Kde se prodal první hot dog?

Jak vzniklo slovo hotdog

Z Německa také přišli jezevčíci. Tad tedy namaloval jezevčíka v housce. Nevěděl ale, jak se správně německy píše dachshund (jezevčík), a tak pod obrázek napsal Hot Dog. Název se brzy stal oblíbeným, prodejci ho kvůli jeho popularitě tak nazývali, a proto ještě rozšířili působnost a název vydržel dodnes.

Co je to hot dog

Párek je kupodivu velmi starý vynález. Pochutnávali si na něm už staří Římané. Ve velkém se vyrábí zhruba dvě stě let a do rohlíku naskočil zhruba před sto lety.

Jak se dělá hot dog

Bagety na hot dog v půlce rozřízněte, opečte v troubě, naplňte hořčicí a poté do nich vložte uvařené párky. Hot dogy zasypejte cibulí, okurkami a mrkví. Nakonec přidejte ještě hořčici a kečup.

Co patří do Hotdogu

Hot dogy se v základní variantě skládají z podélně rozříznutého světlého pečiva ve formě podlouhlé bulky a grilované nebo vařené uzeniny (většinou párku). Pokrm se dochucuje studenými omáčkami – majonézou, hořčicí, dresinky, kečupem a dalšími – krájenou zeleninou a kořením.

Co je to Pikador

Pikador (zápasník) – zápasník s býky vyzbrojený kopím, původní označení pro párek v rohlíku rozšířené především v jižních Čechách.

Jak udělat cibulku do hot dogů

Hot dog s křupavou cibulkou

Postup: Cibuli rozpulte, pokrájejte na plátky, ty obalte v osolené a opepřené mouce a na oleji opečte dozlatova. Hotovou cibulku položte na talířek s ubrouskem, aby se odsál přebytečný tuk.

Jak na párek v rohlíku

Připravené párky vložíme do nakrojených rohlíků (baget) a na ně dáme vrstvu rajčatové směsi. Podle chuti přidáme plátky kyselých okurek, plátky červené cibule a trochu zeleného salátu či bylinek. Ozdobíme hořčicí a ihned podáváme. Poznámka: Hot dog, neboli “horký pes” je u nás známý jako “párek v rohlíku”.

Jak udělat párky v těstíčku

V misce vidličkou rozšlehejte vejce, přidejte mouku, strouhaný sýr, lžíci oleje a tolik mléka, aby vzniklo řidší těstíčko. Potom párky do těstíčka namáčejte, aby se krásně obalily, a hned je dozlatova z obou stran osmahněte v rozehřátém oleji. Pomohl vám recept

Kdo vymyslel párek v rohlíku

století v Německu. A kde se vzal typický párek v rohlíku, jak jej známe u nás Bylo to údajně roku 1972 v Českých Budějovicích a přišel s ním tamní řezník Václav Masopust, který to měl zase odkoukat na dovolené ve Španělsku.

Kdo je Kašpárek v rohlíku

Ústřední postavou kabaretu je samozřejmě samotný Kašpárek, jehož představuje Pavel Kružík a případně alternující Tomáš Jeřábek.

Jak zkaramelizovat červenou cibulku

Ve větší pánvi s nepřilnavým povrchem rozpalte olej, vsypte nakrájenou cibuli a smažte na středním plamenu, dokud nezesklovatí. To bude trvat přibližně 10 minut. Poté přidejte cukr, máslo a ocet a povařte ještě přibližně 15 minut na mírném plameni. Cibule bude mít výbornou chuť a konzistenci mírně na zkus.

Jak nechat zkaramelizovat cibulku

Postup přípravy receptu

V kastrolu se silným dnem rozehřejte olej. Vsypte cibuli a restujte na středním plamenu dozlatova, asi 10 minut. Stále míchejte. Poté cibuli osolte, přidejte lístky tymiánu, ztlumte plamen a nechte pod poklicí podusit dalších 15 minut, až cibule pustí sladkou šťávu a zkaramelizuje.

Proč se říká Pikador

Po návratu jej jako zlepšovací návrh zavedl ve své provozovně v Krajinské ulici v Českých Budějovicích a označil jej jako pikador podle zápasníků s býky, kteří jsou vybaveni kopím (píkou). Pod tímto názvem jsou v jižních Čechách párky v rohlíku známy dosud.

