Kdo je Proutkař?

Co dělá Proutkar

Proutek, čili virgule, reaguje však jen v rukou zkušených a citlivých lidí a byl používán k hledání pramenů a rudných žil. Tvrdí se, že téměř všechna ložiska rud v Evropě byla objevena proutkaři. Dnes slouží virgule především k hledání vody a tzv. geoaktivních zón.
Archiv

Jak funguje hledání proutkem

Zkušený hledač vody dokáže díky dlouhodobým zkušenostem rozeznat hydrologické poměry v krajině podle terénu nebo třeba druhu vegetace a díky domu odhadne místo, kde se může nacházet zdroj vody. Jeho tušení pak vyvolá nepatrný podvědomý pohyb ruky, který stačí k tomu, aby uvolnil energii napjatého proutku.
Archiv

Jak najít vodu proutkem

Hydrogeologický průzkum je spolehlivou metodou, jak najít vodu pro studnu. Hydrogeolog využívá topografických a geologických map a zeměvrtných prací. Určí na vašem pozemku nejvhodnější místo pro studnu, způsob jejího hloubení (zda kopaná nebo vrtaná studna) a vytvoří odhad nákladů na vybudování.
Archiv

Jak drzet proutek

Proutek držíme buď podhmatem, při kterém jsou ruce s virgulí otočeny dlaněmi vzhůru, nebo nadhmatem, při kterém jsou ruce držící proutek otočeny dlaněmi dolů. Citujeme odborníky: „Při sevření proutku nadhmatem či podhmatem dojde k mírnému vytočení obou paží.

Jak si vyrobit virguli

Klasická virgule měla podobu rozdvojené větve, obvykle z lísky, jasanu, jeřábu či vrby. Dnes lze virguli různých tvarů a z různých materiálů koupit ve specializovaných prodejnách, čajovnách nebo na internetu. Můžete si ji ovšem vyrobit i sami – stačí k tomu obyčejná drátěná ramínka z čistíren oděvů.

Co je to virgule

Virgule ve formě proutku, pružiny, drátu atd. je označení pomůcek provozovatelů proutkaření, telestézie, psychometrie, magie, jasnovidectví a léčitelství. Na podobných principech má být založeno též siderické (magické) kyvadlo, které se však používá jinými postupy a často i k jiným účelům.

Kdo najde vodu na pozemku

Hydrogeolog vs.

Při hledání místa pro studnu využívá teoretické znalosti, zkušenosti, ale také informace z návštěvy na pozemku. Za svou práci nese odpovědnost. Proutkař pomocí virgule hledá pod zemí geologické poruchy, pukliny, které bývají vyplněny vodou. Jeho služby často využívají hydrogeologové.

Jak zjistit v jaké hloubce je voda

Hladinu podzemní vody dokáže určit hydrogeolog, který na daném pozemku provede hydrogeologický průzkum. Ten sestává z analýzy terénu a okolních vodních toků. Občas hydrogeolog přizve ke spolupráci také proutkaře, byť to není oficiálně uznaná metoda.

Jak funguje virgule

Virgule slouží pouze jako zesilovač vlastního podvědomí.

Toto podvědomí je současně velice citlivé na různé věci. Ve chvíli kdy proutkař přijde nad hledanou zónu, nebo nad předmět, který hledá, podvědomí pozná rozdíl v magnetické anomálii, nebo infrazvuk, který je našimi standartními pěti smysly nedetekovatelný.

Co je Siderické kyvadlo

Kyvadlo (pendl z německého Pendel) je vedle virgule, vlaštovky a jiných složitějších zařízení detekčním prostředkem parapsychologů, esoteriků, věštců i léčitelů. Používalo se i při spiritistických seancích a někdy ho používají i astrologové, když věští budoucnost z horoskopu.

Jak se pracuje s virguli

Virgule slouží pouze jako zesilovač vlastního podvědomí.

U většiny lidí je však podvědomí potlačeno našim vědomím a tato informace se nedostane do našeho aktivního vědomí. Je vyzkoumáno a dokázáno, že podvědomí dokáže s našim vědomím komunikovat například pomocí mikrostahů svalů.

Kdo je vlastníkem přípojky

Vlastníkem vodovodní přípojky je vlastník pozemku nebo stavby připojené na vodovod, zpravidla osoba, která na své náklady přípojku pořídila. Náklady na pořízení a obnovu vodovodní přípojky hradí vlastník přípojky.

Jak zjistit hladinu podzemní vody

Hladinu podzemní vody dokáže určit hydrogeolog, který na daném pozemku provede hydrogeologický průzkum. Ten sestává z analýzy terénu a okolních vodních toků. Občas hydrogeolog přizve ke spolupráci také proutkaře, byť to není oficiálně uznaná metoda.

