Kdo zije z Cimrmanu?

Kdo hraje v Cimrmanech

Současní členové

Jméno a fiktivní titul Životní data Doba působení v DJC
bakalář Josef Čepelka *1975 2011–dosud
profesor Miloň Čepelka *1936 1967–dosud
doktor inženýr Jan Hraběta *1940 1973–dosud (původně kulisák)
bakalář Vojtěch Kotek *1988 2011–dosud

Kdo hraje v Divadle Járy Cimrmana

ŠvestkaHrají:Přemysl Hájek, vechtr v. v.: Zdeněk Svěrák nebo Miroslav TáborskýKamil Patka, mladý vechtr: Petr Reidinger.Sváťa Pulec, horolezec: Jan Hraběta nebo Robert Bárta.Blažej Motyčka, Hájkův bratranec: Marek Šimon.Eda Wasserfall, člen KČT: Genadij Rumlena.

Co vymyslel Cimrman

vzducholoď (spolu s hrabětem Zeppelinem) setrvačník dámských hodinek Piccolo. jogurt. pupík na objímce první Edisonovy žárovky (járovka)

Kdo to byl Cimrman

Byl jedním z největších českých dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, vynálezců, kriminalistů, sportovců a průkopníků slepých uliček své doby. Za svého života se uznání nedočkal, nyní jeho odkaz oprašuje Žižkovské divadlo Járy Cimrmana.

Jak koupit vstupenky na Cimrmana

Uděláte si na webu Žižkovského divadla Járy Cimrmana uživatelský účet – díky němu budete moci svižně rezervovat vstupenky, jaké chcete. V daný den se do svého účtu přihlásíte těsně před uvolněním vstupenek do prodeje. Vletíte na stránku rezervace – http://zdjc.cz/rezervace/list.

Kde hostuje Divadlo Járy Cimrmana

Dnešní Žižkovské divadlo Járy Cimrmana ve Štítného ulici č. 520/5 má zajímavou historii. Novorenesanční objekt byl vybudován v roce 1875 a v jeho přízemí se původně nacházel hostinec U Jana Lucemburského.

Jak vznikl Jára Cimrman

První zpráva o existenci českého velikána Járy Cimrmana se objevila 16. září 1966 v humoristickém pořadu (Nealkoholická) Vinárna U Pavouka v Československém rozhlase. Byl popsán jako řidič parního válce a sochař, neúspěšně vystavující v nafukovacím pavilonu předměty zdeformované tím, že je parní válec přejel.

Jak zemřel Jára Cimrman

května 1921 Jára Cimrman, Největší Čech, tragicky po výbuchu svého posledního vynálezu. Podle nekrologu na pomníčku k tomu mělo dojít nešťastnou náhodou, když se vracel z trhu v Mělníku, kde koupil 10 hus. Bohužel k přesunu používal svůj poslední vynález, automobil na stlačený vzduch a vodu.

Jak zní křestní jméno matky Járy Cimrmana

Jeho otcem byl český krejčí Leopold Cimrman a matka rakouská herečka Marlene rozená Jelinková. V útlém věku byl vychováván jako dívka, aby donosil šaty po své sestře Luise.

Kdy vznikl Cimrman

4. října 1967 se poprvé otevřela opona divadla Járy Cimrmana. Tenkrát ještě v Malostranské besedě se lidé poprvé seznámili nejenom se znovuobjevením bohaté pozůstalosti fiktivního národního hrdiny, ale také s jeho divadelní hrou Akt.

Jak vzniklo Divadlo Járy Cimrmana

Vymysleli ho Jiří Šebánek se Zdeňkem Svěrákem a zprvu nezávazná mystifikace kolem něj se časem rozrostla do netušených rozměrů. Poprvé se o něm rozhlasoví posluchači dozvěděli v prosinci 1966 v humoristickém vysílání z nealkoholické vinárny U pavouka.

Kdo se skrývá za jménem Jára Cimrman

Postava Járy Cimrmana se přímo objevuje pouze v jediné hře Divadla Járy Cimrmana. Jde o hru Lijavec a roli Cimrmana v ní ztvárňuje Zdeněk Svěrák, dříve se ji občas alternovali i Ladislav Smoljak, Jan Hraběta, Genadij Rumlena a Andrej Krob.

Kde skonal Jára Cimrman

V severní části CHKO Kokořínsko pod kopcem Husa skonal dne 21. května 1921 Jára Cimrman, Největší Čech, tragicky po výbuchu svého posledního vynálezu. Podle nekrologu na pomníčku k tomu mělo dojít nešťastnou náhodou, když se vracel z trhu v Mělníku, kde koupil 10 hus.

Kdo je tu nejstarší Cimrman

„Kdo je tu nejstarší Kdo je tu nejstarší “ křičel prý jedenasedmdesátiletý Strauss a tloukl o stůl svým občanským průkazem.

Kdo je tu nejstarší kdo je tu nejstarší

„Kdo je tu nejstarší Kdo je tu nejstarší “ křičel prý jedenasedmdesátiletý Strauss a tloukl o stůl svým občanským průkazem.