Kde koupit sololit?

Jak se řeže sololit

Na řezání sololitu je dobré použít přímočarou pilu s pilovým listem, který má opačně zuby.

Co je to sololit

Sololit je dřevovláknitá deska, která se vyrábí splstěním speciální rozvlákněné lignocelulózní hmoty mokrou cestou. Použití v kutilství, stavba nábytku. Sololak je jednostranně lakovaná tvrdá dřevovláknitá deska. Použití v nábytkářství, ve stavebnictví, lehké přenosné příčky.

Jak řezat bez otřepů

K řezání lamina se nejčastěji používají pilové kotouče s takzvaným trapézovým zubem, které musí mít co největší hustotu ozubení (pila o průměru 300 mm má 96 zubů) – vysoký počet zubů je důležitý pro čistý řez bez otřepů. Teoreticky lze lamino řezat bez předřezového kotouče, většina truhlářů jej však používá.

Čím natřít sololit

Odpověď: Pro nátěr, povrchovou úpravu Sololitu, po očištění povrchu, můžete použít akrylátovou fasádní barvu V4014 Barlet akrylát. Vzhledem povrchu odpovídá běžnému vymylování a nátěr má dobrou přilnavost i odolnost proti oděru, je tónovatelný.

Jak se vyrábí sololit

Jedná se o materiál, který se vyrábí metodou lisování za tepla dřevitých vláken. Vlákna se získávají z dřevité hmoty propařováním a lámáním výchozí hmoty a formovány do koberce. Po rozmělnění vláken se hmota koberce skládá z jednotlivých buněk hmoty, jich částí nebo skupin buněk.

Jak se zbavit sebepoškozování

Podle nejnovějších studií lze většinu typů sebepoškozování zvládnout pomocí intenzivní psychoterapie. Nejefektivnější je v tomto ohledu modifikovaná kognitivně behaviorální terapie s prvky logoterapie nebo dialektická behaviorální terapie.

Jak správně řezat na cirkulárce

Při práci na cirkulárce doporučujeme z hlediska BOZP používat krátkou vyztuženou zástěru, která slouží k ochraně břišní části trupu. Pokud provádíte podélný řez, používejte vodicí pravítko nebo vodítko s rovnou hranou. Díky tomu totiž zpřesníte řez a snížíte riziko nebezpečí zaseknutí nebo uváznutí pilového kotouče.

Co je to HDF deska

HDF desky jsou tvrdé dřevovláknité desky vyrobené z dřevěných vláken lepených pryskyřicí za vysokého tlaku a teploty. HDF desky jsou nenosné desky určené pro použití interiéru. Charakteristický je jejich velmi jemný povrch. HDF desky jsou vhodné pro nábytkářský průmysl.

Jak nabrousit okružní pilu

Kotouč nevyjímáme ze stroje a brousíme ho přímo na hřídeli. Pilu zaklínujte pomocí dvou dřevěných klínků tak, aby se neprotáčela a nechvěla se. První zub si označte a postupně naostřete všechny zuby kotoučové pily. Vždy ostřete stejným počtem tahů.

Jak řezat s okružní pilou

využijte úhelník. Práce s úhelníkem a okružním pilou sice zaměstná obě vaše ruce, dosáhnete ale o poznání přesnějších řezů než při obyčejném předkreslení řezu tužkou. Na předkreslený řez přiložíme pilu, poté k pile přiložíme přítlačný úhelník. Ten zapřeme o pilu tak, aby nedošlo k odchýlení kotouče od materiálu.

Co to je MDF

Z anglického Medium Density Fibreboard. Tedy středně hustá dřevovláknitá deska. Na rozdíl od dřevotřísky se používá dřevo rozemleté na kaši a následně lisované při vysokém tlaku do desek. Povrch je potom pokrytý nejčastěji PVC fólií.

Co znamená zkratka MDF

Polotvrdá dřevovláknitá deska (Medium Density Fibreboard) – česky: středně zhuštěná dřevovláknitá deska.

Jak se brousí pilové kotouče

Jak správně nabrousit pilový kotouč

Před ostřením nezapomeňte odpojit stroj z elektrické sítě! Při broušení pilových kotoučů je vždy nutné dodržovat bezpečnostní pokyny. Kotouč nevyjímáme ze stroje a brousíme ho přímo na hřídeli. Pilu zaklínujte pomocí dvou dřevěných klínků tak, aby se neprotáčela a nechvěla se.

