Kdo zpívá holka nebo kluk?

Kdo zpívá v Tajemství 2

Pohádku čte s mimořádným vypravěčským darem představitelka královny Julie Veronika Khek Kubařová. Písně, zpívané Tomášem Klusem, Veronikou Khek Kubařovou, Jiřím Lábusem, Miroslavem Vladykou a Václavem Noid Bártou, podtrhují sílu celého vyprávění.

Kdo natocil Bambitku

Ivo MacharáčekTajemství staré bambitky / RežisérIvo Macharáček je český televizní a filmový režisér. Podílel se na dokumentárních i hraných televizních seriálech a studiových pořadech, natočil řadu reportáží a dokumentárních snímků. V hrané filmové tvorbě režíroval komedii Panic je nanic či pohádkové snímky Tajemství staré bambitky a Tajemství staré bambitky 2. Wikipedie

Jak dlouho trva Bambitka 2

Tajemství staré bambitky 2
Země původu Česko
Jazyk česky
Délka 98 min
Žánr pohádka

Kdo nedostal by svemu slibu

D A Kdo nedostál by svému slibu, G D ten udělal by velkou chybu. A Nikdo by mu neuvěřil, G D že spravedlivě život měřil. A Vychovávat děti v pravdě, G D někdy přísně a někdy hravě. A Měl by každý táta, máma G svoje dítka milovaná Emi G – lájlala lalalaj – D A písničku zahrát.

Kdo natocil Tajemství staré bambitky 2

Ivo MacharáčekTajemství staré bambitky 2 / RežisérIvo Macharáček je český televizní a filmový režisér. Podílel se na dokumentárních i hraných televizních seriálech a studiových pořadech, natočil řadu reportáží a dokumentárních snímků. V hrané filmové tvorbě režíroval komedii Panic je nanic či pohádkové snímky Tajemství staré bambitky a Tajemství staré bambitky 2. Wikipedie

Na kterém zámku se točila Bambitka 2

Natáčení začalo 8. dubna roku 2021. Natáčení probíhalo na zámcích Jindřichův Hradec a Mníšek pod Brdy.

Co se natáčelo na hradě Bítov

Hrad Bítov

Na malé i velké návštěvníky na Bítově čeká kromě prohlídky hradu také ZOO barona Haase. Zde se také natáčely pohádky Tajemství staré bambitky a Sen o krásné panně.

Co se točilo na zámku Frýdlant

Nejnavštěvovanější filmy:Peklo s princeznou.Rumplcimprcampr.Jak si nevzít princeznu.

Co se natacelo na zamku Kozel

Zámek Chyše – sídlo rodu Lažanských

Zámek proslavil Karel Čapek, který zde pobýval v roce 1917 a zvěčnil ho ve svých dílech Krakatit nebo Věc Makropulos.

Co se natacelo na Zvireticich

Hrad Zvířetice si zahrál v těchto filmech a pohádkách:O uloupené divožence(2007, hrad, nádvoří)Máj(2008, hrad si zahrál jako loupežnické doupě)

Čím se pyšní hrad Frýdlant

Hrad byl pro turisty zpřístupněn již roku 1801, čímž se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě. Kromě obvyklých sbírek zámeckého nábytku a vybavení je součástí expozice také rozsáhlá sbírka zbraní, ojedinělá vrchnostenská kancelář, dětský pokojíček, zámecká koupelna nebo dochovaná kuchyně.

Co se točilo na zámku Lednice

Mimořádný je i zámecký skleník, spolu s množstvím romantických staveb v anglickém parku, kde stojí i nejstarší minaret v Evropě. Filmaři využili Lednici v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, Princezna Fantaghiro i v Moskalykově seriálu Dobrodružství kriminalistiky.

