Kde skladovat maliny?

Jak uchovat maliny cerstve

Mražení Mražení je asi nejlepší způsob uchování bobulí. Zamražené si totiž zachovají až 90 % všech vitamínů. Zkontrolujte teplotu v mrazáku, měla by se pohybovat mezi -18 °C až -30 °C.
Archiv

Jak dlouho vydrží maliny v lednici

Jak dlouho vydrží ovoce a zelenina čerstvé

Druh V tmavé a chladné spíži V ledničce
Ostružiny, maliny, jahody, borůvky 1 den 2 – 3 dny
Hroznové víno 1 den 1 týden
Pomeranče 10 dní 3 týdny
Broskve, meruňky, švestky 2 dny 3 – 5 dní

Jak udržet borůvky co nejdéle čerstvé

Ve velké míse smíchejte 1 hrnek octu se 3 hrnky vody a bobule v této lázni omyjte. Ocet odstraní plíseň a bakterie. Poté bobule opláchněte ve studené vodě a pořádně osušte. Skladujte je v plastové nádobě, které vyložíte papírovými ubrousky a víčko nechte lehce pootevřené.
Archiv

Jak konzervovat maliny

Postup:Přebrané maliny propláchneme vodou a necháme okapat.Prosypeme menším množstvím cukru.Maliny nasypeme do menších zavařovacích skleniček, uzavřeme.Sterilujeme 30 minut při teplotě 85 °C.

Jak nejlépe zpracovat maliny

Z plodů vyrábíme šťávy vařené i nevařené), sirupy, džemy (používáme je ve směsi s méně aromatickým a želírujícím rybízem), kompoty, mošty, likéry, moučníky, dezerty, letní chlazené polévky apod. Často je přidáváme pro vylepšení chuti k méně výrazným druhům ovoce.

Jak udržet ovoce čerstvé

Ovoce déle vydrží při skladování na chladném místě, ať už ve sklepě nebo v chladničce. Citrusy můžete skladovat v chladničce, v košíku s většími otvory nebo v perforovaném plastovém sáčku. Brambory a jablka se vzájemně velmi dobře snášejí. Budete-li je skladovat pohromadě, zabráníte tak klíčení brambor.

Kde skladovat meruňky

Důležitá je samozřejmě i teplota skladování. Třešně, švestky, broskve, meruňky, jahody nebo květák, ředkvičky, pórek a další plody, které snášejí nízké teploty skladování, je dobré chladit na 01 °C. Rajčata, lilky, cukety, okurky či papriky vyžadují vyšší teplotu skladování je tedy vhodné je udržovat při 8-10 °C.

Jakou zeleninu skladovat v lednici

Zelenina vyžaduje teplotu pro skladování okolo 2 – 8 °C. Ideální pro skladování je chladný a vzdušný sklep s dostatečnou vlhkostí. V domácnostech bez sklepa je ideální lednice. Zelenina se v lednici umísťuje do k tomu určených spodních šuplíků.

Co léčí borůvky

Zlepšují zrak; v začátcích letectví to využívali například piloti a jedli je před průzkumnými lety. Čerstvá šťáva z plodů slouží k natírání kožních ekzémů a lupénky, je lékem proti rýmě, zředěná vodou slouží jako kloktadlo při zánětu v krku a ústní dutině, pomáhá též dobrému růstu dětí.

Na co jsou dobré borůvky

Borůvky zlepšují noční vidění, chrání před stařeckou demencí, léčí šeroslepost a jsou výbornou prevencí proti nejrůznějším infekcím. Napomáhají odvodňování organismu a jsou užitečné při léčbě zánětů močových cest, odpuzují střevní parazity a ženám poskytují úlevu při menstruačních bolestech.

Jak Spotrebovat maliny

Nejlepší je sníst je čerstvé, zkusit můžete i některý z mnoha receptů nebo maliny zamrazit. Pozor na máčení do vody a dlouhé uchovávání v lednici, ani jedno malinám nesvědčí. Spolu se začátkem prázdnin zvolna přichází i období, kdy vrcholí dozrávání a s ním také sklizeň malin.

Co s přebytkem malin

Přebytek malin lze využít na vaření džemu nebo do pečeného čaje. Maliny také snadno usušíme v domácí elektrické sušičce. K sušení použijeme pevné a kvalitní nepřezrálé plody, při sušení si zachovají pěknou barvu a hodí se do různých snídaňových kaší nebo do jogurtu.

