Kde se vykoupat v Paříži?

Kam se vydat v Paříži

Co vidět a navštívit v PařížiEiffelova věž Rozhledna.Versailles. Château de Versailles je asi nejznámější zámek nejen ve Francii, ale i na světě.Muzeum Louvre. Muzeum umění v Paříži je nejnavštěvovanějším muzeem na světě a řadí se na 2.Katedrála Notre-Dame.Bazilika Sacré Coeur.Vítězný oblouk.Moulin Rouge.Champs-Élysées.

Kde je nejlepší se ubytovat v Paříži

V Paříži máte velký výběr druhů ubytování a jejich umístění, jen počítejte s tím, že Paříž nepatří k nejlevnějším a nutná je proto včasná rezervace. Mezi nejoblíbenější oblasti vhodné pro ubytování, kde zažijete pravou atmosféru a život města, ale zároveň nezaplatíte ty nejvyšší sumy, je čtvrť Montmartre a jeho okolí.

Na co si dát pozor v Paříži

Bezpečností situace v Paříži je srovnatelná s jinými hlavními městy Evropské Unie. Turisté by si měli dávat pozor na osobní věci, peníze a doklady, a to zvláště v místech s větší koncentrací lidí, jako např. na letištích, v metru a jiné městské hromadné dopravě a poblíž turistických památek a atrakcí.

Kdy je nejlepší jet do Paříže

Nejlepší čas na návštěvu Francie je od dubna do června a od září do listopadu. Nejsou zde tou dobou velké davy lidí a teploty jsou oproti parnému letnímu období mírné. Pokud si chcete zalyžovat, přijeďte kdykoli od prosince do začátku dubna.

Co vidět v Paříži zdarma

Zdarma se dostanete např. do pařížských muzeí (Louvre, d'Orsay, Cluny, Picassovo muzeum a další), na Vítězný oblouk, do věží katedrály Notre-Dame, do opatství na ostrůvku Mont-Saint-Michel a do středověkého města Carcassonne.

Co vidět v Paříži za 3 dny

Paříž za 3 dny: Eiffelova věž – MontmartreEiffelova věžInvalidovna a Musée de l´Armée.Musée de l´Orsay.Place de la Concorde – Opera.Montmartre a bazilika Sacré-Coeur.Vítězný oblouk a avenue des Champs-Élysées.

Kde se v Paříži levně najíst

brasserie většinou nabízejí typické francouzské pokrmy za zvýhodněné ceny. Pokud vám přes poledne stačí pouze menší občerstvení v podobě sendviče, je venkovní bistro tou správnou volbou, jak ušetřit a zároveň si nenechat ujít ani moment z ruchu pařížské metropole.

Jaké jsou ceny v Paříži

Ceny v restauracích v Paříž.

Jídlo, levná restaurace 357 CZK (238-476)
Domácí pivo (0,5 l točená) 155 CZK (119-214)
Dovezené pivo (láhev 0.33 litru) 143 CZK (107-190)
Cola/Pepsi (láhev 0,33 l) 70 CZK (48-119)
Voda (láhev 0.33 litru) 58 CZK (40-83)

Jak dráha je Paříž

Paříž je drahá.

Drahé jsou vstupy na známé památky, většinou od 10 do 30 eur. Drahá je doprava po Paříži a drahé je jídlo v restauraci, běžné hlavní chody ve francouzských restauracích začínají někde kolem 13 eur.

Co se nesmí ve Francii

Do Francie je zakázáno dovážet: materiály s pedofilní tématikou, produkty osahující nebezpečné látky, narkotika a psychotropní látky, kojenecké lahve obsahující sloučeninu bisfenol A, výrobky osahující azbest. Do Francie se též nesmí dovážet některá bojová plemena psů.

Jak dlouho trvá cesta do Paříže

Jak dlouho trvá let z Praha do Paříž 1 hodina a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Paříž.

Jaké letiště v Paříži

Letiště Charlese de Gaulla

Paris-Charles-de-Gaulle
Nadmořská výška 83 ft / 25 m
Statistika (2021)
Cestujících ▲ 26 196 575
Nákladu ▲ 1 957 273 000 kg

Kde se vyfotit v Parizi

Legendárním místem je také park Champ de Mars (Martova pole) přímo pod patou Eiffelovy věže. Právě tady si vyfotíte známé fotky, kde Eiffelovku držíte za špičku. Pokud máte rádi nadhled, vypravte se k bazilice Sacré Coeur, která stojí na jediném opravdovém kopci v Paříži.

