Kde se léčí tinnitus?

Kde léčit tinnitus

Tinnitus se dnes již řadí mezi civilizační choroby a je jedním z nejčastějších symptomů, kvůli nimž pacienti navštěvují ORL specialisty.
Archiv

Kdo léčí tinnitus

V některých případech způsobuje pacientům veliké psychické obtíže, a je třeba absolvovat pohovor s psychologem, zřídka vyžaduje i pomoc psychiatra. Někdy se šelesty potlačují zevním generátorem šumu (tinnitus masker), který vysílá speciálně vyladěné zvuky mající překrýt či vymazat rušivě vnímaný zvuk.
Archiv

Co mi pomohlo na tinnitus

Pokud je tinnitus důsledkem poškození sluchu často pomůže naslouchátko, které šum nahradí běžnými zvuky z okolí. Jestli naslouchátko potřebujete nejlépe vyhodnotí váš ORL lékař. Hučení v uších obtěžující v noci zkuste překrýt např. nahrávkou hoření ohně, zvuky deště, bouře či přírody.
Archiv

Jak řešit tinnitus

Šumění, hučení nebo pískání v uších, neboli tinnitus, se dá úspěšně léčit laserem. Tinnitus je sluchový vjem bez žádného objektivního akustického zdroje z vnějšího prostředí.
ArchivPodobné

Jak se rychle zbavit tinnitu

Nejprve se lékař ujistí, zda není na vině mazová zátka nebo ušní onemocnění. Dále se používají léky zvyšující prokrvení vnitřního ucha (např. betahistin), kortikosteroidy a vitaminy (B6, B12). Možností jsou infuze, při kterých se dodává smyslovým buňkám více kyslíku a výživných látek.

Jak žít s tinnitem

A tinnitem můžete dělat všechno, co byste dělali bez něj. Využívejte Váš volný čas podle Vašeho vlastního uvážení a žijte plnohodnotný život. Nezbavujte se lidské společnosti. Vyvarujte se přílišného hluku a třesků.

Jak dlouho trvá tinnitus

Spouštěčem tinnitu bývá silné akustické trauma (výstřel ze zbraně), pobyt v extrémně hlučném prostředí (koncert), nemoc či zánět středouší. Tinnitus také často přichází ruku v ruce se zhoršení sluchu, hlavně ve vyšším věku. Tinnitus dělíme na akutní (trvá maximálně pár měsíců a sám vymizí) a chronický (nad 6 měsíců).

Jak se vyrovnat s tinnitem

„Snažím se méně stresovat, poslouchám víc hudbu, která hučení aspoň trochu přehluší.” Pro většinu těch, kteří trpí tinnitem, je dle Anny nejtěžší vyrovnat se s reakcemi okolí. „Když jsem se o tom bavila s lékařem, měl dobrý postřeh. Podle výzkumu se člověk lépe srovná s tím, když přijde o zrak.

Jak usnout při tinnitu

Pokud tinnitem také trpíte, doporučuje se – než abyste leželi a zírali do stropu – přistoupit k některým krokům, které Vám mohou pomoci usnout rychleji. Ale volně prodejné léky nebo prášky na spaní by se neměly užívat dlouhodobě.

Jak nemyslet na tinnitus

Terapie HBO

Hyperbarická terapie kyslíkem je v některých případech účinná metoda především u akutního tinnitu a provádí se v několika sezeních v tzv. přetlakové komoře, kdy pacient pod dozorem lékaře inhaluje 100% kyslík, který se tak lépe dostane až do tělových buněk a tím se zajistí i lepší prokrvení ucha.