Kdo vymyslel cheesecake?

Která země vymyslela cheesecake

Cheesecake (čtěte čízkejk) je dezert, původem ze Řeckého ostrova Samos který tvoří dvě vrstvy: krusta ze sušenek a tvarohový krém. V počátcích byl cheesecake pouze pečeným dezertem, v současné době existuje i nepečená varianta. Pochutnávali si na něm řečtí olympionici během olympijských her v roce 766 př. n. l..

Odkud pochází cheesecake

Víte kam až sahá jeho historie “Cheesecake" se zrodil na řeckém ostrově Samos. Těměř s 100% jistotou se ví, že si na této pochoutce pochutnávali řečtí olympionici během olympijských her v roce 776 před Kristem, protože byl skvělým zdrojen živin, které sportovci potřebovali.

Proč cheesecake

Mnoho lidí se domnívá, že cheesecake pochází z New Yorku, avšak pravda je taková, že na tomto sladkém dezertu si pochutnávali už starověcí Řekové. Ti ho považovali za velký zdroj energie, a proto se podával při sportovních výkonech. Později ho převzali Římané, kteří ho začali konzumovat v horké variantě.

Jaký sýr na cheesecake

Jaký druh sýru se nejčastěji používá pro cheesecake

Do cheesecaku se nejvíce hodí krémový sýr typu Philadelphia. Pokud jej zrovna nemáme po ruce, stejně dobře nám poslouží i mascarpone, které je chutí i konzistencí téměř stejné. V receptech je oblíbený také klasický tvaroh, nebo dokonce i Lučina.

Jak dlouho vydrží cheesecake

Jak dlouho vydrží cheesecake v ledničce Cheesecake vydrží až 5 dní, tedy za předpokladu, že ho dříve nesníte.

Co je Čiskejk

Co je to ten „čískejk“ Cheesecake je nepečený, ale i pečený sýrový dort, tvořený dvěma vrstvami – obvykle rozdrcenými sušenkami a smetanovou vrstvou. Připravuje se často nasladko – čokoládový, vanilkový nebo ovocný. „U nás je nejoblíbenější klasický vanilkový cheesecake, ale také třeba makový či kávový.

Jak se vyslovuje cheesecake

Číský dort, chese kake nebo taky čízy kejk. Těmito názvy je mnohdy častován jeden z nejznámějších dezertů na světě – cheesecake. Správně se vyslovuje čízkejk, a jak už anglický název napovídá, v jeho srdci tluče pořádná kopa lahodného krémového sýra.

Jak vychladit cheesecake

Jakmile cheesecake vychladne na pokojovou teplotu, můžete jej s klidným svědomím vyprostit z alobalu a dát chladit do lednice.

Co to je cream cheese

Čerstvý, termizovaný sýr ze smetany. Má jemnou chuť i konzistenci. Neobsahuje žádné konzervační látky, barviva ani stabilizátory. Vyrobeno je pouze z čerstvé smetany, čistých mlékárenských kultur a špetky soli, ideální na svačinku, do pomazánek, ale i na pečení či do omáček.

Jaký tvaroh na cheesecake

Do náplně patří krémový sýr. To je ovšem dost široký pojem. Já moc ráda používám Lučinu, Gervais, Philadelphiu, mascarpone, ale funguje i s riccota. A pak moje oblíbená surovina – klasický český plnotučný vaničkový tvaroh.

Jak vylepsit cheesecake

Rozevírací dortovou formu o průměru 24 cm velmi dobře vymažte rozpuštěným máslem, abyste pak hotový cheesecake snadno vyndali. Dno formy můžete navíc vyložit kruhem vystřiženým z pečicího papíru. U pevné formy je papír nezbytný, pokud hotový cheesecake chcete vyndat v jednom kuse.

Čím se dá nahradit mascarpone

Místo mascarpone můžete použít utřený tučný tvaroh smíchaný se zakysanou smetanou. Do sladkých pohárů můžeme místo mascarpone použít kvalitní bílý jogurt, vysokoprocentní zakysanou smetanu, ricottu nebo i jemný tvaroh.

