Kde pracuje Petr Pavel?

Kde bojoval Petr Pavel

V roce 2003 působil jako zástupce ve velitelství operace Trvalá svoboda v Tampě v USA. V letech 2007–2009 byl zástupcem vojenského představitele České republiky při Evropské unii v Bruselu a následně v letech 2010–2011 zástupcem České republiky na Vrchním velitelství spojeneckých sil v Evropě u belgického Monsu.

Co dělá manželka Petra Pavla

Eva Pavlová (rozená Zelená, * 5. listopadu 1964 Šumperk) je podplukovnice české armády v záloze, od září 2022 zastupitelka obce Černouček a od března 2023 první dáma České republiky z titulu manželky prezidenta republiky Petra Pavla. Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kde bude bydlet prezident

Lumbeho vila
Stavebník Karl Lumbe
Současný majitel Česká republika
Poloha
Adresa U Brusnice čp.188/IV, č.o.1, Hradčany, Praha 1, Česko

Jaké auto má Petr Pavel

Aktuálně jezdí hlavně na modelech Harley-Davidson XL 1200 a BMW R 1250 GS, které je jeho oblíbeným kouskem. Mezi ostatní motorky, na kterých jezdil nebo jezdí, patří následující – Yamaha TDM 900, Honda CBF 1000, Suzuki 650 Dakar a Jawa 350.

Kdo je předseda NATO

Současným GT NATO, od 1. října 2014, je norský politik Jens Stoltenberg, který převzal funkci od dánského politika Anders Fogh Rasmussena, jenž do čela NATO nastoupil v dubnu 2009.

Co dělá generál

Hodnost generála v armádě používají pozemní i některé vzdušné ozbrojené složky. V některých zemích se objevuje také u policejních a dalších státních hierarchizovaných složek. V námořních ozbrojených silách je obvykle jejím ekvivalentem hodnost admirála.

Kde se narodil generál Pavel

1. listopadu 1961 61 let, PlanáPetr Pavel / Datum narození

Kde se narodila Eva Pavlova

5. listopadu 1964 58 let, ŠumperkEva Pavlová / Datum narození

Jak se pozna že je prezident na Hradě

Prezidentská standarta

Uprostřed bílého pole je velký státní znak, pod kterým je na červené stuze, podložené žlutými lipovými ratolestmi, bílý nápis PRAVDA VÍTĚZÍ. List vlajky je čtvercový (v poměru šířky k délce 1:1). Označuje sídlo prezidenta republiky v době jeho přítomnosti v České republice, stejně tak např.

Kdo sídlí na Pražském hradě

Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Dvakrát v dějinách se stal hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské.

V čem jezdí prezident Pavel

Petr Pavel používá BMW řady 7.

Kdy nastoupi prezident na Hrad

Volba prezidenta České republiky 2023

2. kolo
Stát Česko
Druh voleb prezidentské
Volební termín 27. a 28. ledna 2023
Předchozí volby 2018

Co je to článek 5

Základním dokumentem Aliance je Severoatlantická smlouva, která mj. obsahuje klíčový článek 5, na jehož základě smluvní strany považují ozbrojený útok proti jedné nebo několika z nich za útok proti všem a zavazují se v takovém případě přispět na pomoc napadeným členům.

Kdo vymyslel NATO

Severoatlantická aliance

Severoatlantická aliance Organisation du traité de l'Atlantique nord
Zakladatel Paul-Henri Spaak, Lester B. Pearson, Gustav Rasmussen, Robert Schuman, Bjarni Benediktsson, Carlo Sforza, Joseph Bech, Dirk Stikker, Halvard Lange, José Caeiro da Mata, Ernest Bevin a Dean Acheson
Vznik 4. dubna 1949

Kdo je nad Generalem

praporčíci: podpraporčík, praporčík, nadpraporčík, štábní praporčík. důstojníci: podporučík, poručík, nadporučík, kapitán, major, podplukovník, plukovník. generálové: brigádní generál, generálmajor, generálporučík, armádní generál.

Co je to brigádní generál

Brigádní generál (zkratka brig. gen.)

Je to nejnižší generálská hodnost. V Armádě České republiky je nejbližší nižší hodností plukovník a nejbližší vyšší hodností generálmajor. Hodnostní označení je jedna velká pěticípá zlatá hvězda se zlatým lemováním výložek a lipové ratolesti kolem státního znaku na pokrývce hlavy.

Kam chodil Petr Pavel do školy

King’s College LondonPetr Pavel / Vysoká škola (2005–2006)King’s College London je veřejnou vysokou školou ve Spojeném království a jednou ze zakládajících institucí Londýnské univerzity. Založena byla v roce 1829 králem Jiřím IV. a vévodou z Wellingtonu. Jedná se o jednu z nejprestižnějších univerzit ve Velké Británii. Wikipedie

Kde se narodil Pavel

1. listopadu 1961 61 let, PlanáPetr Pavel / Datum narození

Kdy se narodila Eva Pavlova

5. listopadu 1964 58 let, ŠumperkEva Pavlová / Datum narození

Co symbolizuje malý státní znak

Malý státní znak užívají oprávněné osoby (s výjimkou sportovců reprezentujících ČR) na rozhodnutích a jiných listinách osvědčujících důležité skutečnosti, vydávaných při výkonu státní moci, který jim byl svěřen zákonem nebo na základě zákona.

Co je na vlajce prezidenta

Pod ním je bílý (stříbrný) nápis PRAVDA VÍTĚZÍ na červené stuze podložené žlutými (zlatými) lipovými ratolestmi. Vlajku prezidenta republiky lze užít k označení sídla prezidenta republiky v době jeho přítomnosti v České republice a k označení dopravního prostředku používaného prezidentem republiky.

Co je největší hrad na světě

Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad se svou plochou téměř 70 000 m² největším souvislým hradním komplexem na světě. Součástí komplexu je katedrála sv. Víta, největší chrám v zemi a hrobka českých králů.

Kdo vlastni Pražský hrad

Pražský hrad
Současný majitel Česká republika, Arcibiskupství pražské, Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze, William Lobkowicz
Poloha
Adresa Pražský hrad, Praha 1, Česko
Nadmořská výška 250 m

Čím jezdí ministři

Čeští vládní činitelé používají pro dopravu převážně vozy Škoda a Audi. Z ministrů, již mají na služební auto ze zákona nárok, většina používá Škodu Superb, které zdarma zapůjčuje Škoda Auto. Dále zde pak můžeme najít i BMW, Mercedes-Benz a Lexus.

Kdo vyhrál volby v roce 2023

Vítězem volby se ve druhém kole se ziskem 58,32 % hlasů stal Petr Pavel.