Kdo provozuje linku bezpečí?

Kdo založil Linku bezpečí

„Utvrdilo mě v rozhodnutí bránit ty, kterým ubližují nejbližší,“ říká Zuzana Baudyšová, senátorka a zakladatelka nadace Naše dítě a hojně využívané Linky bezpečí. V mládí bydlela v domě nedaleko pražského Žofína. Vyrůstala ve třígenerační rodině, spolu s babičkou – otcovou matkou.
Archiv

Jak funguje linka bezpečí

Na Lince bezpečí pomáháme dětem a studentům, kteří se dostanou do náročné životní situace nebo řeší každodenní starosti a problémy, s kterými si neví rady. Jsme dostupní pro klienty z celé České republiky, nonstop na telefonním čísle 116 111, ale i na chatu a v e-mailové poradně. Velkou pozornost věnujeme prevenci.
Archiv

Kam zavolat kdyz potrebuju pomoc

TELEFONICKÁ POMOCLinka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí): 116 006 (nonstop), ZDARMA.

Kde se anonymně svěřit

Jakákoli snaha problém řešit se cení a často přinese zlepšení a velkou úlevu. Může to být svěření se někomu blízkému, návštěva psychologa nebo poradny na internetu. Doporučit můžeme například stránky Neprohraju.cz, kde se nemusíte bát se svěřit, vše se totiž odehrává v naprosté anonymitě.

Kdy můžu zavolat na linku bezpeci

Linka bezpečí nemá žádné „úřední hodiny“. Jde na ni zavolat kdykoli, kdy to dítě potřebuje. Ve dne, v noci. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Jaké telefonní číslo má Linka bezpečí

Na bezplatné číslo 116 111 volají se svými starostmi jako je šikana ve škole, hádky s kamarády, rozvod rodičů, ale i s tématy jako osamělost, týrání, sebepoškozování.

Proč volat na Linku bezpečí

Pomoc Linky bezpečí spočívá především v tom, že umožňuje dětem, aby se bez obav někomu svěřily se svými problémy. Aby se mohly poradit, jak se zachovat v určitých životních situacích, které se jim jeví jako složité.

Kdy můžu zavolat na Linku bezpečí

Linka bezpečí nemá žádné „úřední hodiny“. Jde na ni zavolat kdykoli, kdy to dítě potřebuje. Ve dne, v noci. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Co dělat když se necítím psychicky dobře

Role dalších odborníků v péči o duševní zdraví

Praktický lékař: pokud se necítíme psychicky dobře, ale nevíme jak to uchopit, můžeme zvolit i návštěvu praktického lékaře, který může udělat základní zhodnocení našich potíží a posléze nás může pomoci nasměrovat na další odborníky.

Co má člověk dělat když je psychicky na dně

Terapeutka doporučuje poslech hudby, sledování filmu, kutilství. Betsy Sansby také vybízí, aby lidé v případě vnitřního neklidu šli ven a dělali cokoli, co je napadne. Určit si blízké cíle a ty splnit. Tyto metody by podle ní měly pomoci, aby se člověk necítil bezmocně.

Kde se svěřit

Zpovídat a svěřovat se můžete také odborníkovi, psychologovi, psychoterapeutovi nebo psychiatrovi v poradně. S psychologem lze řešit většinou problémy rodinné, partnerské, rodičovské či profesní. Dokáže vás vyšetřit a poradit vám.

Co je to 116 111

Dostupnost. Na Linku bezpečí se mohou děti obrátit telefonicky prostřednictvím čísla 116 111. Telefonická Linka bezpečí je v provozu nepřetržitě 24 hodin denně, číslo je dostupné zdarma z celé České republiky z mobilních telefonů i pevných linek.

Jak napsat na Linku bezpečí

Není žádná ostuda, říct si o pomoc. Ozvi se. Naše služby jsou určeny pro děti a studenty do 26 let. Až budeš kontaktovat Linku bezpečí, nemusíš se nám představit jménem, ani říkat žádné další osobní údaje (třeba kde bydlíš, nebo kam chodíš do školy), pokud si to nebudeš přát.