Co vidět v Paříži za dva dny

Paříž za 2 dny – 1. den pěší itinerářTrocadéro.Champ-de-Mars.Eiffelova věžInvalides.Hotel national des Invalides.Musée d'Orsay. + Restaurace Les deux Magots na polední přestávku.Pont des Arts.Muzeum Louvre – Vidět kde je Mona Lisa v Louvru.

Kam na dobré jídlo v Paříži

Mezi nejznámější restaurace v Paříži patří luxusní podniky Le Grand Vefour v Palais Royal nedaleko muzea Louvre nebo La Tour d`Argent, shlížející elegantně na řeku Seinu z nábřeží Tournelle. Kategorie podniku, která nás ale zajímá nejvíce je brasserie, v překladu pivnice.

Co vidět v okolí Paříže

Zde je několik nápadů na místa, turistické atrakce nebo zajímavá města k návštěvě po Paříži: Versailles, Auvers-sur-Oise, Provins, Vaux-Le-Vicomte, Fontainebleau, Nogent sur Marne, Les guinguettes des edge de Marne, Moret-sur- Loing-et-Orvanne, Giverny, Senlis, Chantilly, Montfort l'Amaury, Francouzský regionální …

Kam v Paříži na jídlo

Le petit déjeuner (snídaně) se obvykle skládá z máslových croissantů s džemem nebo nutellou, čokoládového chlebíčku, vaječné omelety (či jiného způsobu zpracování vejce – Francouzi vejce prostě milují!) s bagetkou anebo francouzského toustu se šunkou, sýrem a bešamelem.

Co si dát v Paříži

Můžete si tady dopřát šneky, kohouta na víně, tradiční burgundské hovězí, žabí stehýnka, Raclette, Tartiflette, Fondue, ale i tradiční Galette – palačinky z pohanky a spoustu dalších. Sáhnout můžete také po nejrůznějších specialitách francouzských regionů nebo pařížských specialitách.

Jak se platí metro v Paříži

Stačí mít u sebe pár drobných eur a máte vyhráno. Jedna jízdenka stojí 1,80 EUR. Je-li Vás více, nebo budete metro využívat pro přepravu častěji, vyplatí se Vám koupit tzv. carnet, tedy 10 lístků najednou.

Kde ve Francii koupit cigarety

Cena cigaret je v ní jedna z nejvyšších v Evropě a smějí se prodávat pouze ve specializovaných prodejnách, a nikoli jako v Česku či v Německu v samoobsluhách či u benzinových pump. Navíc od roku 2009 ve Francii platí zákon, jenž zcela zakazuje kouření ve veřejných prostorách, restauracích a v barech.

Co je potřeba pro vstup do Francie

2022 ke vstupu do Francie není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19. V poslední kapitole naleznete odkaz na podmínky návratu do ČR . Doporučujeme se předem ujistit u dopravce (zejména letecké společnosti), že splňujete podmínky pro návrat. Vstup doFrancie je aktuálně bez restrikcí.

Jaká je vzdálenost Praha Paříž

Nejkratší vzdálenost (vzdušnou čarou) mezi Paříž a Praha je 882,01 km. Podle plánovače tras je nekratší vzdálenost mezi Paříž a Praha 1.031,45 km.

Jak levné letět do Paříže

Letecká společnost Hodnocení
Ryanair CenaOd 803 Kč Zobrazit lety Ryanair
Transavia France CenaOd 1 443 Kč Zobrazit lety Transavia France
Vueling CenaOd 1 519 Kč Zobrazit lety Vueling
Czech Airlines CenaOd 2 441 Kč Zobrazit lety Czech Airlines

Na jaké letiště letět do Paříže

Letiště Charlese de Gaulla

Paris-Charles-de-Gaulle
Otevření 8. března 1974
Nejbližší město Roissy-en-France (0 km)
Kód letiště ICAO LFPG
Kód letiště IATA CDG

Jak se dostat z letiště BVA do Paříže

Doprava do centra Paříže

Z Letiště Paříž Beauvais se do centra Paříže na zastávku Boulevard Pershing / Porte Maillot dostanete autobusem, který odjíždí od terminálu letiště. Jízda je bez zastávky, autobus odjíždí každých 20 až 25 minut po příletu letadla. Z centra Paříže potom odjíždí 3 hodiny před odletem letadla.