Kdo vymyslel AI
Zatím nejlepší definici vytvořil Marvin Minsky v roce 1967: „Umělá inteligence je věda o vytváření strojů nebo systémů, které budou při řešení určitého úkolu užívat takového postupu, který, kdyby ho dělal člověk, bychom považovali za projev jeho inteligence.”
ArchivPodobné
Co je umělá inteligence AI
Definice umělé inteligence se různí, ale všechny se shodují v tom, že to je program, který simuluje lidské myšlení a akce. Pojem se také používá pro stroje a programy vykazující činnosti spojované s inteligencí, jako je učení se a řešení problémů.
Kde se vyuziva AI
Umělá inteligence je široce využívána k poskytování personalizovaných doporučení, například na základě našich předchozích vyhledávání nebo nákupů na internetu. AI se využívá k optimalizaci produktů, plánování zásob, v logistice atd.
Kdo vyvíjí umělou inteligencí
Umělá inteligence se stává stále významnější silou v podnikání a dnešní špičkové společnosti zabývající se umělou inteligencí jsou lídry v této rozvíjející se technologii. Superpočítače AI jsou nejen rychlejší, ale také inteligentnější a podporují větší množství různých pracovních zátěží.
Archiv
Kdy vznikla AI
Jako mnoho jiných věcí, i umělá inteligence vznikla dřív, než se tak jmenovala. Za zlomový moment se pokládá rok 1943, kdy profesor Warren McCulloch se svým supertalentovaným studentem Walterem Pittsem na chicagské univerzitě navrhli matematický model nervové buňky – neuronu.
Kdy bude umělá inteligence
Umělá inteligence se s postupem času stále více probourává do osobní i pracovní rutiny většiny populace. Dá se proto předpokládat, že rok 2023 nebude výjimkou a integrace bude i nadále pokračovat.
Jak vznikla AI
Počátky této idey lze nalézt již v teoriích antických filosofů, kteří se snažili objevit podstatu lidské mysli. Historie umělé inteligence, tak jak ji známe dnes, se ovšem začala psát až v první polovině 20. století, kdy již existovaly programovatelné stroje a první počítače.
Jak vzniklo AI
Jako mnoho jiných věcí, i umělá inteligence vznikla dřív, než se tak jmenovala. Za zlomový moment se pokládá rok 1943, kdy profesor Warren McCulloch se svým supertalentovaným studentem Walterem Pittsem na chicagské univerzitě navrhli matematický model nervové buňky – neuronu.
Jak vypadá umělá inteligence
Umělá inteligence je, zjednodušeně řečeno, schopnost počítačových programů napodobovat lidské schopnosti. Umělá inteligence se učí, přemýšlí a rozhoduje tak, jak by to dělal člověk. Nebo spíše ještě lépe, protože bude mít mnohem více informací, než má člověk, a v rozhodování bude přesnější a rychlejší.
Co všechno umí AI
AI dokáže provádět širokou škálu úkonů, včetně překládání jazyků, generování obrázků a fotografií, úpravy zvuků a mnoha dalších akcí. Tyto schopnosti AI významně usnadňují život lidem a umožňují jim vyřešit mnoho běžných úkolů rychleji a efektivněji.
Kdy vzniklo AI
V roce 1954 umělá inteligence od IBM zaznamenala první úspěchy v oblasti překladu jazyků, kdy zvládla vybrané fráze a slova překládat z angličtiny do ruštiny. O dva roky později (1956) se pak začalo používat oficiální označení umělá inteligence.
Jak vyzkoušet ChatGPT
Chcete si ChatGPT vyzkoušet Pro přístup k ChatGPT si musíte vytvořit účet na webových stránkách OpenAI. Bude po vás požadovat e-mail a telefonní číslo a hlavní důvod, proč chcete OpenAI používat, ať už pro výzkum, vývoj aplikací nebo pro osobní použití. Po registraci se vraťte na stránku ChatGPT a začněte.
Jak mluvit s umělou inteligenci
V praxi se stačí ChatGPT například zeptat, co s daným výrazem souvisí, jaká má synonyma, opozita nebo jaké idiomy by třeba k tématu vymyslel. Umělá inteligence zatím lidskou práci v public relations nenahradí. Člověk je a bude mozkem, hybatelem a manažerem komunikaCE.
Kdo vlastní ChatGPT
ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) je chatbot spuštěný firmou OpenAI v listopadu 2022. Firma získala v roce 2023 světovou pozornost veřejným zpřístupněním prototypu chatbotu založeném na základním modelu GPT-3.5 (následovaném uzavřenou verzí GPT-4.0).
Kdo vymyslel ChatGPT
ChatGPT
Vývojář | OpenAI |
První vydání | 30. listopadu 2022 |
Aktuální verze | ChatGPT May 24 Version (24. května 2023) |
Platforma | webový prohlížeč API iOS |
Typ softwaru | prototyp, generativní umělá inteligence, proprietární software, conversational AI, velký jazykový model a Chatbot |
Kde chatovat s AI
Deeply Chat používá pokročilou umělou inteligenci, která zpracovává odpovědi na dotazy, které jí zadáte. Technologie je vycvičená na více než trilionu textů a pracuje na nejpokročilejší technologii na světě GPT – 4, poskytne tedy relevantní odpovědi na libovolné téma, které Vás napadne.
Co umí GPT
Název GPT je akronym, který znamená Generative Pre-trained Transformer. Jedná se o model jazyka, který je schopen generovat přirozený text podobný lidské komunikaci. Chat GPT může odpovídat na otázky, psát články, sumarizovat texty, překládat jazyky a mnohem více.
Kde chatovat s umělou inteligenci
Poměrně jednoduše – na webové stránce chat.openai.com se uživatel musí registrovat prostřednictvím emailové adresy a vložit jméno i příjmení. Registrace je dokončena po ověření pomocí telefonního čísla. Chatbot nepotřebuje znát věk uživatele a aktuálně je nástroj umělé inteligence zdarma.
Co znamená GPT Chat
Chat GPT je inovativní technologie, která přináší revoluci v oblasti interakce mezi lidmi a umělou inteligencí. Tento pokročilý systém je založen na architektuře GPT-3.5, vyvinuté společností OpenAI, a umožní vám komunikovat s umělou inteligencí pomocí textového rozhraní.
Jak zacit s ChatGPT
Jak začít používat ChatGPT
Stačí kliknout na tlačítko „Sign Up“ (Zaregistrovat se) a poté už si jen vyberete, zda se budete registrovat už přes existující Google či Microsoft účet nebo přes e-mailovou adresu. Poté musíte přijmout všechny podmínky ChatGPT.
Na co se zeptat AI
V praxi se stačí ChatGPT například zeptat, co s daným výrazem souvisí, jaká má synonyma, opozita nebo jaké idiomy by třeba k tématu vymyslel.
Kdo vyvinul ChatGPT
ChatGPT je název pro chatovací systém založený na technologii GPT (Generative Pre-trained Transformer), kterou vyvinula společnost OpenAI.
Co se zeptat ChatGPT
Chat GPT je umělá inteligence vyvinutá firmou OpenAI. Název GPT je akronym, který znamená Generative Pre-trained Transformer. Jedná se o model jazyka, který je schopen generovat přirozený text podobný lidské komunikaci. Chat GPT může odpovídat na otázky, psát články, sumarizovat texty, překládat jazyky a mnohem více.