Kdo dabuje Jennifer Grey?

Kdo daboval Patricka Swayzeho v Hrisnem tanci

V pondělí uplynulo 30 let od premiéry filmu Hříšný tanec a společně s námi zavzpomínala na slavný taneční trhák Martina Hudečková, která propůjčila svůj hlas Baby. Pro televizi daboval Patricka Swayzeho Jiří Pomeje, pro VHS a DVD Antonín Navrátil.

Kdo namluvil Patricka Swayze

Víte, co mají společného Russell Crowe, Patrick Swayze, Mickey Rourke Bez hlasu Jiřího Schwarze byste je v češtině nepoznali. Osobitý herec a jeden z nejznámějších českých dabérů, to je Jiří Schwarz.

Kdo zpívá Hříšný tanec

Právě tu napsal a nazpíval sám Patrick Swayze pro svou ženu Lindu, která mu byla inspirací. Píseň nakonec zazněla ve filmu Hříšný tanec, Oscara, Zlatý Globus a Grammy ale nakonec vyhrála skladba (I've had) The Time Of My Life, která provázela závěrečný tanec Baby a Johnnyho.
Archiv

Kde se natáčel film Hříšný tanec

Vzhledem k nevelkému rozpočtu si nemohli dovolit natáčet v Catskills, kde se příběh odehrává; točilo se v letovisku Mountain Lake ve Virginii a v hotelu Grove Park Inn v Severní Karolíně.

Kdo daboval Baby z Hříšného tance

V českém znění: Martina Hudečková – Jennifer Grey (Frances 'Baby' Housemanová), Jiří Pomeje – Patrick Swayze (Johnny Castle), Jiří Samek – Jerry Orbach (Dr.

Koho dabuje Švehlík

Jeho hlasem z mnoha filmů promlouvají Jack Nicholson, Charles Bronson, Anthony Hopkins, Robert De Niro nebo Burt Lancaster. Jeho hlasem mluví postavy z filmů Starman, Návrat do budoucnosti II, ve Válce Roseových daboval Dannyho DeVita. Je jedním z hrstky herců, kteří cenu za mistrovství v dabingu získali opakovaně.

Kdo dabuje měla Gibsona

Jiří Schwarz

Ve čtvrtek ráno s námi vstával báječný člověk, jehož hlas důvěrně znáte. Dabuje Mela gibsona, Patricka Swayzeho a v neposlední řadě i Gladiátora Russela Crowa.

Kde se natacel Hříšný tanec 2

– Exteriéry se natáčely v Portoriku. 17 let po uvedení slavného romantického filmu Hříšný tanec přichází do kin volné pokračování. Osmnáctiletá americká dívka přijíždí spolu se svými rodiči na Kubu, v roce 1958.

Kdy se odehrava Hříšný tanec

I když patří Hříšný tanec mezi klasické kinové kultfilmy, nedokázala se ani tato kvalitativní kinematografie vyhnout menším historickým chybičkám. Romance se odehrává během amerického léta roku 1963.

Koho dabuje Martina Hudečková

Martina Hudečková je už dvacet let dvorní dabérkou herečky Renée Zellwegerové. Za svůj výkon ve snímku Dítě Bridget Jonesové si vysloužila v Přelouči Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu.

Co dabuje Michal Holán

Herec, dabér. Absolvent Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický (herectví). Namluvil nespočet televizních reklam pro mnoho významných klientů: Datart, Skittles, Nivea, Skechers, Mattoni, Kaktus a mnoho dalších. Daboval například tyto herecké hvězdy: Channing Tatum, Justin Long.

Koho dabuje Stepnicka

Jiří Štěpnička propůjčil svůj hlas nejen Neilu Dudgeonovi, ale i Harrisonu Fordovi, Stevenu Segalovi či Michaelu Douglasovi. „Třeba skvělý herec Jiří Sovák natočil spoustu děl s postsynchrony, ale dabovat neuměl.