Co se točilo v Českém Krumlově

Genius Loci Českého Krumlova láká filmaře odjakživa. Natáčely zde české i zahraniční produkce. Vznikal zde například film Jak dostat tatínka do polepšovny, Pyšná princezna, Jen ho nechte, ať se bojí, Z pekla štěstí nebo Hop a je tu lidoop. Z těch zahraničních třeba hollywoodský Iluzionista.

Jak si nevzít princeznu hrad

Na frýdlantském zámku se natáčí pohádka… Jak si nevzít princeznu.

Kde se nachází hrad Houska

Houska je hrad přestavěný na zámek ve východní části chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Stojí v katastrálním území Houska u obce Blatce v okrese Česká Lípa v Libereckém kraji. Zámek je chráněn jako kulturní památka a v návštěvních hodinách je přístupný veřejnosti.

Kdo žil na zámku

V každém středověkém hradu žil jeho pán a majitel. Mohl to být buď král, nebo královna se svou rodinou, či nějaký jiný šlechtic, kterému s péčí o království pomáhali úředníci a jeho moudří rádci. O urozené obyvatele hradu se staralo služebnictvo a hlavní správce hradu – purkrabí.

Kdo žil v Lednici

Lednice – Městečko Lednice získali Lichtenštejnové v roce 1322 od rodu Sirotků. Už od středověku v místě stával hrad, později několikrát přestavěný na zámek. Rodu sloužil zejména jako letní sídlo, v lednickém kostele jsou stále k vidění staré náhrobní desky Lichtenštejnů, které připomínají jejich život v 16. století.

Co se natáčí na Konopišti

Nejznámějším filmovým místem na Benešovsku je zámek Konopiště. Naposledy filmaři na zámku pracovali při natáčení seriálu České televize Já, Mattoni. Zámek si v seriálu zahrál, i když se děj odehrával na Karlovarsku.

Kdo je majitel hradu Houska

Houska (hrad)

Houska
Přestavba 16. století, 1584–1590 1658 1823
Stavebník Přemysl Otakar II.
Další majitelé Přemyslovci Berkové z Dubé Smiřičtí ze Smiřic Hrzánové z Harasova Valdštejnové Kounicové
Současný majitel Jaroslav Šimonek

Jak se dostat na housku

Nemáme-li k dispozici automobil, je nejvhodnější dorazit vlakem do obce Okna (leží na trati 080 – Česká Lípa – Bakov nad Jizerou) a z ní se vydat po žluté značce ve směru na Bělou pod Bezdězem. Zhruba po 2 km odbočíme na značku červenou, která nás dovede až k samotnému hradu.

Kdo vlastnil hlubokou

Hluboká (zámek)

Zámek Hluboká nad Vltavou
Přestavba 19. století
Stavebník Jan Adolf II. ze Schwarzenbergu
Další majitelé český král Pernštejnové Ungnadové z Weissenwolffu páni z Hradce Bohuslav Malovec z Malovic Baltasar Marradas Schwarzenbergové
Současný majitel Česká republika

Kdo žil na hradě

V každém středověkém hradu žil jeho pán a majitel. Mohl to být buď král, nebo královna se svou rodinou, či nějaký jiný šlechtic, kterému s péčí o království pomáhali úředníci a jeho moudří rádci. O urozené obyvatele hradu se staralo služebnictvo a hlavní správce hradu – purkrabí.

Kdo je vlastníkem zámku Lednice

O zámku Lednice. Státní zámek Lednice je od roku 1945 majetkem státu, je spravován Ministerstvem kultury ČR prostřednictvím Národního památkového ústavu Praha, územní odborné pracoviště v Kroměříži. Zámek patří k nejnavštěvovanějším památkám v naší republice. Novogotická přestavba v 19.

Co se natacelo v Castolovicich

Krásné okolí zámku zaujalo také české filmaře – v roce 1968 zde natáčel režisér Václav Krška podle Turgeněvovy předlohy film Jarní vody.

Co se natacelo na housce

Nejnavštěvovanější filmy:O svatební krajce.Propast věkůDilino a čert.