželka několikanásobného Slavíka Ivana Gottová ji porodila předčasně – o více než dva týdny dříve, a to císařským řezem.

Kdo namluvil Kocour v botách

Kocour v botách: Poslední přání (2022) #Dabing s Alešem Procházkou – YouTube.