Jak se dělá pivní těstíčko

Vejce vyšleháme se solí dle chuti, přidáme papriku, majoránku, česnek, pepř, hořčici, pivo a vše dobře promícháme. Směs zahustíme dle potřeby hladkou moukou na středně husté těstíčko, ve kterém obalíme připravené řízky a ihned je smažíme v pánvi s roztopeným sádlem z obou stran dozlatova.

Jak zabalit párky do listového těsta

Po délce těsta v pěti řadách naneseme v tenké vrstvě střídavě hořčici a kečup a na to poklademe po dvou párcích za sebou. Okraje těsta i mezery mezi párky potřeme rozšlehanými vejci. Z druhého těsta odstraníme pečicí papír, těstem opatrně překryjeme párky a prstem přimáčkneme podélné mezery mezi párky.

Kdo vymyslel pikador

K jeho objevu se hrdě hlásí město České Budějovice, kde ho začal v roce 1972 prodávat místní řezník Václav Masopust. Nápad si dovezl z dovolené ve Španělsku, kde je ulici nabízeli. K tomu ale vymyslel název pikador, když byl na koridě. Z jižních Čech se pak rozšířil do celé republiky.

Jak vzniklo slovo párek

Za zemi původu párků je označováno Německo, konkrétně Frankfurt nad Mohanem, kde podle záznamů kronikáře Achilla Augusta Lersnera byly párky prodávány již v roce 1487. Dle tamních cechovních pravidel se k jejich výrobě používalo libové maso z boku (brato), které dalo výrobku jméno bratwurst.

Kdo je Kašpárek

Kašpárek (z německého Kasperle nebo Kasperl, původně persky Kasper – strážce pokladu) je původem v německé, švýcarské a rakouské loutkové tradici komická postava kašpárkového divadla. Ve Vídeňském lidovém divadle se nazývá Hanswurst, v Anglii Punch a v Itálii Pulcinella.

Jak udělat nejlepší cibulku

Jak na to Cibuli nakrájejte na měsíčky. V litinové pánvi nebo hrnci na másle cibuli zvolna restujte, dokud nezměkne, pak přidejte cukr a balzamiko a nechte zkaramelizovat. Hotovou cibulku dle chuti dosolte.

Jak udělat hnědou cibulku

Na pánvi rozpálíme olej a máslo, vhodíme cibuli a stáhneme na nejmenší plamen. A teď necháme cibuli asi 15 minut čas, kdy nám bude pěkně pomaloučku zlátnout a smažit se dokřupava. Zhruba každé tři minuty ji promíchneme, ale jinak si jí nevšímáme.

Jak udělat medovou cibuli

Nakrájejte na jemno cibuli a smíchejte s medem (jedna střední cibule a 3 polévkové lžíce medu). Směs nechte několik hodin uležet (můžete ještě propasírovat přes husté síto) a následně konzumujte. Cibule vypustí své extrakty do medu, ale med si zachová svou sladkou chuť, takže směs bez problémů mohou konzumovat i děti.

Jak se řekne párek v rohlíku

Dobrý den, definice říká, že párek v rohlíku (nepřesně hotdog, v jihočeském slangu pikador) je pokrm určený k rychlému občerstvení.

Kdo vymyslel párky

Za zemi původu párků je označováno Německo, konkrétně Frankfurt nad Mohanem, kde podle záznamů kronikáře Achilla Augusta Lersnera byly párky prodávány již v roce 1487. Dle tamních cechovních pravidel se k jejich výrobě používalo libové maso z boku (brato), které dalo výrobku jméno bratwurst.

Jak udělat těstíčko na řízky

Vejce rozšleháme s mlékem, osolíme, opepříme, přidáme mouku, rozmačkaný česnek a lžičku papriky. Vznikne husté, hladké těstíčko. Medailonky namáčíme v těstíčku a smažíme na rozpáleném oleji z obou stran. Podáváme s vařenými brambory a zeleninovým salátem.

Jak obalit maso v těstíčku

Plátky masa, naklepeme, nasolíme, opepříme, a obalujeme v těstíčku. Těstíčko uděláme tak, že do misky rozklepneme vejce, přisypeme hladkou mouku, mletou papriku a majoránku, pořádně prošleháme. Obalené řízky zprudka opékáme na rozpáleném oleji.