Co z čerstvých malin

Maliny skvěle ladí k čokoládě, protože vyvažují její sladkou chuť. Nejlépe si tuto kombinaci vychutnáte díky receptu na vynikající malinový dort nebo na úžasné malinovo-čokoládové pěnové dortíky. Vítanou alternativou, která se obzvlášť hodí v parném létě, jsou různé druhy nepečených dezertů.

Jak uchovat čerstvé ovoce na dortu

Když připravujete dort nebo koláč s čerstvým ovocem, nezapomeňte plody nakonec potřít citronovou šťávou. Ochrání je tak před zoxidováním. Můžete se také inspirovat profesionálními cukráři a použít citronovou šťávu v koncentrované formě nebo speciální gastro přípravky na bázi siřičitanu sodného.

Jak uchovat ovoce

Ideální skladovací podmínky jsou při teplotě 3-6 ºC, s dostatkem proudícího vzduchu, který umožňuje dozrávání ovoce, a pokud máte možnost, rozložte ovoce na lísky nebo do dřevěných bedýnek či přímo na police. Ovoce tak bude mít dostatek vzduchu a jednotlivé kusy se na sebe nebudou mačkat.

Jak uložit ovoce v kuchyni

V lednici tak ovoce umístíme do spodní části, kde obvykle najdeme speciální šuplíky. Máte-li však větší množství ovoce, pak si pro vaši sklizeň připravte prostornou bednu, kterou vyložte polystyrenem a umístěte nejlépe na balkón. Každé jablko se však doporučuje zabalit zvlášť do měkkého papíru.

Která zelenina patří do lednice

Do lednice umisťujeme všechny druhy, kromě zeleniny, která tam vyloženě nepatří: rajčata, okurky, lilky, papriky, zázvor, dýně (ty uchovávejte v pokojové teplotě), cibule, česnek (ty milují tmu, je dobré je umístit do papírové tašky nebo bavlněného pytlíku), cukety a batáty se hodí spíše do sklepa nebo spíže.

Které ovoce a zelenina nepatří do lednice

Ze zeleniny a ovoce do chladničky v žádném případě nepatří rajčata, okurka, avokádo, banány, hrušky, citrusové a další exotické plody. Rajčatům chlad brání v dozrávání a způsobuje nevýraznou moučnou chuť.

Proč neskladovat rajčata v lednici

„Ideální teplota pro uchování chuti rajčat by se měla pohybovat lehce nad 10 °C. Určitě proto nedávejte rajčata do ledničky, ztratí tím svou chuť kvůli působení chladného vzduchu.

Proč jíst borůvky

Mají výjimečný obsah mnoha antioxidantů, podporují přirozenou obranyschopnost organismu. Modré barvivo na jazyku a rtech je neobyčejně léčivé pro sliznice od úst až po konečník. Borůvka je tak vhodná při zánětech v ústní dutině, angínách, parodontózách nebo povlacích na jazyku.

Kdy rostou borůvky v lese

Kdy je sezóna borůvek Borůvky zrají v červnu až srpnu. Záleží na počasí a na konkrétní lokalitě. V čím větší nadmořské výšce chcete borůvky sbírat, tím déle si na ně počkáte.

Co obsahují maliny

Maliny obsahují velké množství vitaminů skupiny B i vitamin C. Dále obsahují některé minerály, zejména draslík, vápník, hořčík, mangan a železo. Jejich antioxidanty a barviva – flavonoidy – mají zdraví prospěšné vlastnosti. Flavonoidy se řadí mezi sekundární metabolity rostlin.

Co s přebytkem Malín

Přebytek malin lze využít na vaření džemu nebo do pečeného čaje. Maliny také snadno usušíme v domácí elektrické sušičce. K sušení použijeme pevné a kvalitní nepřezrálé plody, při sušení si zachovají pěknou barvu a hodí se do různých snídaňových kaší nebo do jogurtu.

Co s Urodou Malín

Vyloženě nesnáší půdy těžké jílovité a zamokřené, na kterých maliníky trpí houbovými chorobami. Co maliníky v půdě vyloženě nesnáší, to je chlór. A jestliže jej nesnáší v půdě, nesnesou jej ani v zálivce. Ideální polohou je pro maliníky orientace na jih a plný sluneční svit alespoň 6 hodin denně.

Co z čerstvých Malín

Maliny skvěle ladí k čokoládě, protože vyvažují její sladkou chuť. Nejlépe si tuto kombinaci vychutnáte díky receptu na vynikající malinový dort nebo na úžasné malinovo-čokoládové pěnové dortíky. Vítanou alternativou, která se obzvlášť hodí v parném létě, jsou různé druhy nepečených dezertů.