Kdo rozhoduje o uzemnim plánu?

Kdo mění územní plán

V České republice je tvorba a změna územního plánu jednou z pravomocí obce, je vydáván na základě rozhodnutí zastupitelstva obce. V rámci územního plánu tak obec stanovuje území ve svém katastru, která jsou určená pro zástavbu, dále na plochy přestavby a plochy, které jsou určené pro veřejně prospěšné stavby.
Archiv

Jak má vypadat žádost o změnu územního plánu

Podání návrhu změny musí mít následující náležitosti: Předmět navrhované iniciace změny územního plánu, tj. výstižný popis navrhované změny (změna funkčního a případně prostorového uspořádání území, či popis navrhované změny včetně navrhovaných bilancí – hrubá podlažní plocha rozdělená po jednotlivých funkcích).

Jak casto se mění územní plán obce

Ale to základní, se změnou územního plánu musí souhlasit obec, zastupitelstvo to musí ve svém usnesení uvést. Změna územního plánu dále souvisí s komunální politikou, může trvat 2 roky, ale jsou obce, kde jednu změnu projednávají 10 let a nic s tím nenaděláte….

Jak funguje územní plán

Územní plánování je proces, ve kterém orgány veřejné správy závazně určují, k čemu bude území složit a jak ho budou využívat. Při územním plánování orgány koordinují, ve kterých částech území se bude v budoucnu stavět a které naopak před výstavbou ochrání.

Co je potreba ke zmene územního plánu

Vedle základních identifikačních údajů musí mj. obsahovat odborně popsané důvody pro pořízení změny, návrh obsahu změny, stanoviska k navrhovanému obsahu změny od příslušného orgánu ochrany přírody a od příslušného úřadu územního plánování, dále pak také návrh úhrady nákladů na pořízení změny.

Kdo může žádat o územně plánovací informaci

Krajský úřad poskytuje územně plánovací informace o podmínkách využívání území a změn jeho využití na základě územně analytických podkladů kraje, územních studií kraje a zásad územního rozvoje kraje. Krajský úřad dále poskytuje územně plánovací informace o podmínkách vydání regulačního plánu na úrovni kraje.

Jak obejít územní plán

Pokud se domníváte, že jsou zásady územního rozvoje nebo územní plán nezákonné, můžete podat podnět nadřízenému orgánu (Ministerstvu pro místní rozvoj u zásad nebo krajskému úřadu u územního plánu) k tomu, aby nástroje přezkoumal. Podnět k přezkumu může podat kdokoliv.

Jak dlouho může trvat změna územního plánu

Obecně trvá změna územního plánu rok a půl i několik let. Záleží na velikosti obce. „Samosprávy se snaží za každou cenu vyhovět všem žadatelům o změny, mění plány příliš často a neuvažují nad budoucností.

Co je žádost o územně plánovací informaci

Územně plánovací informace se vydává k žádosti, kde musí být případný záměr, ke kterému má být informace vydána, podrobně popsán, zejména z hlediska jeho účelu a technického provedení stavby.

Jak podat žádost o územně plánovací informaci

K žádosti o územně plánovací informaci připojte kopii katastrální mapy oblasti s vyznačením požadovaného stavebního záměru a jeho vazeb na okolí (vzdálenosti od hranic pozemku, napojení na veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu apod.). Poskytnutí územně plánovací informace je bezplatné.

Kdo podává návrh na změnu územního plánu

Občan obce uvede, že • návrh změny územního plánu podává jako občan obce. Vlastník uvede • parcelní číslo pozemku na území obce, • nebo číslo popisné stavby na území obce, • případně číslo evidenční stavby na území obce, jejichž je vlastníkem.

Co když obec nemá územní plán

Nemá-li obec územní plán nebo vymezené zastavěné území, je zastavěným územím zastavěná část obce vymezená k 1. září 1966 a vyznačená v mapách evidence nemovitostí (tzv. intravilán).

Kdo schvaluje územní plán obce

O tom, zda se pořídí územní plán obce, rozhoduje zastupitelstvo obce (samo nebo na návrh). Pořizovatelem územního plánu je obecní úřad této obce, pokud splňuje podmínky podle § 24 stavebního zákona, jinak obecní úřad obce s rozšířenou působností.