Kdo je to Thor?

Jak vznikl Thor

Thor se v komiksu poprvé objevil v Journey Into Mystery #83 v roce 1962. Jako za většinou marveláků i za ním stáli Stan Lee a Jack Kirby. Traduje se, že Stan vymyslel Thora poté, co se snažil přijít s postavou, která by mohla zastavit supersilného Hulka – a nezbylo mu nic jiného, než oprášit severského boha.

Co umí Thor

Starodávný Thór byl severským bohem blesků a bouří. První písemná zmínka o něm pochází z vikinské doby, ale s největší pravděpodobností ho uctívaly už germánské kmeny před naším letopočtem. Nosí kladivo Mjölnir, ukované trpaslíky. Může ho vrhnout a vždy se mu vrátí do ruky, navíc je nezničitelné.
Archiv

Jak se jmenuje Thor

Thor

Thor Odinson
Přezdívka Bůh hromu Asgardský princ Syn Odinův Odinson Velkej chlap s kladivem Donald Blake Donny
Druh asgarďan
Pohlaví muž
Národnost asgardská

Kdo je Mighty Thor

Čtvrtý filmový Thor s podtitulem Láska jako hrom se představil v první úžasné upoutávce. Fanoušci v ní mohou poprvé spatřit, jak se kladivem Mjölnir ohání Jane Foster (Natalie Portman) jako Mighty Thor.
Archiv

Kde žije Thor

Bůh hromu z planety Asgard, který je zároveň tím nejmocnějším členem týmu Avengers.

Kdy zemřel Thor

Thórova smrt

Při soumraku bohů zápasí Thór s obrovským hadem Jörmungandrem. Thór jej zabije. Z hada však vystříkne jed a zasáhne Thóra, který se nestačí dost vzdálit. Po devíti krocích padá mrtev k zemi.

Jak starý je Thor

Thor (Marvel Cinematic Universe)

Thor
Původ Asgard
Narození 518 (1504–1505 let)
Národnost asgardská
Tituly princ Asgardu král Asgardu král Nového Asgardu

Jak se z Jane stál Thor

Při bitvě v Central Parku se Thor musel rozhodnout, zdali zachrání Jane nebo se zmocní kladiva Mjolnir a Lokiho porazí. Thor si pochopitelně vybral Jane, což vyústilo v Lokiho dočasné vítězství, při kterém díky své magii zbavil Thora kladiva a on musel zůstat ve své lidské podobě Donalda Blakea.

Kdo mluví Thora

Jan Maxián je hudební a herecký multitalent. Frodo Pytlík, Spiderman, Thor, Sponge Bob a řada dalších filmových kultů by bez něj byla doslova a do písmene ztracena v překladu.

Jak Loki zemřel

Loki zemřel Thanosovou rukou na začátku filmu Avengers: Infinity War.

Na co navazuje Thor Love and Thunder

Thor: Láska jako hrom (v originálním znění Thor: Love And Thunder) je akčním superhrdinským filmem z takzvaného MCU (Marvel Cinematic Universe) a zároveň čtvrtým pokračováním ze série o Thorovi, bohovi hromu. Film tak navazuje jak na předchozí díly o stejnojmenné postavě, tak i na film Avengers: Endgame.

Kdo daboval Thanose CZ

Obsazení filmu Avengers: Infinity War

Aleš Procházka .. Iron Man
Miroslav Etzler .. Thanos
Roman Říčař .. Star-Lord
Sandra Pogodová .. Okoye
Barbora Šedivá .. Shuri

Kdo zemřel v Avengers

V Avengers: Infinity War zemřeli Heimdall (Idris Elba), Loki (Tom Hiddleston), Gamora (Zoe Saldana) a Vision (Paul Bettany). Následně půlka obyvatel vesmíru byla rozdrobená na prach.

Jak zemřela Gamora

V alternativním roce 2015 je Gamora spolu s ostatními Strážci galaxie zabita při obraně rasy Sovereign před Ultronem.

Jak dlouho trvá Thor: Láska jako hrom

Film Thor: Láska jako hrom dorazil do našich kin 7. července 2022 a ke shlédnutí je i na streamovací platformě Disney+. Stopáž filmu je 1 hodina a 59 minut.

Kdo dabuje hemswortha

Svůj hlas propůjčil hercům jako jsou Elijah Wood, Tobey Maguire, Robert Pattinson a Chris Hemsworth nebo řadě animovaných postav jako je titulní postava seriálu Spongebob v kalhotách nebo Mort z filmové série Madagaskar a seriálu Tučňáci z Madagaskaru. Často zpívá znělky pořadů pro děti (např. Kamaráda Timmy).

Kdo hraje groota

V seriálu hrají:Vin Diesel jako Groot.Bradley Cooper jako Rocket.

Kdo zabil Thanose

Konečně víme, kdo v Avengers 3 zabije Thanose. Od téhle postavy to nikdo nečekal!

Jak zemřel Iron Man

V Avengers: Endgame (2019) zemřel Tony Stark/Iron Man (Robert Downey Jr.). Použil Infinity Gauntlet a jeho tělo to neustálo. Během lusknutí prstu tak dostal pořádně zabrat a jeho zranění byla velmi patrná, nicméně proti tomu, o čem chvíli tvůrci přemýšleli, bylo to, co jsme nakonec viděli hodně slabou kávou.

Kdo je ten kluk na pohřbu Tonyho Starka

Pohřeb, který je na konci Tonymu věnován, je navíc ideální záminkou pro to, aby se mohly objevit doslova všechny podstatné postavy z předchozích filmů. O koho se jedná Je jím Harley Keener aka ten chlapeček z Iron Mana 3!

Kdo je nejsilnější z Avengers

Captain Marvel: Nejsilnější Avenger

Jenže síla není všechno. Rozhodně ne, když Avengers stojí proti takovému zloduchovi jako je Thanos, který dokáže díky Kamenům nekonečna manipulovat s realitou. Nick Fury navíc nemůže vědět, že Captain Marvel nepatří do té poloviny populace naší galaxie, která se rozplynula na prach.

Kdo vymyslel Marvel

Stan Lee, rodným jménem Stanley Martin Lieber, (28. prosince 1922 New York – 12. listopadu 2018 Los Angeles) byl americký komiksový scenárista, redaktor, herec, producent, vydavatel, televizní osobnost, prezident a předseda společnosti Marvel Comics.

Kdy bude dalsi Thor

Čtvrtý díl Thora s podtitulem Láska jako hrom půjde do českých kin 7. července 2022.

Jak vznikl Groot

Není, Groot vznikl kompletně s pomocí grafiků. A co se týče jeho vizáže, o ní se rozpovídal tvůrce Strážců Galaxie James Gunn: "No, YA Groot nebo Swoll Groot, jak mu říkáme, začíná být dospělejší zvenku i uvnitř. Jak můžete vidět, má odlišnou podsaditější fyziologii (a expresivnější osobnost) než měl jeho tatínek."

Kdo dabuje strazce galaxie

Obsazení filmu Strážci Galaxie

Antonie Talacková .. Gamora
Hynek Čermák .. Rhoman Dey
Eliška Balzerová .. Nova Prome Rael
Petr Lněnička .. Ronan Žalobce
Miroslav Táborský .. Yondu Udonta