Kdo rozdává dárky ve Francii?

Kdo a kdy Rozdava dárky ve Francii

V některých částech Francie přináší Père Noël dětem na Štědrý den dárky a hračky, které umístí do velkých bot. Père Noël je dnes v podstatě identický se Santa Clausem, včetně sobů a toho, že žije na severním pólu, či že může nosit červené oblečení.

Kdo rozdává dárky

Není žádný tajemstvím, že kouzelné bytosti mají rozdělený celý svět a každá z nich naděluje dárky jenom ve svém rajonu. U nás to je Ježíšek, v Americe Santa Claus.
Archiv

Kdo nosí dárky v Číně

Nově mají Číňané také svého Santu či Ježíška. Jmenuje se Sheng Dan Lao Ren čili Vánoční starý muž a naděluje dětem dárky do punčoch ponechaných za oknem. Číňané si však velmi oblíbili i jiný západní svátek – Silvestr, který je přeci jen podobnější jejich oslavám čínského nového roku.

Kdo nosí dárky v Rusko

století se Stalinovo vedení SSSR snažilo postavou Dědy Mráze nahradit Ježíška a vánoční oslavy přesunout na Nový rok. Děda Mráz nosí kožich dlouhý až k patě, v červené nebo modré barvě, půlkulatou kožešinovou čepici a na nohou válenky. Má dlouhé bílé vousy. Chodí s dlouhou kouzelnou holí a často jezdí na trojce.

Kdo chodí ve Francii na Vánoce

Na rozdíl od České republiky, ve Francii je velká část Francouzů věřící. Hodně jich tedy stále chodí na Štědrý den do kostela na tzv. půlnoční mši – „messe de minuit (f.) “.

Co se jí ve Francii na Vánoce

Mezi typické vánoční předkrmy patří kachní játra (du foie gras) nebo ústřice (des huîtres). Hlavní jídlo je pak zpravidla krůta nadívaná kaštany (la dinde farcie aux marrons), a nakonec sladká tečka v podobě tradičního vánočního polínka (la bûche de Noël).

Kdo nosí dětem dárky

Svět je velký, a dětí hodně, proto prý nosí v různých zemích dárky různé postavy. V Česku je to samozřejmě Ježíšek. Jemu donesli po narození dary tři králové, a tak i on nosí všem dětem dárky. Dělá to samozřejmě potají, aby ho nikdo neviděl.

Kdo nosí dárky ve Vietnamu

Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Uzbekistán Ayoz Bobo (Mrazivý děd), Qor Bobo (Sněhový děd)
Venezuela Santa Clós (Santa Claus)
Vietnam Ông Già Nô-en (Stařík Vánoc)
Wales Otec Vánoc, Santa Claus; Siôn Corn ve velštině (dříve Chimney John)

Kdo nosí dárky v Turecku

I když Turci nevěří na Vánoce, na Silvestra si mnozí dávají dárky. Děti věří, že jim je nosí Noel Baba, který je vlastně jakýmsi praotcem svatého Mikuláše i různých variant Santa Clause.

Kdo nosí dárky v Německu

Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.

Kdo nosí vánoční dárky na Ukrajině

V Dánsku děti obdarovává Julemanden, který je Santa Clausovi velmi podobný. S přípravou dárků mu pomáhají legrační vánoční skřítci. V Rusku a na Ukrajině zase dětem nosí dárečky Děda Mráz, který má také dlouhý plnovous, teplý huňatý kožich a kouzelnou ledovou hůl.

Kdo nosí dárky na Vánoce ve Francii

Například ve Francii nosí dárky Pere Noel, v Holandsku Sinterklaas, v Bulharsku děda Koleda, ve Švédsku Jultomten, v Polynésii velký krab, v Sýrii velbloud patřící Třem králům, v Chorvatsku děda Božičnjak a například v Indii nikdo dárky nerozdává a lidé si je dávají osobně.