Čím nahradit sýr Philadelphia

Nejlépe mascarpone. To bývá přece jen k sehnání o něco lépe, často v akci, takže s ním určitě nešlápnete vedle. Chová se prakticky stejně jako sýr Philadelphia, takže na hotovém cheescake nejspíš nikdo nic nepozná.

Jaký je rozdíl mezi mascarpone a ricottou

Mascarpone je místně příslušný do Lombardie, kde se začal produkovat už koncem 16. století mezi městy Lodi a Abbiategrasso. Ricotta je naproti tomu připravována ze syrovátky, obsahuje jen mezi 5 až 13 % tuku a připomíná jemný tvaroh s lehce zrnitou strukturou.

Co je to mascarpone

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii.

Co to je ricotta

Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky (obvykle) kravského, ovčího či kozího mléka. Ricotta (což doslovně znamená „převařený“) vzniká ze syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě běžných sýrů. Ricottový tvaroh, vzniklý po převaření a procedění, je bílý, lehce nasládlý a obsahuje zhruba 13 % tuku.

Jak se jí ricotta

Používá se jako náhražka mléčných ingrediencí. Je vhodná do pomazánek, polévek, omáček i náplní dezertů, ale pochutnáte si na ní i jen tak samostatně namazané na chlebu.

Jak nahradit cream cheese

Čím nahradit cream cheese

Používá se jako základní surovina v mnoha moučnících a dezertech. Zcela ho nahradí obyčejný tvaroh, zakysaná smetana, kefír, mascarpone a ricotta. Pro vegany je dobrou alternativou neochucený hummus, fazolový tvaroh a tofu.

Co upéct z ricotty

8 nejlepších receptů z ricotty, které kdy ochutnáte! Vyzkoušíte sladký nebo slaný⭐ Koláč z červené řepy a ricottou.⭐ Gnocchi z ricotty.⭐ Tartaletka s ricottovou náplní⭐ Švestkový letní salát.⭐ Ricottové placky.⭐ Pomazánka z ricotty.⭐ Ricottový cheesecake.⭐ Jahodový koláč s ricottovým krémem.

Co je cream cheese česky

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cream cheese Cream cheese je anglické slovo, které lze přeložit jako smetanový sýr.

Jak se anglicky řekne tvaroh

tvaroh

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
tvaroh curd cheese
cream cheese

Čím nahradit smetanový sýr

Čím nahradit cream cheese

Používá se jako základní surovina v mnoha moučnících a dezertech. Zcela ho nahradí obyčejný tvaroh, zakysaná smetana, kefír, mascarpone a ricotta. Pro vegany je dobrou alternativou neochucený hummus, fazolový tvaroh a tofu.

Co znamená Cream

Anglické slůvko cream/'kri:m/ asi znáte v jeho základním významu smetana a tím také začneme. Jak už to často u jídla bývá, není jednoduché najít ekvivalenty k českým pokrmům a naopak. Někdy se také značně rozcházejí označení v různých anglicky mluvících zemích. Je tomu tak i v případě smetany.

Co obsahuje tvaroh

Je to velmi sytá potravina a obsahuje výživné látky – plnohodnotné bílkoviny, minerální látky a vitaminy. Především obsahuje vápník, proto se tvaroh doporučuje dětem či lidem s osteoporózou. Dále je v něm obsažen draslík, fosfor, měď, hořčík, vitaminy A, E a vitaminy ze skupiny B.

Co to je single Cream

Pokud jde o smetanu s nižším obsahem tuku, setkáte se nejčastěji s výrazy light cream nebo single cream. Většinou jde o obsah tuku 10–20 %. V různých zemích se však liší (podrobnosti najdete v tabulce na konci článku). Setkat se můžete se spojením half and half (tedy půl na půl), co je polovina mléka polovina smetany.