Kde vyměnit dánské koruny?

Jak drahé je Dánsko

Ceny v Dánsku jsou vysoké a v celosvětovém měřítku se země řadí mezi nejdražší. Oproti Norsku, Islandu nebo i Švédsku je zde ale přeci jen mírně levněji. Nejlevněji nakoupíte ve velkých supermarketech, typicky diskontními řetězci s častými akcemi jsou Netto nebo Rema 1000.
Archiv

Kde sehnat dánské koruny

Když to vezmeme v úvahu, jak draho je v kodani

Název instituce Valuty Devizy
Nákup Prodej
Komerční banka kurzovní lístek 3,2212 3,4222
Česká spořitelna kurzovní lístek 3,2000 3,4030
UnicreditBank Czech Republic kurzovní lístek 3,1170 3,3960

Jak platit v Kodani

Oficiální dánskou měnou je Dánská koruna, často se ale setkáte i s možností platit eurem.

Jakou má menu Dánsko

Měna: dánská koruna (DKK).

Jak autem do Kodane

Trasa Praha – Kodaň měří 780 km a dá se v pohodě ujet za 10 hodin. Z Prahy zamíříte na Drážďany, Berlín a Rostock. Z Rostocku jezdí do dánského města Gedser trajekt, který stojí zhruba 2 500 Kč za osobní vůz (online ceník a rezervace zde). Z Gesderu je to do Kodaně už jen 150 km.

Kde koupit jeny

Pokud řešíte dilema, kde sehnat japonský jen, máte po starostech. Jeny prodává velká část bank a směnáren. S ohledem na množství peněz, které budete chtít směnit, se raději dopředu ujistěte, zda daná banka jeny mění, zda má dostatek hotovosti a jaké si účtuje poplatky.

Čím se platí v Grónsku

Oficiálně je tedy dánská koruna zákonným platidlem jak v Dánsku, tak i Grónsku a Faerských ostrovech. Existují pouze bankovky faerské koruny, mince se na ostrovech používají stejné jako v celém království.

Na co si dát pozor v Dánsku

Při návštěvě Dánska si nemusíte dávat pozor v podstatě na nic, minimálně ne z pohledu společenského chování ovlivněného náboženstvím. V Dánsku se můžete chovat stejně, jako v České republice.

Jakou měnou se platí v Dánsku

Měna: Dánská koruna (Dkk). 1 Dkk odpovídá přibližně 3,6 Kč. Dánští obyvatelé odmítli v referendu v roce 2000 přijetí eura, a tak stále platí dánskou korunou. Přesto nebývá velký problém platit v turistických oblastech i eurem.

Co je typické pro Dánsko

Dánsko je velmi vyspělá země plná upravených domů a zahrad, nad kterou z šarmantní Kodaně dohlíží dánská královna. Její země se pyšní pestrou kulturní i designovou scénou. Milují tu pivo a na kole jezdí i do školy a do práce, a to klidně ve vysokých podpatcích.

Jakou měnou se platí v Řecku

V Řecku se platí evropským platidlem eurem (EUR), které má 100 centů. Současný kurz eura ke koruně je přibližně 1 EUR = 26,- Kč. V letoviscích najdete směnárny prakticky na každém rohu.

Proč jet do Dánska

Dánsko je velmi vyspělá země plná upravených domů a zahrad, nad kterou z šarmantní Kodaně dohlíží dánská královna. Její země se pyšní pestrou kulturní i designovou scénou. Milují tu pivo a na kole jezdí i do školy a do práce, a to klidně ve vysokých podpatcích.

Kde je nejlepší směnit peníze

Čtěte více: Jak ušetřit za zahraniční platby a kurzové rozdíly

Banka Poplatek za prodej valut Poplatek za nákup valut
Česká spořitelna 1 %, min. 50 Kč 1 (od 1.6. do 30.9. zdarma) 2 %, min.50 Kč 2
ČSOB 2% 2%
GE Money Bank 1 %, min. 30 Kč 2 %, min. 30 Kč
Komerční banka 1 %, min. 50 Kč 2 %, min. 50 Kč

Kde se dají rozměnit peníze

V bance se dají směnit peníze, podobně jako rozměnit. Tedy do 100 ks je tato služba zdarma a nad 100 ks je potřeba počítat s poplatky. Abyste ušetřili čas a práci člověka v bance, tak své drobné přineste již napřed vytříděné. V opačném případě zaplatíte i poplatek za třídění.

Jaká měna se používá v Lotyšsku

Lotyšsko vstoupilo 1. ledna 2014 do eurozóny a oficiální měnou se stalo euro. Vyměňte si hotovost výhodněji v České republice. Směnárny na místě mají nadsazené kurzy.

Jaké moře je v Dánsku

Na východě je omýváno Baltským mořem a na západě mořem Severním.

Co jíst v Kodani

Dánskou národní specialitou není žádné složité jídlo, ale Smorrebrod, žitný chléb s máslem. Určitě také stojí za ochutnání jejich hotdog- obložený, výborný, ale drahý. Kodaň nabízí mraky zajímavých restaurací, bister, kaváren.

Jak platit kartou v Řecku

Většina hotelů, obchodů i restaurací běžně přijímá platební karty (Visa, MasterCard, EuroCard, American Express). Bankomaty jsou poměrně dobře dostupné i na menších městech a přijímají všechny mezinárodní platební karty. Poplatky za výběr řeckých bank se pohybují maximálně v řádu desetikorun.

Jak je draho v Řecku

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Řecku stojí hotely a restaurace 125,9 %, potraviny 118,5 % a nealkoholické nápoje 124,1 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Co si přivézt z Kodaně

Typické dánské suvenýry jsou předměty z jantaru (šperky, těžítka, přívěsky ke klíčům), stříbrné šperky, ručně vyráběná keramika (zejména z Bornholmu), originální sklo (mj. vázy, mísy, sklenky) a kodaňský porcelán; původním dánským výrobkem je stavebnice Lego.

Kdy je nejlepší navštívit Kodaň

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září.

Které banky mají směnárny

Směnu bankovek a mincí nadále nabízí vedle Creditas, Citibank Europe, J&T banky, Moneta Money bank, Oberbank AB, UniCredit Bank i Komerční banka.

Kde rozměnit

KDE MUSÍ ROZMĚNIT

Na jednom místě by vás rozhodně neměli odmítnout: v bankách. Ty jsou povinny rozměňovat bankovky i mince. Výměna je bezplatná až do sta kusů jedné nominální hodnoty, pokud jsou platidla roztříděná.

Kde rozměnit koruny

Zdarma jen do 100 ks. Řádně roztříděné mince se můžete vydat vyměnit do banky. Kterákoliv pobočka jakékoliv banky je povinna vám drobné ke směně přijmout, nicméně platí, že bezplatně lze tuto službu využít jen do maximálního počtu 100 ks. Překročíte-li tento zákonem stanovený počet, v bankách se nevyhnete poplatku.

Kde nejlevněji směnit peníze

Čtěte více: Jak ušetřit za zahraniční platby a kurzové rozdíly

Banka Poplatek za prodej valut Poplatek za nákup valut
Česká spořitelna 1 %, min. 50 Kč 1 (od 1.6. do 30.9. zdarma) 2 %, min.50 Kč 2
ČSOB 2% 2%
GE Money Bank 1 %, min. 30 Kč 2 %, min. 30 Kč
Komerční banka 1 %, min. 50 Kč 2 %, min. 50 Kč