Kdy delat Samoodecet ČEZ?

Kdy udělat Samoodečet elektřiny

Samoodečet si udělejte i na začátku roku, kdy Energetický regulační úřad (ERÚ) obvykle mění cenu za regulovanou složku energií. Pokud váš dodavatel zdražuje, případně mění smluvní podmínky, můžete od něj odejít bez sankcí.

Kdy prijde vyúčtování za elektřinu ČEZ

Vyúčtování vám zasíláme každý měsíc. Elektronické zasílání vyúčtování na e-mail je zdarma.

Kdy žádat Samoodecet

Samoodečet můžete zaslat kterýkoliv den v roce, ale vždy nejpozději do 30 dnů po jeho provedení.
Archiv

Jak se provádí Samoodečet elektřiny

Samoodečet je odečet provedený a nahlášený zákazníkem. Vždy se zapisuje stav měřicího přístroje bez desetinného místa (desetinné místo se nijak nezaokrouhluje – zapisuje se pouze celé číslo a je jedno, co je za desetinnou čárkou).

Jak funguje Samoodečet ČEZ

Samoodečet není nic jiného než opsání čísla spotřeby z displeje elektroměru a jeho předání dodavateli a distributorovi k dalšímu zpracování. Právě na základě spotřeby nastavuje dodavatel zálohy, které platí zákazník za odběr elektřiny. Pokud je spotřeba nižší, jsou nižší i zálohy.

Jak na Samoodecet

Jak na samoodečet

Pokud chcete udělat samoodečet, stačí opsat hodnoty z příslušného měřidla. U plynoměru je jen jeden údaj. U elektřiny mohou být dva a to v případě, že máte dvoutarifní sazbu. Musíte také opsat odečty vysokého a nízkého tarifu.

Jak dlouho trva Samoodecet ČEZ

Aktuální stav spotřeby ze svého elektroměru či plynoměru zvládnou zákazníci zadat v on-line aplikaci MŮJ ČEZ během pár minut. Případně mohou samoodečet nahlásit na zákaznickém centru, na některé z více než 70 poboček České Pošty s přepážkou ČEZ, nebo na bezplatné zákaznické lince.

Jak zadat Samoodecet ČEZ

Zadat samoodečet on‑line

Nahlaste stav elektroměru nebo plynoměru kdykoliv. Změnu zvládnete i bez registrace na webu samoobsluhy. Při samoodečtu zadejte čísla, která vidíte na elektroměru nebo plynoměru. Seznam dosud zaznamenaných stavů svého elektroměru nebo plynoměru najdete v MŮJ ČEZ.

Co znamená zohlednit Samoodečet elektřiny

Co je to samoodečet a k čemu slouží

Při kontrolním samoodečtu si zjistíte stav svého elektroměru nebo plynoměru a nahlásíte nám ho. Podle data, kdy jste samoodečet udělali, vám v příštím vyúčtování rozpočítáme spotřebu i cenu. Kdyby se vám povedlo udělat při zadávání samoodečtu chybu, pošlete ho znovu.