Kdo je Dior?

Co je to Dior

Jméno Christiana Diora nese i jedna z největších společností vyrábějících módní oblečení – Christian Dior S. A. Společnost vlastní divizi Christian Dior Couture, která vyrábí jedny z nejžádanějších produktů haute couture, ale i konfekci (prêt-à-porter), doplňky, kosmetiku a parfémy.

Kdo prevzal Dior

Přesvědčil svého otce a zaměřili obchodní aktivity k nemovitostem – začali podnikat s prázdninovým ubytováním. Později Arnaul rodinnou firmu převzal. K módě se dostal v roce 1984, kdy se mu podařilo koupit problémovou textilní společnost, která vlastnila značku Christian Dior.
Archiv

Kde se vyrábí Dior

Všechny kabelky a tašky stejně jako boty značky Dior jsou z Itálie. Přezky na dámských střevících firmy Louis Vuitton jsou z Indie. Stella McCartney konfekci vyrábí v Itálii, Maďarsku a Portugalsku.

Který návrhář vytvořil a linii

Yves však žačal vnímat krásu širokospektrálně a podle něj nebyla krása ukrytá jen v "New Looku" bílých paniček. Vytvořil linii A,a tím odstartoval 60. léta nové generace. V září 1960, kdy se konflikt v Alžírsku zesílil, byl Yves Saint Laurent povolán na vojenskou službu.

Co znamená móda

Móda (z francouzského mode, které vzniklo z latinského modus – míra, vzhled, způsob, pravidlo, předpis) je aktuálně (s trvalostí dnů až roků) upřednostňovaný způsob, jak se některé věci dělají nebo používají. Tento způsob použití nebo řešení není trvalý, ale v čase se mění.

Kdy vznikla móda

Móda jakožto samostatná oblast podnikání se začíná utvářet v Paříži 17. století, přesněji na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. Byl to právě ,,král Slunce” a jeho smysl pro styl a eleganci, jemuž vděčíme za zrod dnešní podoby celého módního průmyslu.

Co se bude nosit v roce 2023

Móda 2023 je tedy stále: průhlednost, spodní prádlo nahoře, džíny, bílé košile, kalhoty typu cargo, kovbojské boty nebo masivní boty v rokenrolovém stylu.

Jaké jsou styly oblékání

Znáte módní stylyAthleisure.Hippie.Hipster.Tomboy.Dívka od vedle.Preppy.Business.Oversized.

Co je trendy 2023

Móda 2023 je tedy stále: průhlednost, spodní prádlo nahoře, džíny, bílé košile, kalhoty typu cargo, kovbojské boty nebo masivní boty v rokenrolovém stylu. Trendy pro rok 2023 se přiklánějí spíše k vlastní interpretaci stávajících kombinací než k vytváření něčeho zcela nového.

Co je teď trend

Trendy 2023 budou korzety a dlouhé sukně. Jarní a letní trendy roku 2023 budou děrované vzory (prosekané malé kolečka až na kůži, které vytváří vzor). Barvy: černá, růžová, fialová, žlutý neon, růžový neon, krémově bílá, tělová, šedá, stříbrná, trávově zelená a barva roku 2023 Pantone – Viva Magenta.

Co je to Boho styl

Boho je jedním z těch stylů, které se mísí do různých kultur a různých časů. Bohémský styl života aplikovali lidé, kteří žili nekonvenčním, bohatě uměleckým a kočovným životem. Cílem tedy je, aby interiér odrážel vaši spontánnost. Ne všechno by mělo mít své místo a ne vše se dá naplánovat.

Co je casual styl

Pojem casual, bychom mohli přeložit z angličtiny jako: neformální, příležitostný, ležérní. Casual dress code, jak jste již určitě pochopili z českého překladu, je outfit, který si obléknete v běžný den. Je to vaše každodenní oblečení.

Co se nosi v roce 2023

Móda 2023 je tedy stále: průhlednost, spodní prádlo nahoře, džíny, bílé košile, kalhoty typu cargo, kovbojské boty nebo masivní boty v rokenrolovém stylu. Trendy pro rok 2023 se přiklánějí spíše k vlastní interpretaci stávajících kombinací než k vytváření něčeho zcela nového.

