Kde se můžu zeptat umělé inteligence?

Jak se zeptat umělá inteligence

V praxi se stačí ChatGPT například zeptat, co s daným výrazem souvisí, jaká má synonyma, opozita nebo jaké idiomy by třeba k tématu vymyslel.
Archiv

Kde chatovat s umělou inteligencí

Deeply Chat používá pokročilou umělou inteligenci, která zpracovává odpovědi na dotazy, které jí zadáte. Technologie je vycvičená na více než trilionu textů a pracuje na nejpokročilejší technologii na světě GPT – 4, poskytne tedy relevantní odpovědi na libovolné téma, které Vás napadne.
Archiv

Kde se používá umělá inteligence

Jak lze vidět na těchto příkladech, prvky umělé inteligence můžeme najít v celé řadě oblastí lidského života. Lze ji využít k zábavě, kreativitě, práci, ale také například k zajištění lepší bezpečnosti, provozu chytré domácnosti, chytrých měst či kanceláře, nebo k vyhodnocování zdravotních a dalších dat.

Co dokáže umělá inteligence

Umělá inteligence umožňuje technickým systémům reagovat na vjemy z jejich prostředí, řešit problémy a dosahovat určitých cílů. Zabudovaný počítač přijímá data – která byla již připravena, nebo jsou sbírána pomocí vlastních sensorů a kamer – ty následně vyhodnotí a reaguje na ně.
ArchivPodobné

Jak se jmenuje umělá inteligence

Obecná umělá inteligence (Artificial General Intelligence (AGI)) či „silná AI“ odkazuje na systémy řešící úlohy stejně dobře nebo dokonce lépe než člověk a řeší je bez nutnosti předchozího učení jednotlivých úzce vymezených úloh.

Co všechno umí ChatGPT

Jak lze využít služby ChatGPTZákaznická podpora.Prodej a marketing pro realizaci více prodejůVzdělání, načrtnutí seminární práce, vyřešení příkladu.Hledání návodůVytvoření článku nebo příspěvku na blog.Hledání odpovědí na otázky.Návrh prezentace.Generování nápadů

Kdo vymyslel ChatGPT

ChatGPT

Vývojář OpenAI
První vydání 30. listopadu 2022
Aktuální verze ChatGPT May 24 Version (24. května 2023)
Platforma webový prohlížeč API iOS
Typ softwaru prototyp, generativní umělá inteligence, proprietární software, conversational AI, velký jazykový model a Chatbot

Jak vypadá umělá inteligence

Umělá inteligence je, zjednodušeně řečeno, schopnost počítačových programů napodobovat lidské schopnosti. Umělá inteligence se učí, přemýšlí a rozhoduje tak, jak by to dělal člověk. Nebo spíše ještě lépe, protože bude mít mnohem více informací, než má člověk, a v rozhodování bude přesnější a rychlejší.

Jak vznikla umělá inteligence

Počátky této idey lze nalézt již v teoriích antických filosofů, kteří se snažili objevit podstatu lidské mysli. Historie umělé inteligence, tak jak ji známe dnes, se ovšem začala psát až v první polovině 20. století, kdy již existovaly programovatelné stroje a první počítače.

Jak zacit s ChatGPT

ChatGPT vás požádá o zadání telefonního čísla, na které bude obratem zaslán ověřovací kód. Budete jej muset zadat v dalším kroku. Po potvrzení vašeho telefonního čísla je značka GPT skutečně připravena k použití. Ve vašem prohlížeči se otevře okno chatu a můžete začít chatovat.

Co je to OpenAI

Chat Open AI je nástroj využívající technologie umělé inteligence k vytváření konverzací mezi lidmi a počítačem. Tento nástroj byl vytvořen společností OpenAI, jedním z předních světových výzkumných center pro umělou inteligenci, s cílem umožnit uživatelům komunikovat s počítačem pomocí přirozené řeči.

Co znamená zkratka ChatGPT

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) je chatbot spuštěný firmou OpenAI v listopadu 2022. Firma získala v roce 2023 světovou pozornost veřejným zpřístupněním prototypu chatbotu založeném na základním modelu GPT-3.5 (následovaném uzavřenou verzí GPT-4.0).

Kdy bude umělá inteligence

Umělá inteligence se s postupem času stále více probourává do osobní i pracovní rutiny většiny populace. Dá se proto předpokládat, že rok 2023 nebude výjimkou a integrace bude i nadále pokračovat.

Jak vyzkoušet ChatGPT

Chcete si ChatGPT vyzkoušet Pro přístup k ChatGPT si musíte vytvořit účet na webových stránkách OpenAI. Bude po vás požadovat e-mail a telefonní číslo a hlavní důvod, proč chcete OpenAI používat, ať už pro výzkum, vývoj aplikací nebo pro osobní použití. Po registraci se vraťte na stránku ChatGPT a začněte.

Co znamená zkratka GPT

Zkratka GPT znamená generative pre-trained transformer, tedy generativní předtrénovaný transformátor. Ačkoliv toto sousloví může na první pohled působit velmi abstraktně, vysvětlení je velmi jednoduché.

Kdo vymyslel AI

Jako mnoho jiných věcí, i umělá inteligence vznikla dřív, než se tak jmenovala. Za zlomový moment se pokládá rok 1943, kdy profesor Warren McCulloch se svým supertalentovaným studentem Walterem Pittsem na chicagské univerzitě navrhli matematický model nervové buňky – neuronu.

Co umí ChatGPT

ChatGPT je navržen tak, aby pomáhal s úlohami zpracování přirozeného jazyka, jako je konverzace, překlad, shrnutí a další. Využívá kombinaci technik hlubokého učení a obrovského množství dat k pochopení a generování textu podobného lidskému.

Co je to zkratka AI

Umělá inteligence – Artificial intelligece (AI) – je schopnost strojů napodobovat lidské schopnosti, jako je uvažování, učení se, plánování nebo kreativita.

Kdo vyvinul ChatGPT

ChatGPT

Vývojář OpenAI
První vydání 30. listopadu 2022
Aktuální verze ChatGPT May 24 Version (24. května 2023)
Platforma webový prohlížeč API iOS
Typ softwaru prototyp, generativní umělá inteligence, proprietární software, conversational AI, velký jazykový model a Chatbot

Kdy vznikla umělá inteligence

Vývoj umělé inteligence

V roce 1954 umělá inteligence od IBM zaznamenala první úspěchy v oblasti překladu jazyků, kdy zvládla vybrané fráze a slova překládat z angličtiny do ruštiny. O dva roky později (1956) se pak začalo používat oficiální označení umělá inteligence.