Kde je nejvíce ateistů?

V co věří ateista

Ateismus lze charakterizovat jako nepřítomnost víry v Boha. Někteří ateisté jdou ve svém přesvědčení dále a věří, že Bůh neexistuje. Dříve se tyto formy často rozlišovaly jako "slabý" a "silný" ateismus.

Kdo je Neverici

Nevěřící, neboli ateisté, jsou lidé, kteří nevěří v existenci Boha či jakýchkoliv jiných bohů či nadpřirozených bytostí. Ateisté jsou přesvědčeni, že nelze dokázat, že Bůh či jiní bohové existují.

Jak se říká člověku který nevěří v Boha

Ateista musí věřit stejně jako člověk "věřící", tedy ateista je člověk, který nevěří v existenci Boha, ale věří mnoha jiným věcem, jimž nerozumí a rozumět nemůže.

Co je to teismus

Teismus je široce definován jako víra v existenci boha nebo více bohů.

Co je to agnostik

Agnosticismus je názor, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence jakéhokoliv boha, se nedá prokázat ani vyvrátit a že totéž platí i pro další, zejména náboženská a metafyzická tvrzení.

Co je to polyteismus

Polyteismus, též polytheismus (ze starořeckého πολύ poly „mnoho“ a θεός theos „bůh“) či mnohobožství, je víra ve více božstev či jejich uctívání, jehož opakem je monoteismus – víra v jednoho Boha a jeho uctívání.

Co to je agnosticismus

Agnosticismus je názor, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence jakéhokoliv boha, se nedá prokázat ani vyvrátit a že totéž platí i pro další, zejména náboženská a metafyzická tvrzení.

Jak Delime náboženství

Světová náboženství jsou často dělena na západní nebo abrahámovská náboženství, a východní náboženství, což upomíná na tradiční dichotomii mezi Východem a Západem, přičemž v tomto dělení někdy zaujímá islám, občas též zarathuštrismus, zvláštní pozici mezi Východem a Západem.

Co je to Šiva

Šiva (Devanágarí: शिव Śiva) je jedním z velmi důležitých hinduistických bohů. Je mu přidělena například úloha ničitele vesmíru (který předtím Brahmá tvořil a Višnu udržoval). Na západě díky tomu vznikla představa, že Šiva je jakési hrůzostrašné apokalyptické božstvo.

Co to je monoteismus

Monoteismus (možno též psát i jako monotheismus či monoteizmus) neboli jednobožství je forma náboženství, podle níž existuje a má být lidmi uctíván pouze jediný Bůh, který je (s jistými výhradami) stvořitelem světa, je vševědoucím, všudypřítomným a všemocným.

Jaké maso nesmí jíst muslimové

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovaţuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masoţravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

Co buddhismus zakazuje

Toto učení existuje více než 2500 let, přičemž některé základy převzalo z hinduismu. Základem buddhismu je cyklus zrození, života a smrti. Víra zakazuje působit bolest živým tvorům, lhát a užívat alkohol, nepřípustné je také sexuálně nemorální chování. Buddha se narodil pravděpodobně roku 560 př.

Kdy vznikl hinduismus

Hinduismus vznikl zhruba v období 3 000 – 1 900 let před naším letopočtem z náboženského systému pasteveckých Árijců. Cílem jejich náboženství bylo žít v nebi.

Kdo je Polyteista

Polyteismus, též polytheismus (ze starořeckého πολύ poly „mnoho“ a θεός theos „bůh“) či mnohobožství, je víra ve více božstev či jejich uctívání, jehož opakem je monoteismus – víra v jednoho Boha a jeho uctívání.

Kdo je zakladatel judaismu

Podle Tóry (jedna ze tří částí Tanachu) jsou zakladatelé židovského národa Abrahám, Izák a Jákob, kteří měli víru v jednoho Boha, a jejich synové se nazývají Izraelité. Judaismus je kulturně nacionálním náboženským souborem. Židem je ten, kdo se jím narodí.

Co Nejedi Židi

Základní pravidla kašrutu

Tóra rozděluje zvířata na čistá a nečistá, ke konzumaci je určeno jen maso čistých zvířat. Ze savců se například smí jíst hovězí, jehněčí či kůzlečí. Košer ale v žádném případě není maso vepřové, koňské a králičí.

Co islám zakazuje

Víra zakazuje působení bolesti živým tvorům, braní si, co mi není dáno, lhaní, užívání alkoholu a sexuální nemorálnost.

Kde ziji mniši

V křesťanském světě to dnes obvykle znamená, že je členem mnišského řeholního řádu a žije v klášteře. Dříve však tak byli označováni i poustevníci a po faktické stránce je toto označení přesné i dnes.

Co nesmí jíst křesťané

V Zákoně bylo zakázáno jíst vepřové maso a maso nečistých zvířat. Dále Izraelité nesměli jíst maso s krví, maso zvířete udáveného nebo roztrhaného dravci. Nikde v Bibli si však nečteme, že by Bůh zakazoval požívání masa jako takového. Vegetariánství je tedy něčím, co nevzešlo z Bible.

Co NEJI Hinduiste

U hinduistů se nejčastěji setkáváme s vegetariánstvím, nekonzumují maso, ryby, někteří i vejce. Vyskytují se však i výjimky. Kasta bojovníků Ksatriya ryby konzumuje, ryby jsou v tomto případě důležitým zdrojem bílkovin, jejich nedostatek by totiž mohl mít negativní vliv na jejich bojeschopnost.

V jakých zemích je hinduismus

Hinduismus je nejrozšířenější vírou v Indii, Nepálu, na Mauriciu a na indonéském Bali. Významné hinduistické komunity žijí i v dalších zemích jižní Asie, v jihovýchodní Asii, v Karibiku, ve státech Perského zálivu, v Severní Americe, Evropě, Oceánii, Africe a dalších regionech.

Co nesmí Židé

Ze zvěře je absolutně zakázáno konzumovat vepřové a koňské maso, úhoře a jesetera (druh ryby) a krev jakéhokoli zvířete. Velmi přísně se také dodržuje pravidlo oddělování jídel masitých od jídel obsahujících mléko („Neuvaříš kůzle v mléce jeho matky“).

Jak se jmenuje Bůh judaismu

Bůh se oslovuje výrazy jako Hospodin, heb. hašem, adonaj, elohejnu, atd. Tento původně židovský monoteismus se stal přímým základem pozdějšího židovství – judaismu – a čerpalo z něj též křesťanství.

Co nesmí židé

Patří do něj i pravidla pro košer jídlo – zákaz vepřového masa, nařízení nemíchat mléčné a masové výrobky, nesmí se konzumovat hmyz, a proto je nutné pečlivě očistit například salát. Povolení jsou naopak přežvykující sudokopytníci, drůbež a ryby. Zelenina je bez omezení. Vařit by však měl žid.

Proč nejíst vepřové maso

Důvody, proč se lidé rozhodnou nejíst maso, jsou různé: etické, ekologické, náboženské nebo zdravotní. Ukazuje se totiž, že přílišná konzumace masa, především pak uzenin, přispívá ke vzniku cukrovky nebo rakoviny tlustého střeva.