Co se bude nosit 2023

Móda 2023 je tedy stále: průhlednost, spodní prádlo nahoře, džíny, bílé košile, kalhoty typu cargo, kovbojské boty nebo masivní boty v rokenrolovém stylu.

Co bude in 2023

Módními trendy 2023 budou černé puntíky na bílém podkladu a bílé puntíky na černém podkladu. Černobílý tisk. Dále se bude nosit háčkované oblečení připomínající vzory ze záclon. Trendy 2023 budou korzety a dlouhé sukně.

Kde vznikl Boho styl

Kde se vzal, tu se vzal boho styl

Člověk by původ odhadoval na Itálii, případně exotickou destinaci, styl však vznikl ve Francii, kde se k němu hlásili především volnomyšlenkáři, spisovatelé, básníci a jiní umělci, kterým svazování konvencemi nebo konkrétními pravidly nebylo zrovna po chuti.

Co to je dress code

Dress code nebo řidčeji dresscode je z angličtiny pocházející výraz pro pravidlo upravující způsob oblékání a obouvání k určité příležitosti. V češtině nemá ustálené alternativní označení.

Co je dress code Elegant

Elegance ano, ale není potřeba to příliš přehánět. Zmiňovanému typu dress codu se také říká „Casual chic“, a nabádá vás, abyste ukázali svůj styl, ideálně doplněný neformálním prvkem. Ženy: Šaty, sukně, volnější kalhoty, halenka, volnější top, tričko, blejzr, sandálky nebo boty.

Co se bude nosit v létě

Bledě růžová – naše pozornost se od výrazné magenty a hot barbie růžové, během jara a léta 2023, posune též k její jemnějšímu odstínu. Je romantická a jemná, skombinujte ji se šedou, nude či světlehnědou. Nosit se bude na topech s pírky i jemných dívčích šatech. Modrá je dobrá – modrá jako obloha, i takzvaná baby blue.

Jaké se nosí kalhoty 2023

Délka se obvykle pohybuje kolem kotníků, ale v roce 2023 se také objevují kalhoty s delším střihem, které sahají až ke kolenům. Tento trend je ideální pro ty, kteří preferují tradiční a elegantní vzhled. Rozšířené kalhoty: Rozšířené kalhoty jsou dalším trendem, který se objevuje v roce 2023.

Co znamená slovo Boho

Bohémský styl, zkráceně boho styl, charakterizují pestré a živé barvy, třásně, výrazné prvky a ornamenty. Vychází z francouzské volnomyšlenkářské generace devatenáctého století.

Co jsou Boho šaty

Boho šaty jsou především volné, splývavé (někdy až na zem nebo alespoň ke kotníkům). Výjimkou není ani košilový střih, tedy délka do půli stehen, volný střih, dlouhý a volný rukáv a například květinový vzor.

Co je to Black Tie

White a Black Tie bychom doslovně přeložili jako bílá a černá kravata. S ní však ani u jednoho z dress codů nepochodíte. Místo toho sáhněte po kvalitním motýlku. S Black Tie se nejčastěji setkáte na prestižních a vysoce formálních událostech, jako jsou významné plesy, slavnostní večeře, galavečery a operní premiéry.

Co znamená dresscode Black Tie

Black tie optional

Jednoduše si oblečte kvalitní černý oblek, bílou košili a černou kravatu. Dejte si pozor na to, aby vám oblek dobře seděl, protože v opačném případě byste vypadaly jako nedostatečně prestižně oblečený na tuto událost.

Co je smart casual ženy

Je to bomber s kravatou, tričko se sakem i separátní vesta s volnočasovou košilí. Jde zkrátka o spojení prvků formálního a neformálního šatníku do jednoho fungujícího celku. Nesmí ale jít o náhodnou kombinaci. Se Smart Casual byste totiž měli vždycky budit dojem, že dobře víte, co děláte.