Koho dabuje Soukup

Nadaboval Arnolda Schwarzeneggera, Bruce Willise, Roberta Redforda, Sylvestera Stallona a mnoho dalších. Mezi nejoblíbenější práce Pavla Soukupa však patří dabování francouzských filmů a komentování dokumentů.

Jak se natáčel Hříšný tanec

Film Hříšný tanec se z velké části odehrává v rekreačním středisku Mountain Lake v USA. Na oficiálních stránkách je natáčení filmu věnována speciální stránka s mapou a popisem dění v jednotlivých scénách, bohužel bez reálných fotografií.

Jak se jmenuje Baby z Hrisneho tance

Obsazení

Jennifer Grey Frances „Baby“ Housemanová
Patrick Swayze Johnny Castle
Cynthia Rhodes Penny Johnsonová
Jerry Orbach doktor Jake Houseman
Kelly Bishop Marjorie Housemanová

Koho dabuje zlata Adamovska

Od roku 2018 spolupracuje s divadlem Studio DVA (Misery, Vzpomínky zůstanou, Starci na chmelu, Tři grácie z umakartu). Rovněž se věnuje dabingu, kde nejčastěji propůjčuje svůj hlas Meryl Streepové. V roce 2010 jí byla udělena Cena Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu filmu Pochyby.

Koho dabuje Regina Řandová

Herečka Regina Řandová je „dvorní“ dabérkou Angeliny Jolie. Svůj hlas propůjčila v českém znění také Demi Moore.

Co dabuje Bohdan Tůma

Jeho nejvýznamnější dabérské role jsou android Dat ve Star Treku, Semir Gerkhan v Kobře 11, Eric Cartman v Městečku South Park, Peter Griffin v Griffinových, Clancy Wiggum v Simpsonových, Brandon Walsh v Beverly Hills 90210 nebo Bobby v Brickleberry.

Kdo dabuje Will Smith

NEČUM NA MĚ SHOW: Jim Carrey i Will Smith: Dabér Bohdan Tůma předvádí dabing svých nejlepších postav – YouTube.

Kdo mluví Pierra Richarda

Jeho hlas mají televizní diváci spojený také s dabingem. Poprvé Petr Oliva nadaboval Pierra Richarda v komedii Roztržitý z roku 1970. Poté už byl s tímto francouzským hercem zcela spjat. Čeští televizní diváci slyšeli jeho hlas i v české verzi seriálu Profesionálové, daboval ale třeba i Roberta Redforda.

Koho dabuje Alexej Pysko

Českému televiznímu divákovi je především znám jako dabér. Nejvíce je spjat s hollywoodským hercem Brucem Willisem, kterému hlas propůjčil v naprosté většině jeho snímků. Namluvil i postavu policisty Billyho Rosewooda v podání Judge Reinholda v trilogii Policajt v Beverly Hills.

Kdo nejčastěji dabuje Bruce Willise

Českému televiznímu divákovi je především znám jako dabér. Nejvíce je spjat s hollywoodským hercem Brucem Willisem, kterému hlas propůjčil v naprosté většině jeho snímků. Namluvil i postavu policisty Billyho Rosewooda v podání Judge Reinholda v trilogii Policajt v Beverly Hills.

Kdo mluví Julii Roberts

Herečka, dabérka a v poslední době také koučka Nela Boudová je dvorním hlasem americké superstar Julie Roberts. Ta se během vánočních svátků pravidelně objevuje na televizních obrazovkách ve filmových evergreenech.

Kdo mluví Alzáka

Alzák
Alzák na alzaboxu
Vytvořil Jan Coufal
Namluvil Bohdan Tůma
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Koho dabuje Holan

Herec, dabér. Absolvent Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický (herectví). Namluvil nespočet televizních reklam pro mnoho významných klientů: Datart, Skittles, Nivea, Skechers, Mattoni, Kaktus a mnoho dalších. Daboval například tyto herecké hvězdy: Channing Tatum, Justin Long.