Kde všude nahlásit změnu příjmení po svatbě?

Kam nahlásit změnu jména po svatbě

Kdy to musíte řešitoddací list vám musí matriční úřad vystavit do 30 dnů od svatby, zpravidla to ale bývá dříve,výměnu dokladů při změně údajů na nich řešte co nejdříve po svatbě.
Archiv

Kde vsude zmenit udaje po svatbě

Změna příjmení po svatbě = změna dokladů po svatběObčanský průkaz.Řidičský průkaz.Pas.Technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý TP)Správy sociálního zabezpečeníFinanční úřad.Živnostenský úřad.Katastr nemovitostí
Archiv

Kde hlásit změnu rodinného stavu

Jako občan EU nebo jeho rodinný příslušník máte povinnost hlásit změnu osobního stavu do 15 pracovních dnů ode dne, kdy změna nastala. Změnu osobního stavu musíte nahlásit na řádně vyplněném tiskopisu. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra.

Kdy nahlasit zmenu příjmení bance

K vyřízení žádosti si nezapomeňte doklad totožnosti (starý občanský průkaz a potvrzení o změně údajů) a starý řidičák. Vzhledem k tomu, že se jedná o vydání nového dokladu z důvodu změny povinných údajů, nebude vás to stát ani korunu. Změnu jste povinni nahlásit do pěti pracovních dnů od uzavření manželství.
Archiv

Jak nahlasit zmenu příjmení na pojistovnu

Údaje z registru dostávají i zdravotní pojišťovny, přesto ze zákona platí povinnost změnu příjmení nejpozději do třiceti dní nahlásit. Zároveň byste měli požádat o novou kartičku pojištěnce. Žádost spolu s oznámením můžete pojišťovně doručit písemně nebo se zastavit na kterékoli pobočce.

Kdy změna příjmení po svatbě

Změna příjmení po svatbě

Pokud žena svatbou změní příjmení, ať už s přechýlenou, nebo nepřechýlenou variantou, musí změnu nahlásit na příslušných úřadech, nejlépe do 30 dnů od jejího vzniku. Pokud mají manželé po svatbě společné děti, automaticky získávají společné příjmení.

Kdy vymenit řidičák po svatbě

Kdy to musíte řešit

Požádat o výměnu řidičského průkazu musíte do 5 pracovních dní od změny příjmení. V ideálním případě se dostavte na úřad poté, co budete mít vydaný oddací list a zároveň podanou žádost o nový občanský průkaz.

Co všechno změnit po svatbě

Občanka, řidičák a pas

Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas.

Kde nahlasit nové příjmení

Občan EU nebo jeho rodinný příslušník mají povinnost hlásit změnu jména nebo příjmení do 15 pracovních dnů ode dne kdy tato změna nastala. Změnu jména nebo příjmení cizinec hlásí na pracovišti MV ČR, v jehož obvodu se nachází jeho místo pobytu, a to vyplněním tiskopisu pro oznámení změn.

Jak postupovat při změně příjmení

Změnu jména nebo příjmení musíte nahlásit na řádně vyplněném tiskopisu. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra. K nahlášení této změny musíte doložit: dosavadní průkaz o povolení k pobytu, pobytovou kartu rodinného příslušníka občana EU nebo potvrzení o přechodném pobytu.

Jak nahlásit změnu jména na VZP

Oznámení a změny je třeba provést na kterékoli pobočce VZP buď osobně nebo zaslat písemně, popřípadě prostřednictvím portálu VZP nebo přes datovou schránku. 1. Změnu jména, příjmení, trvalého pobytu nebo rodného čísla je pojištěnec povinen oznámit své zdravotní pojišťovně do 30 dnů ode dne, kdy ke změně došlo.

Jak dlouho plati doklady po svatbě

Občan má povinnost zažádat si o nový OP do 15 dnů od změny. Platnost OP skončí uplynutím 45 dnů ode dne uzavření manželství (změna příjmení) nebo změny rodinného stavu (pokud je v OP uveden). Občanka nezůstává stále platná, ale dojde k jejímu zrušení.

Co se změní po svatbě

Uvedená studie například prokázala, že ženy jsou po svatbě méně otevřené novým věcem, dobrodružství nebo „blbinám“. Zatímco ještě před dvěma roky nynější novomanželka jela se svým milým klidně na vodu nebo na motorce do albánských hor, dnes raději listuje katalogy cestovek s nabídkou all inclusive.

Co je třeba zařídit po svatbě

Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).

Jaké příjmení po svatbě

Dvě příjmení musí mít žena v pořadí nové a po něm původní

„Dnes zákony povolují, že si žena může nechat svoje rodné příjmení, nebo příjmení manželovo a povolená je také varianta obou příjmení. V tom případě se jako první v pořadí udává to nové příjmení přijaté při sňatku a na druhém místě je dosavadní příjmení.