Kdo namlouvá ALZU?

Kdo je Alzák

Alzák je zelený mimozemšťan vzhledu PET lahve, maskot obchodu alza.cz.

Jak vznikl Alzák

Maskot mimozemšťan Alzák vznikl v roce 2007, tedy dva roky po rádiové reklamě, a díky svému zapamatovatelnému vzhledu a vystupování v propagaci si získal silné povědomí. Mezi jeho hlášky se zařadily „Máš to rozbitý! “ nebo popěvek „Sto tabletů týdně. “ Hlas mu propůjčuje dabér a herec Bohdan Tůma.

Kdo dabuje Jima Carreyho v masce

Dokázal si získat i respekt kritiky za své dramatické role ve filmech jako Truman Show, Majestic, Muž na Měsíci či Věčný svit neposkvrněné mysli. V Hollywoodu patří k nejlépe placeným hercům a je považován za jednoho z největších komiků a herců všech dob. Do češtiny jej nejčastěji dabuje Bohdan Tůma.

Koho dabuje Bohdan Tůma

Jeho nejvýznamnější dabérské role jsou android Dat ve Star Treku, Semir Gerkhan v Kobře 11, Eric Cartman v Městečku South Park, Peter Griffin v Griffinových, Clancy Wiggum v Simpsonových, Brandon Walsh v Beverly Hills 90210 nebo Bobby v Brickleberry.

Jak je starý Alzák

2005 – 2007: Zrození ikonického maskota

Zrod zeleného maskota, který u veřejnosti získal přezdívku Alzák, se datuje do jara roku 2007. Nicméně už v roce 2005 jste mohli slyšet jeho pronikavý hlas na vlnách rádia DEEJAY (dříve BONTON).

Kdo daboval Alzaka

Alzák tedy do velké míry vzniknul spojením Mufa a Cartmana, jedné z postav Southparku. Od začátku ho také namlouval Bohdan Tůma, který Cartmana dabuje. Toho se Alza drží dodnes, i v Maďarsku postavičku proto namlouvá tamní "Cartman" Gábor Csöre.

Kdo založil Alza

Aleš ZavoralAlza.cz / Zakladatel

Aleš Zavoral (* 24. října 1976) je český podnikatel. Je zakladatelem internetového obchodu Alza.cz, kde působí v roli předsedy představenstva.

Kdo vymyslel ALZU

Na vzniku Alzáka se podílelo více lidí. Patřil mezi ně i Jan Samko, který měl tehdy v Alze na starosti marketing a ve firmě působil do roku 2012.

Kdo dabuje Will Smith

NEČUM NA MĚ SHOW: Jim Carrey i Will Smith: Dabér Bohdan Tůma předvádí dabing svých nejlepších postav – YouTube.

Kdo mluvi Cartmana

Vše se musí povést a stejně hladce musí za pár desítek minut také Bohdan Tůma nadabovat part Erica Cartmana. Hotový dabing celého dílu se musí za pouhé hodiny poslat stanici Prima Comedy Central, která South Park odvysílá již v úterý ve 22:30.

Kdo dabuje Jacka Blacka

Radovan Vaculík ("iCarly", Mars útočí!)

Kdo mluví Bendera

Rozhovor s hlasem Bendera Martinem Stránským.

Kdo je vlastníkem Alzy

Je vlastněna skupinou investorů, kteří ji ovládají přes holdingovou společnost L.S. Investments Limited.

Kdo mluví Mickey Mouse

V dalších už vydával zvuky. Těch se ujal přímo Walt Disney, který ho daboval osmnáct let. V Česku má Mickey také svého dlouholetého dabéra. Je jím Michal Michálek.

Kdo dabuje Tom Hanks

Tom Hanks – Aleš Procházka

Amerického herce, držitele dvou Oscarů a jednoho z nejlépe placených herců dabuje herec a dabér Aleš Procházka. Původně Toma Hankse daboval bratr Michala Dlouhého Vladimír, ale ten už bohužel mezi námi není, tak jeho roli převzal právě Aleš.

Kdo nejčastěji dabuje Bruce Willise

Českému televiznímu divákovi je především znám jako dabér. Nejvíce je spjat s hollywoodským hercem Brucem Willisem, kterému hlas propůjčil v naprosté většině jeho snímků. Namluvil i postavu policisty Billyho Rosewooda v podání Judge Reinholda v trilogii Policajt v Beverly Hills.

Kdo dabuje Butterse

Produkční Markéta Watzková, režisérka Kateřina Březinová, zvukař Pavel Balcar a dabérka Inka Šecová. Všichni se připravují na následující hodinu, během níž má nestorka českého dabingu namluvit své postavy v nejnovější epizodě Městečka South Park včetně třídního otloukánka Butterse.

Jak začít s dabingem

Nemusíte být ani vystudovanými profesionály, a přesto se dabérem stát můžete, když využijete služeb některé databáze hlasů, které jsou přístupné na internetu. Pošlete jim svůj nahraný hlas, a když budete mít štěstí, zařadí vás do na seznam dabérů.

Koho dabuje Švehlík

Jeho hlasem z mnoha filmů promlouvají Jack Nicholson, Charles Bronson, Anthony Hopkins, Robert De Niro nebo Burt Lancaster. Jeho hlasem mluví postavy z filmů Starman, Návrat do budoucnosti II, ve Válce Roseových daboval Dannyho DeVita. Je jedním z hrstky herců, kteří cenu za mistrovství v dabingu získali opakovaně.

Kdo dabuje Hopkinse

Schánilcovým hlasem promlouval mimo jiné Jack Nicholson, Anthony Hopkins nebo Clint Eastwood. Sám hrál kromě jiných i ve slavných filmech Svatba jako řemen či Petrolejové lampy.

Kdo dabuje futuramu

Obsazení filmu Futurama

Jan Dolanský .. Fry
Petra Jindrová .. Linda
Ivo Novák .. Roboďábel
Ladislav Županič .. James T. Kirk
Jaroslav Kaňkovský .. Richard Nixon

Z jaké země pochází Alza

Historie společnosti se píše od roku 1994, kdy fungovala ještě pod hlavičkou fyzické osoby, významné postavení na trhu si začala budovat od roku 1998. Nyní působí jako ryze česká akciová společnost. Veškeré daně odvádí rovněž v České republice.

Kdo dabuje Goofyho

Připravené epizody už mají dabing hotový u Mickey Mouse (Michal Michálek), Minnie (Eva Spoustová), Goofyho (Jan Vondráček), Daisy (Hana Krtičková), Chipa a Dalea (Zdeňek Štěpán) i Zlého Peta (Ota Jirák) a ostatních.

Kdo dabuje Minnie Mouse

Původně byla dabována samotným Waltem Disneym, poté jej postupně vystřídaly Marcellite Garnerová (1928–1940), Thelma Boardmanová (1940–1942), Ruth Cliffordová (1942–1952) a Russi Taylorová (1986–2019). V češtině ji dabuje Eva Spoustová.

Kdo namluvil Forresta Gumpa

Český hlas Supermana nebo Forresta Gumpa. Herec a dabér Vladimír Dlouhý by letos slavil 60.