Co je typické pro Francii

Jedna ze specialit – Crème Brulée.Francouzské víno je vyhlášenéFestival v Cannes je největší událostí pro filmaře.Návštěva Mont Saint Michele je velkým zážitkem.Okázalost byla blízká i Napoleonovi.Francouzské Alpy jsou oblíbené i u ČechůProslulé Azurové pobřeží láká turisty.Levandulová pole v Provence.

Kdo nosí dárky v Česku

Dárky nosí Ježíšek, jelikož on sám je darem a obdarovává naše srdce láskou! Ježíšek v Betlémě přišel na svět jako dar rodičům, matce i pěstounovi, ale i jako dar lidstvu. Přichází na svět s poselstvím vzájemné lásky mezi lidmi, které je skutečným Ježíškovým vánočním dárkem a proto ho vnímáme zvlášť silně o Vánocích.

Kdo nosí dárky v Egyptě

V Egyptě nechodí Santa, Ježíšek ani Děda Mráz, ale Baba Noël (Otec Vánoc), který nosí dárky přes okno. Pro většinu obyvatel jsou Vánoce spíše světským svátkem.

Kdo nosí dárky na Ukrajině

V Dánsku děti obdarovává Julemanden, který je Santa Clausovi velmi podobný. S přípravou dárků mu pomáhají legrační vánoční skřítci. V Rusku a na Ukrajině zase dětem nosí dárečky Děda Mráz, který má také dlouhý plnovous, teplý huňatý kožich a kouzelnou ledovou hůl.

Kdo nosí dárky v Anglii

Anglie. Mnoho lidí se domnívá, že když jde o anglicky mluvící zemi, tak tu stejně jako v Americe nosí dárky Santa. Jenže to je omyl, neboť v Anglii nosí dárky Otec Vánoc, v originále Father Christmas. Je to v podstatě anglická alternativa Santa Clause.

Kdo nosí dárky ve Španělsku

Tradičně nosí ve Španělsku dárky Tři králové (Los Reyes Magos). Vlivem anglosaské kultury si ale Španělé vytvořili obdobu Santa Clause, který se jmenuje Papá Noel.

Kdo rozdává dárky v Německu

Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.

Co si koupit ve Francii

Mezi francouzské kulinářské speciality patří máslové pečivo a párek z vnitřností z Bretaně, hořčice z Dijonu, med z Provence. Ve Francii seženete výborný olivový olej, kdoulové želé a voňavé provensálské koření. Lahůdkou v jihozápadní Francii jsou husí játra.

Co Obedvaji Francouzi

Francouzi snídají croissant s máslem a marmeládou, sladký koláč, jogurt a ovoce. K pití si můžete dát čaj a džus, ale typické je velký šálek café au lait – káva s mlékem. K obědu mnohdy postačí sendvič nebo křupavá francouzská bagetka se sýrem a šunkou, někteří obědvají lehký salát či těstoviny.

Kdo nosí dárky v Itálii

Dárky nosí Babbo Natale (který se podobá Santa Clausovi) nebo Gesú bambino (Ježíšek). V předvečer Vánoc děti připraví na stůl sklenici mléka a sušenky (někdo i trochu vody pro soby). Ráno 25. prosince najdou na stole prázdnou sklenici a talíř a pod stromkem dárky.

Kdo nosí dárky v Japonsku

I když se v Japonsku neslaví klasické Vánoce, děti o dárky ochuzeny nejsou. Nosí je tradiční Santa Klaus nebo Hoteiosho.

Co je ve Francii levnější

Ve Francii platí, a to nejen u mléčných produktů, že nejlevnější a zároveň kvalitní potraviny jsou ty lokální. Dráže než u nás zde vychází i ovoce a zelenina. Například jeden kilogram jablek nebo rajčat stojí 63 korun, kilo pomerančů 59 korun a kilo brambor 42 korun. Hlávka salátu vyjde na 30 korun.

Co si dát k jídlu ve Francii

Mezi nejznámější francouzská jídla jistě patří quiche lorraine (slaný koláč se slaninou), boeuf bourguignon (hovězí dušené na červeném víně), galettes (něco na způsob slaných omelet) nebo šneci plnění česnekovým máslem. Velkou pochoutkou pro Francouze jsou i foie gras, tedy husí játra.