Jak se kope studna

Princip kopání studny s betonovými skružemi spočívá v tom, že vykopete jámu na první skruž. Všechny další práce už konáte v této skruži, kdy postupně kopete do hloubky a podkopáváte stěny skruže. Včas nasadíte další. Na obou stranách si necháte pojistku proti tomu, aby se vám skruž zanořovala postupně.

Jak držet virgule

Postavíme se rovně, s nohama mírně od sebe a uchopíme virguli do ruky (v případě dvou virgulí ve tvaru písmene L – držíme samozřejmě v každé ruce jednu – za její rukojeť) tak, aby její konce směřovaly k zemi (svislá poloha).

Jak mluvit s kyvadlem

Při práci s kyvadlem dbejte vždy na to, abyste si zachovali čisté srdce, odpoutejte se od svého ega, myšlenek a rušivých vlivů. Nikdy se nesnažte vědomě kyvadlo ovlivňovat. Buďte 100 % soustředění na práci s kyvadlem a vnímejte jeho odpovědi. Kyvadlo byste neměli nikomu půjčovat – je to jen váš osobní nástroj.

Jak se zeptat kyvadla

Princip fungování kyvadla je jednoduchý – drobné závaží, upevněné na řetízku, držíte nehybně v ruce a vyslovíte svoji otázku. Kyvadlo se samočinně rozhýbe, aniž byste ho ovlivňovali svou vlastní vůlí, a směr jeho pohybu odpovídá na váš dotaz stručně a přímo: „Ano“ nebo „Ne“.

Jak se drží virgule

Proutek – virgule není nic jiného než částečně rozštípnutý prut, který proutkař drží za ohnuté, napružené konce. V místě, kde je hledané ložisko, se proutek prudce, nečekaně skloní hrotem k zemi, dojde k tzv. proutkařské reakci. Proutkaři údajně existovali už ve starověku, ale přesnější údaje pocházejí teprve z 15.

Kdo vlastní vodu

Většinu vodovodního a kanalizační potrubí, úpravny i čistírny odpadních vod vlastní česká města a obce. Před revolucí byla vodárenská infrastruktura majetkem státu, později byla převedena na města a obce a tak tomu ve většině případů také zůstalo. Dnes je více než 95 procent vodárenského majetku v rukou měst a obcí.

Kdo mi vyřídí připojení na vodovod

Vodovodní přípojku pořizuje na své náklady majitel nemovitosti (odběratel), není-li dohodnuto jinak, proto je jejím vlastníkem. Činnosti spojené s napojením na vodovodní řad hradí vlastník (investor) přípojky. Potrubí před vodoměrem, tedy vodovodní přípojku, hradí také její vlastník.

Co s vodou na pozemku

Pokud je zamokření zahrady způsobené trvale vysokou hladinou spodní vody, musíme zahradu odvodnit soustavou drenáží z drenážních trubek či drenážních kamenů nebo cihel. Voda je drenážním systémem odváděna na nejnižší místo zahrad do jímek a nebo mimo pozemky – nejlépe do vodních ploch či toků.

Jak daleko musí být studna od domu

Nejmenší vzdálenost studny od zdrojů možného znečištění je stanovena podle druhu možného zdroje znečištění pro prostupné prostředí takto:žumpy, malé čistírny, kanalizační přípojky 30 m,nádrže tekutých paliv pro individuální vytápění umístěné v obytné budově nebo samostatné pomocné budově 20 m,

Proč kyvadlo neodpovídá

Pokud se Vám kyvadlo ani nehne, dá se předpokládat, že máte nedostatek energie v auře…a to je právě ta energie, díky které s kyvadlem pracujete… nehýbete s ním přeci pomocí svalů… ale pomocí mentální energie z aury, a pokud nemáte auru alespoň jeden metr, tak Vám kyvadlo ukazovat nebude.

Co to znamená když se kyvadlo točí dokola

Může dojít k situaci, kdy kyvadlo neodpoví, tedy že se stále točí nebo že se zastavuje – respektujte to! Může to být způsobeno tím, že jste nevhodně položili otázku nebo jste se zeptali na něco, na co nemáte vědět odpověď anebo je to prostě záležitost někoho jiného. Nečekejte, že s kyvadlem budete věštit budoucnost.

Kdo vlastní vodu v Česku

Vlastníkem infrastruktury jsou tedy česká města a obce a ty také o majetku rozhodují. Každoročně schvalují cenu vody, rekonstruují a budují nové vodovodní potrubí a kanalizaci v souladu s plány jejich rozvoje. A také určují model spolupráce s provozní společností.