Kde se vzal symbol srdce?

Co znamená symbol srdce

Srdce je v mnohých kulturách rozšířený symbol, který může označovat lásku, odvahu, statečnost, bojovnost a sebeobětování. V romanticko-sentimentálním smyslu je srdce chápáno jako „sídlo citu“. Jeden z výkladů ♥ je, že představuje stylizované fíkové listy.

Jak vložit symbol srdce

Srdíčko na klávesnici snadno napíšeš ALT+3 ♥. Funguje pouze levý alt. V mapě znaků se dá najít skoro až na konci.

Jak vznikl obrázek srdce

Původní forma symbolu srdce byla odvozena z listu břečťanu, jenž se ve starých dobách orientálních kultur používal jako ozdoba. Původní forma symbolu srdce byla odvozena z listu břečťanu, jenž se ve starých dobách orientálních kultur používal jako ozdoba.

Co znamená 🖤

Černé srdce – srdce této barvy se běžně používá k vyjádření bolesti a smutku.

Co to znamená ❤ 🔥

❤️‍🔥 Hořící srdce.

Co znamená emoji 😍

Na druhém místě se umístil symbol červeného srdce: ❤️Ten zastupuje vyjádření sympatií a lásky a zabírá 6,6 % ze všech odesílaných. Na třetí příčce se umístil smajlík, který má místo očí srdíčka a který je taktéž zástupcem sympatií a zamilovanosti.

Co znamená černé srdce

Černé srdce – srdce této barvy se běžně používá k vyjádření bolesti a smutku. Do jisté míry představuje i černý humor a používáme ho i v situacích, kdy jde o vtip nebo ironii. Modré srdce – modré srdíčko symbolizuje přitažlivost a věrnost k sobě navzájem.

Co znamená 💙

Modré srdce – modré srdíčko symbolizuje přitažlivost a věrnost k sobě navzájem. Znamená také mír, tajemství a naději.

Co znamená bílé srdce od kluka

Emoji z bílé srdce představuje věčnou a bezpodmínečnou lásku. Tento emotikon navíc odráží i čistotu řečené lásky, a proto se obvykle používá, když chcete vyjádřit takový cit k nějaké osobě, ať už je to pro přítele, člena rodiny nebo partnera.

Co to znamená 🖤

Černé srdce – srdce této barvy se běžně používá k vyjádření bolesti a smutku.