Jak se brousí ruční pila

Nejlepšího výsledku dosáhnete rozváděcími kleštěmi. Nejprve se rozvede každý druhý zub do konce listu, pak jej otočíte a stejným způsobem rozvedete druhou stranu. K ostření se používá rovnostranný trojhranný pilník, jehož hrany jsou lehce zaoblené. Veďte jej v mezeře mezi zuby přesně vodorovně a v pravém úhlu k listu.

Co je to MAFL

Kotoučová pila (okružní pila, cirkulárka, ruční pak „mafl“) je stroj určený k řezání dřeva, kovů či dalších materiálů. Skládá se z ozubeného kovového disku (kotouče) a poháněcího mechanismu, který disk roztáčí. Může být konstruována jako ruční, stolní nebo i ve stojanovém provedení jako statický obráběcí stroj.

Jak řezat latě

TIP: Pokud chcete dosáhnout opravdu rovného řezu, řežte vždy pomocí přiložené latě nebo alespoň paralelního pravítka, které se k pilám v základu dodává. Nejpřesnějšího řezu dosáhnete použitím speciálních vodicích lišt, které někteří výrobci pil nabízí. Na ně se stroj jednoduše usadí a pak klouže po hliníkovém profilu.

Co je to HDF

HDF (High Density Fibreboard) jsou vláknité desky s vysokou (high) hustotou (více než 850 kg/m³). Desky se užívají především v nábytkářském průmyslu (záda skříní, dna zásuvek).

Co to je lamino

Lamino, lamino desky, LTD (= laminátovaná třísková deska) či DTDL (= dřevotřísková deska laminátovaná) jsou dřevotřískové desky polepené dekoračním laminovacím papírem zalitým melaminovou pryskyřicí. Lamino patří mezi nejlevnější a nejpoužívanější materiály v nábytkářství.

Co je to DTD deska

DTD – Pod tou zkratkou se skrývají dřevotřískové desky. Dřevotříska se vyrábí slisováním rozdrceného materiálu. Využívá se jako nosný materiál pro laminované desky, dýhování a lamináty. DTD desky se používají při výrobě nábytku, dveřních desek a pracovních desek v kuchyni.

Jak nabrousit ruční pilu

Nejlepšího výsledku dosáhnete rozváděcími kleštěmi. Nejprve se rozvede každý druhý zub do konce listu, pak jej otočíte a stejným způsobem rozvedete druhou stranu. K ostření se používá rovnostranný trojhranný pilník, jehož hrany jsou lehce zaoblené. Veďte jej v mezeře mezi zuby přesně vodorovně a v pravém úhlu k listu.

Co to je pila

Pila je nástroj nebo stroj k dělení (řezání) materiálu ozubeným listem, kotoučem, pásem nebo řetězem. Při řezání vzniká prořez, protože část materiálu se promění v sypký odpad čili piliny. Pily se dělí na nástroje s ručním nebo motorovým pohonem a na pily jako třískové obráběcí stroje.

Jak často brousit řetěz

Pokud používáte řetězovou pilu po většinu dne, je vhodné řetěz ostřit po každém doplnění paliva. Je snazší ostřit řetěz trochu a častěji než s tím vyčkávat delší dobu. Tak získáte větší přesnost a budete při práci efektivnější.

Jak poznat tupý řetěz na pile

Jak poznat tupý pilový řetěz Správně nabroušený řetěz přiložený k polenu s lištou ve svislém směru, se sám do dřeva zařezává a není třeba tlačit na pilu, a piliny tvoří špony – obdélníčky šířky zubu a délky 5 a více milimetrů.

Co je kotoučová pila

Kotoučová pila (okružní pila, cirkulárka, ruční pak „mafl“) je stroj určený k řezání dřeva, kovů či dalších materiálů. Skládá se z ozubeného kovového disku (kotouče) a poháněcího mechanismu, který disk roztáčí. Může být konstruována jako ruční, stolní nebo i ve stojanovém provedení jako statický obráběcí stroj.

Jak daleko od sebe střešní latě

Rozteč střešních latí se pohybuje dle konkrétních výrobců a typů střešní krytiny od 320 do 360 mm. Běžně se průřez 40×60 mm používá do rozpětí do 1,2 m (vzdálenosti dvou krokví). Potom je lepší nechat průřez střešních latí posoudit statikem.