Kde tankovat v Itálii?

Jak tankovat v Itálii

v Itálii a Švýcarsku, jsou velmi populární samoobslužná čerpadla. Na italských pumpách jsou obvyklé stojany, jež přijímají bankovky – automat vydá množství paliva odpovídající vložené bankovce, proto je třeba se ujistit, že se nám vejde do nádrže, jinak nebudeme moci přebytek natankovat.
Archiv

Na co si dát pozor při cestě do Itálie

AKTUÁLNĚ Od 1.6.2022 ke vstupu do Itálie není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19. Od 1. října 2022 zůstává povinnost nosit respirátor FFP2 pouze při návštěvě nemocničních zařízení, hospiců, léčeben pro dlouhodobě nemocné, domovů pro seniory a obdobných zařízení.

Kam v Itálii k moři

Kam k moři do Itálie autem Nejbližšími letovisky u moře jsou Caorle, Lido di Jesolo a Bibione. Cesta autem je krátká a zabere kolem osmi hodin. Ačkoliv výše popisujeme trasu do Caorle, jízda do dalších dvou zmíněných je stejná – leží totiž hned u sebe.
Archiv

Jak se jede do Itálie

Na dovolenou můžete jet do Itálie autobusem i vlakem. Cesta do Itálie autem není žádná věda a v podstatě máte dvě varianty. Obecně platí, že pokud jste z Čech, bude výhodnější cesta přes Německo. Jestli se vydáváte na cestu z Moravy, volte trasu přes Rakousko.

Jak fungují benzínky v Itálii

Menší benzinky mohou být v některých oblastech zejména v zimním čase v provozu jen od 07.00 do 12.30 hodin a odpoledne od 15.30 do 19.00 hodin, s tím je třeba počítat. Ve větších městech jsou však samoobslužné čerpací stanice s automatickými čerpadly, která fungují nonstop (možné je platit jak kartou, tak bankovkami).

Jak fungují samoobslužné čerpací stanice

Obsluha samoobslužných čerpacích stanic je jednoduchá. Zákazníci na platebním terminálu navolí částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva ve stanovené hodnotě. Zákazníci mohou zaplatit hotově i kartou, včetně tankovacích karet Benziny Tank Karta Easy a Tank Karta Business.

Co se nesmí dělat v Itálii

Co se nesmí v Itálii

V Benátkách krmit holuby, v Lerici chodit pouze v plavkách. Pozor ale i na líbání, v Eboli můžete dostat pokutu za líbání v autě. V celé Itálii potom platí zákaz nákupu zboží u plážových či pouličních prodejců. K zakoupenému zboží je zákazník povinen vzít si účtenku.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Jak se platí v Itálii

Itálie patří do tzv. eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte.

Jak se jezdí v Itálii

V Itálii se jezdí vpravo, doprava je hustá a řízení je pro zkušenější řidiče, kteří se nenechají za volantem snadno vystresovat. Čím jižněji pojedete, tím chaotičtější dopravní situace bude a jezdit autem po Neapoli hraničí s adrenalinovým zážitkem.

Jak správně tankovat

Jakmile výdejní pistole cvakne, měl by to být pro řidiče signál, že by měli tankování ukončit. V opačném případě hrozí, že palivo začne vytékat ven. Někteří řidiči však cvaknutí a automatické zastavení pistole nerespektují a po kapkách tankují dál, dokud nemají nádrž naplněnou až po okraj.

Jak se tankuje na samoobslužné benzínce

Obsluha samoobslužných čerpacích stanic je jednoduchá. Zákazníci na platebním terminálu navolí částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva ve stanovené hodnotě.

Jak tankovat bez obsluhy

Řeč je o takzvaných tankomatech, čerpacích stanicích, kde nenajdete živou duši. Je tam jen automat, do kterého vhodíte peníze nebo vložíte platební kartu a pak si nádrž naplníte předplaceným množstvím paliva. Věc běžná například v Itálii nebo ve Švýcarsku se už začíná rozšiřovat i u nás.

Co si dát v Itálii

K nejpoužívanějším surovinám pro přípravu zdejších pokrmů patří těstoviny, rýže, stovky druhů vynikajících sýrů, maso, ryby a mořské plody, sušená šunka prosciutto, rajčata, papriky, kukuřice, cukety, lilek, artyčoky, olivy a hojně používaný olivový olej, kapary, pomeranče, česnek, bazalka a jiné bylinky… Nechybí ani …

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Jak je draho v Itálii

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Itálii stojí hotely a restaurace 153,4 %, potraviny 122,3 % a nealkoholické nápoje 84,6 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Co si přivézt z Itálie

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Co si vzít s sebou do Itálie

Co si vzít na dovolenou

Itálie je katolická země, tudíž byste se měli na návštěvu kostelů oblékat střídmě. Nejvíce je to vyžadováno ve Vatikánu v chrámu sv. Petra. Vedle plavek, opalovacího krému a slunečních brýlí se Vám může hodit repelent proti hmyzu, základní lékárnička a pro jistotu i adaptér do zásuvek.

Jak parkovat v Itálii

Parkování v Itálii

Parkování je hlavně na severu většinou placené. V okolí větších měst se platí i za parkování na pobřeží. to bývá uvedeno na parkovacích panelech. Parkovné se platí v mincovním automatu.

Proč Netankovat plnou nádrž

Tlak v nádrži

Je rozdíl, když se vlivem tepla rozpíná vzduch, nebo když se naopak rozpíná tekutina. Proto je na místě netankovat až po okraj, ale je třeba nechat zde nějaký ten prostor pro vzduch, aby byl tlak uvnitř nádrže optimální. Jinak mohou hrozit problémy.

Jak poznat že jsem natankoval plnou nadrz

Při tankování tzv. do plna se v určité chvíli ozve slyšitelné cvaknutí membránového ventilu, který čerpání přeruší. Tento mechanismus chrání vás, čerpací stanici i všechny okolo proti tomu, aby palivo z přeplněné nádrže začalo vytékat ven a případně se jako hořlavina snadno vzňalo.

Jak funguje samoobslužná čerpací stanice Eurooil

Bezobslužná čerpací stanice. Platba na samoobslužném platebním terminálu. Terminál příjímá platební karty, zákaznícké karty Euro Oil, hotovost (pouze papírové bankovky). Platební terminál nevrací peníze, přeplatky jsou ve formě poukázek na další odběr PHM na kterékoliv čerpací stanici Euro Oil.

Jak tankovat na samoobslužné benzínce Orlen

Zákazníci mohou za palivo zaplatit pouze platebními kartami, tankovacími kartami a prostřednictvím aplikace Benzina. Obsluha je jednoduchá, stačí na platebním terminálu navolit částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva při dosažení stanovené hodnoty.

Jak tankovat u automatu

Zákazník zvolí tankování fakturační kartou, vloží kartu a zadá PIN. Následně zvolí produkt a může tankovat. Nemusí volit množství – systém si je odečte ze stojanu po ukončení tankování. Po natankování si vytiskne stvrzenku a může odjet.

Jak jíst v Itálii

Začíná obvykle předkrmem (antipasto), následuje první chod (primo), kterým bývá polévka, těstoviny nebo risotto, pokračuje se druhým chodem (secondo), kterým je masové nebo rybí jídlo a na závěr může ještě přijít dezert (dolci) nebo ovoce (frutta). Večeře už bývá méně vydatná a jí se podobně jako např.