Kdo to byl Horus
Hor (či Hór), latinsky Horus, byl staroegyptský bůh nebes, slunce a světla, božský vládce Egypta. Slunce a Měsíc byly považovány za jeho oči. Jeho otcem byl Usir a matkou Eset. Byl zobrazován jako muž se sokolí hlavou nebo jako sokol.
Co to je Anubis
Anubis, někdy také Anup, případně i Anúpev nebo Inpu, byl nejstarší staroegyptský bůh, strážce zemřelých, mumifikace a pohřebišť. Současně držel patronát nad egyptskými balzamovači. Význam jeho jména pravděpodobně označuje toho, který jest nad horami nebo na místě balzamování.
Jak se jmenuje bůh slunce
Hlavním centrem slunečního kultu bylo město Heliopolis. Bůh Hélios, zobrazovaný na voze taženém po nebeské klenbě čtyřspřežím. Byl uctíván nejen v Řecku, ale i v Římě a Egyptě.
Jak se jmenuje egyptský bůh který ztělesňuje zlo
Ačkoliv božstva v hadí podobě mívají v Egyptě často ochrannou funkci, Apop ztělesňoval síly chaosu a zla. Jeho hadí podoba mohla být protějškem prapůvodní hadí podoby stvořitele v praoceánu Nu.
Co je to Anat
Anat (ugaritsky ´anatu), též Anát, starořecky Anath, egyptsky Anit, je kanaánská, respektive západosemitská bohyně války a lovu, označovaná jako batultu „panna“. Často je uváděna též jako bohyně lásky a plodnosti, ale taková funkce z dobových textů přímo nevyplývá.
Co to je Hathor
Hathor (též Hathora, egyptsky ḥwt-ḥr „Horův dům“) byla v egyptské mytologii původně zosobněním Mléčné dráhy, která byla chápána jako mléko, které se rozlilo z vemena božské krávy.
Kdo je bůh smrti
V řecké mytologii je Thanatos (θάνατος, 2. pád Thanata, latinsky Mors, česky Smrt) bůh smrti a sama smrt, syn bohyně noci Nykty. Je uváděn jako syn boha bezedné propasti věčné temnoty Tartara, podle jiných pramenů je jeho otcem Erebos. Jeho bratr-dvojče je bůh spánku Hypnos.
Kdo je to thovt
Thovt původně nejspíš byl především bohem Měsíce. V rozvinuté teologii Střední a především Nové říše se stal jedním z bohů – stvořitelů, původcem božské moudrosti a poznání ve všech jeho formách.
Kdo to je Poseidon
Poseidón (řecky Ποσειδῶν) je starořeckým bohem moře a vodního živlu. Je to syn Kronův a Rheiin, ale hned po narození byl svým otcem pozřen stejně jako jeho bratři a sestry, kromě nejmladšího Dia, který když dospěl, donutil otce všechny děti vyvrhnout.
Kdo to je Zeus
Zeus byl původně relativně nedůležitý indoevropský bůh jasného nebe, časem splynul s několika jinými bohy a stal se bohem počasí. V této podobě se dostal na Krétu, kde se stal i ochráncem mykénských králů. Tato funkce nejpravděpodobněji vyplynula z jeho původní funkce boha dobrého počasí a jasné oblohy.
Jak se mluví v Egyptu
ArabštinaEgypt / Oficiální jazyk
Oficiálním jazykem v Egyptě je moderní standardní arabština, která je používána většinou v psané formě. Egyptská arabština je pouze hovorovým jazykem, který se zřídka používá i v psané formě. Dalšími hojně používanými jazyky jsou angličtina, francouzština a němčina.
V co věřili Egypťané
Egypťané uctívali jako bohy zvířata, resp. různé fantaskní bytosti, které byly směsí zvířat a lidí. Tento aspekt zarážel např. Řeky, ale z dějin je známo více takovýchto případů, přesto je dodnes pro lidi nepochopitelný způsob jejich pohledu na svět a jejich způsob vyjadřování úcty bohům.
