Kdo vlastní Koh-i-noor?

Kde se vyrábí Kohinoor

Již od roku 1848 funguje továrna v Českých Budějovicích, která dodnes zajišťuje největší objem výroby KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Z jihočeské metropole je také celá společnost řízena a organizována. S dalšími závody v Městci Králové, Broumově či Milevsku lze většinu produkce označit za české výrobky.

Jak se vyslovuje Koh-i-noor

Koh-i-Noor, též Koh-i-noor, Kohinoor, Koh-e Noor nebo Koh-i-Nur (v perštině کوہ نور‎ [Kóh-e núr], v telugštině కోహినూరు, v překladu Hora světla) je bezbarvý diamant o aktuální hmotnosti 105,6 karátů (21,12 gramů).

Co znamená zkratka Koh-i-noor

Když kámen poprvé viděli perští dobyvatelé Indie proti slunci zvolali „KOH-I-NOOR“ (česky „hora světla“). Odtud tedy jeho název. Po mnohých dobrodružstvích spojených s vraždami, mučením a vězněním jeho majitelů jej darem dostala anglická královna Viktorie.
Archiv

Kde je diamant Koh-i-noor

Když roku 1849 dobyli Britové indický Paňdžáb, získali i ten diamant Koh-i-noor. A od té doby je Koh-i-noor součástí britských korunovačních klenotů. Dnes je konkrétně zasazen v koruně anglické Královny matky a uložen je v londýnském Toweru.

Kdo vymyslel Versatilku

Mechanické tužky Versatil, známé také pod slangovým názvem Versatilky, jsou jedním z vynálezů společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Světlo světa spatřily poprvé v roce 1950 a hned po uvedení na trh ji musel mít prostě každý!

Kde se vyrábí pastelky

Výroba psacích a kreslicích potřeb probíhá především v Českých Budějovicích, kam se firma Koh-i-noor přesunula v roce 1848 z Rakouska. Dalšími továrnami disponuje i v bulharském Burgasu a Hemusu.

Co je to holomajzna

"Holomajzna je slangový výraz pro hru postrádající jakýkoliv systém. Skládá se pouze z osobních soubojů bez kombinace.

Kde byl nalezen největší diamant

Cullinan byl největší bezbarvý diamant, který kdy byl nalezen, vážil 3 106,75 karátu (621,35 g). Byl objeven 26. ledna 1905 v dole Premier No. 2 v Jižní Africe a nazván podle majitele dolu sira Thomase Cullinana.

Jak se jmenuje největší diamant

Cullinan. V roce 1905 byl v dole Premiér firmy De Beers nalezen dosud největší diamant na světě. V surovém stavu vážil 3 106 ct a rozměry krystalu byly cca 10 x 6 x 5 cm, velikostí se dal přirovnat k většímu grapefruitu. Diamant byl nazván Cullinan na počest zakladatele dolu sira Thomase Cullinana.

Co je to Verzatilka

VERSATILKA – KRAJÓN – MECHANICKÁ PADACÍ TUŽKA

Svůj název 'versatilka' získala tato tužka odvozením ze slova 'versatilní', tedy univerzální, přizpůsobivý, všestranný, variabilní. Taktéž je někdy nazývána jako 'krajón', v tomto případě se jedná o odvozeninu z francouzského slova crayon, čili tužka.

Jak funguje Versatilka

A jak tato mechanická tužka funguje Tuha uvnitř Versatilky se v nakloněné poloze tužky posunuje jednoduchým stisknutím konce tohoto držáku, podobně jako například u obyčejné propisky. Tímto úkonem dojde k otevření kleštiny a vysunutí tuhy.

Jak se řekne anglicky pastelky

pastelka

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
pastelka colored pencil, coloured pencil

Kde se vyrábí tužky v ČR

V Českých Budějovicích se tužky vyrábí už od roku 1848, kdy se tam přesunula výroba z Rakouska. Od roku 1889 pak nesou název po slavném drahokamu Koh-i-noor. Dnes už ikonická žlutá tužka se od počátku prodávala jako luxusní zboží a na světové výstavě v Paříži získala zlatou medaili.

Jak se jmenuje modrý diamant

Nejslavnějším barevným diamantem je Hope, 45,52 ct těžký modrý diamant. Z Indie, kde byl nalezen, ho přivezl Jean-Baptiste Tavernier roku 1642. V roce 1668 jej prodal králi Ludvíku XIV.

Co je černý diamant

Černé diamanty jsou typicky o velikosti hrášku nebo větší porézní agregáty mnoha malých černých krystalů. Nejcharakterističtější carbonado se těží ve Středoafrické republice a v Brazílii, ani v jednom místě spojeném s kimberlitem, zdrojem typických drahých diamantů.

Jak se říká anglicky tužka

tužka anglicky je: biro, pencil.

Jak se dělá tuha

Stále více výrobních kroků, které byly dříve prováděny ručně, je díky strojům zjednodušeno. Tuhy vzniklé vypálením směsi grafitu se zalepí do drážky ve dřevěném prkénku, které se pak přiklopí druhým a slepí se k sobě. Slepená prkénka se následně rozřežou na jednotlivé tužky.

Jaká barva diamantu je nejvzácnější

Nejrozšířenější jsou však ty bezbarvé až světle žluté, které se nacházejí na mezinárodní klasifikační stupnici D až Z. Mimo tuto škálu se vyskytují žluté a hnědé diamanty a pak samozřejmě i ty nejvzácnější, které zahrnují celé barevné spektrum: modré, zelené, růžové a červené.

Jak se pozná diamant

Vhoďte kámen do nádoby s vodou. Pravý diamant ihned poputuje ke dnu, padělek díky menší hustotě zůstane plavat. Položte kámen na noviny. Přes pravý diamant byste neměli nic vidět, a to ani černé rozmazané šmouhy textu.

Co to je free

volný , svobodný , neomezený ( volby , trh ap .)

Kdo vymyslel tužku

Nicolas‑Jac… ContéKonrad Gessner
Tužka/Vynálezci

Kde se v ČR vyrábí tužky

V Českých Budějovicích se tužky vyrábí už od roku 1848, kdy se tam přesunula výroba z Rakouska. Od roku 1889 pak nesou název po slavném drahokamu Koh-i-noor. Dnes už ikonická žlutá tužka se od počátku prodávala jako luxusní zboží a na světové výstavě v Paříži získala zlatou medaili.

Jaký je nejdražší kámen na světě

Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.

Co je to zirkon

Zirkon je přírodní materiál, který patří k nejstarším známým minerálům na Zemi vůbec. Jeho stáři se odhaduje na neuvěřitelných 4,4 miliard let. Tento známý minerál je velmi oblíbený ve šperkařství.

Jak vypadá surový diamant

Jak identifikovat surový diamant

Nálezy se na první pohled od sebe liší velikostí a tvarem. Mezi nejzákladnější formy patří osmistěny (osmiboká pyramida) nebo kubické a trojúhelníkové krystaly. Surový diamant na první pohled nelze odlišit od ostatních čirých minerálů, jako je například křemen.