Jak chatovat s linkou bezpeci

Pokud budeš potřebovat svou situaci ještě probrat, můžeš znovu napsat, nebo zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111, nebo napsat do E-mailové poradny Linky bezpečí [email protected], kde na tvůj e-mail odpovíme do 3 pracovních dnů.

Jak se pozná psychicky nemocný člověk

Napoví vám následující výčet příznaků, které mohou být důvodem k návštěvě odborníka.Potíže se spánkem.Snížený zájem o věci, které vás dříve bavily.Všechno vás rozčiluje.Jste zaplaveni hanbou a pocity viny.Vaše chutě se výrazně změnily.Pociťujete nadměrnou únavu.Neschopnost se soustředit.

Jak se chová člověk v depresi

Příznaky depreseskleslost,pokles energie, aktivity a zájmů – u těžké deprese nemůže pacient někdy ani vstát z postele, učesat se či oholit,snížení schopnosti radovat se (ahedonie),poruchy koncentrace,snadná unavitelnost,snížené sebevědomí,

Jak se pozná psychické zhroucení

Mezi hlavní příznaky patří chronický pocit psychické únavy a tělesné nemohoucnosti, přehnaná sebekritika a snížená sebeúcta, podrážděnost, negativismus, bolesti hlavy, trávicí obtíže, úbytek či přírůstek váhy, poruchy spánku či zkrácený dech.

Jaké je číslo na linku bezpečí

Na bezplatné číslo 116 111 volají se svými starostmi jako je šikana ve škole, hádky s kamarády, rozvod rodičů, ale i s tématy jako osamělost, týrání, sebepoškozování.

Kam volat kdyz se chci zabít

Zavolejte na číslo 112 nebo na místní tísňové číslo. Vyhledejte pomoc svého praktického lékaře nebo jiného poskytovatele zdravotní péče (zdravotní středisko, nemocnice…). Oslovte blízkého přítele nebo partnera.

Co je to modrá linka

Modré linky mají telefonní čísla začínající 81, 83 a 843 až 846. Cenu za volání platí částečně volající a částečně volaný. Cena se obvykle pohybuje v rozsahu 3 až 6 Kč za minutu, ale nezapočítává se do volných minut.

Jaké je číslo na Linku bezpečí

Linka bezpečí (LB) provozovaná v České republice stejnojmenným spolkem na telefonním čísle 116 111 je bezplatná telefonická linka krizové pomoci pro děti a mladistvé (do 17 let včetně, pro studenty denního studia až do 25 let včetně).

Jak se projevují psychické problémy

Může jít o stále smutnou náladu, pokles sebevědomí, nepřiměřené výčitky, neschopnost prožívat radost, nesoustředěnost, nerozhodnost, celkové zpomalení či naopak napětí a neklid, extrémní únavu, potíže se spánkem (nedostatek či přemíra), sníženou nebo zvýšenou chuť k jídlu a objevit se mohou i sebevražedné myšlenky.

Jak dopadne Neléčená deprese

Deprese patří mezi běžná onemocnění duševního zdraví dnešní populace. Odborníci nyní zjistili, že neléčené letité depresivní stavy mohou vést k neurodegenerativním zánětům mozku. Důkazy poukazují na trvalé biologické změny u lidí, kteří trpí depresí více než deset let.

Jak vypadá psychické vyčerpání

Mezi hlavní příznaky patří chronický pocit psychické únavy a tělesné nemohoucnosti, přehnaná sebekritika a snížená sebeúcta, podrážděnost, negativismus, bolesti hlavy, trávicí obtíže, úbytek či přírůstek váhy, poruchy spánku či zkrácený dech.

Jak se pozna Psychicka únava

Psychická únava se projevuje zpomalením reakcí, sníženým soustředěním, pomalostí a ospalostí. Může být způsobena nedostatkem spánku, přepracovaností, změnou ročních období (typicky jarní únava), psychickým onemocněním či některými léky (např. léky na alergii).