Co je anatomicky
Anatomie je obor biologie, který se zabývá studiem stavby organismů a jejich částí. Anatomie se dělí na makroskopickou a mikroskopickou anatomii, přičemž mikroskopická anatomie zahrnuje histologii a cytologii. Odvozené přídavné jméno je anatomický.
Kdo je to Hestia
Hestie, starořecky Ἑστία) je řecká panenská bohyně domácího krbu, rodiny a domova. Je první dcerou Titána Krona a jeho manželky Rheie, sestra Dia, Poseidóna, Háda, Héry a Démétry. Jejím římským protějškem je Vesta.
Co je to shinigami
Šinigami (japonsky: 死神, v překladu bůh smrti nebo "duch smrti") je v japonské kultuře označení pro personifikaci smrti (v západní kultuře smrtka, zubatá a jiné).
Kdo byl Asklépios
Je v řecké mytologii bohem lékařství. V mnoha knihách je ztotožňován s egyptskou postavou univerzálního učence a lékaře Imhotepem.
Co to je Demeter
Démétér je bohyní plodnosti země a rolnictví. Démétér porodila Diovi dceru Persefonu, kterou unesl bůh podsvětí Hádés. Nešťastná Démétér vyhledala pomoc Dia, ale ani mocný Zeus nedokázal přinutit Háda k vrácení Persefony matce.
Co je to Afrodita
Afrodíté (starořecky Ἀφροδίτη, v češtině též Afrodita) je starověká řecká bohyně lásky, sexuality, plodnosti a krásy; vedle tohoto nejrozšířenějšího pojetí však může nabývat i zcela odlišných, nezřídka i nevyzpytatelných rysů. Jako jedna z nejvýznamnějších bohyní patří mezi dvanáct Olympanů.
Jak se zdraví v Egyptě
Základní fráze v Egyptě
Muslimský uvítací pozdrav | *Salam aleykom* |
---|---|
Dobrý den | *Nahárak saíd* |
Vítej | *Ahlan wasahlan* |
Dobrou noc | *Léla saída* |
Jak se máš (co děláš – M) | *Amil eh* |
Jak se řekne v Egyptě děkuji
[la´a nebo lá] – Ne. Shukran. [šukran] – Děkuji.
Jací jsou Egypťané
Egypt je přelidněná země, která přežívá v dost neuvěřitelném sociálním smíru na to, že je tam tolik milionů chudých lidí. Je to díky konformismu a silným rodinným tradicím, lidé žijí jako součást celku, nikoli jako individuality, to si může málokdo ekonomicky dovolit.
Kdo založil anatomii
Za zakladatele anatomie jako vědního oboru jsou považováni starověcí lékaři Herophilos a Erasistratos, představitelé alexandrijské medicíny, kteří působili v Alexandrii v Egyptě kolem roku 270 př. n. l., kteří kromě mrtvol pitvali údajně i odsouzence k smrti.
Čím se zabývá anatomie rostlin
Anatomie se obyčejně zabývá strukturou vegetativních orgánů vyšších rostlin, tj. stonku, kořene a listu, zatím co ústrojností niž- ších rostlin a orgánů rozplozovacích a rozmnožovacích se po- drobně zabývá morfologie a systematika rostlin, neboť zde na- lézá nejdůležitější rozlišovací znaky.
Jak funguje Death Note
Účelem zápisníku je brát lidské životy. Zabije-li shinigami člověka pomocí zápisníku před tím, než měl daný jedinec zemřít, bůh smrti „nasaje“ jeho zbývající roky života, čímž si svůj život prodlouží. Zápisník mohou používat taky lidé, ačkoli jim zbývající roky jejich obětí neprodlužují život.
Co je to Zeus
Zeus je původem indoevropské božstvo nebes. Výraz je odvozen od indoevropského kořene Djaus a má paralelu ve jménech Deus, Jupiter (řím.), Zeus pater (řec.), Djaus Pitar (védský Nebeský otec), Týr (germ.) aj. Zeus je jediným bohem olympského panteonu, který má etymologicky jasný indoevropský původ.