Kdy dát ven tlustici?

Jak často zalévat tlustici

Tlustice je vcelku nenáročná rostlina zvládající i suchý vzduch. Pokud je umístěna na přímém slunci snese častější zálivku (cca 1x za týden). V zimě, kdy je méně světla má ráda vegetační klid, zálivku snížíme na minimum, aby se výhony netáhly za světlem.

Jak se starat o tlustici Vejčitou

Nároky na pěstování má tlustice vejčitá opravdu minimální. Potřebuje jen dostatek světla a přiměřenou zálivku. Přelití je snad to jediné, co ji může zahubit. S vodou tedy opatrně; v horkém létě zalévejte kvečeru, kdy už teploty klesnou, a použijte přitom odstátou vodu pokojové teploty.
Archiv

Jak Zastipovat tlustici

U tlustic a jim podobných rostlin řežeme vždy nad tzv. kolénkem, což je místo na větvi, kde dříve vyrůstaly listy. U mladších a plně olistěných větví tedy vždy těsně nad párem listů.

Jak zachránit tlustici

Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia. V tomto případě je pomoc jednoduchá. Rostlinu umístěte na světlé místo, kde jsou teploty trvale nad 10 stupňů Celsia. Optimální teplota je v zimě kolem 15 stupňů Celsia.

Kdy přesazovat tlustici

Tlustice je též nenáročná na hnojení, stačí hnojit jen dvakrát za rok a to vždy ve vegetačním období. Tlustici sice můžeme přesadit kdykoli během roku, na přesazování je však choulostivá. Vlastně je nejlepší přesazovat až když se tlustice svými kořeny nevejde do květináče.

Proč padají listy u tlustice

Zvadlý vzhled a pomačkané listy může mít rostlina i v létě, když zapomeneme na její zálivku. Na rozdíl od přelití se ale z takového hříchu velmi rychle vzpamatuje, když ji opět začneme přiměřeně zalévat. Plísňové onemocnění, které může rostlinu napadnout, je-li na stanovišti příliš vlhkém nebo příliš studeném.

Na co je dobrá tlustice

Tlustice dokáže léčit i další neduhy – např. záněty, strie, abscesy, popáleniny, a dokonce zmírňuje artrózu kloubů. Na všechny tyto neduhy si připravte kašičku z 10-15 listů a přiložte ji na postižené míst. Potom jej zavažte a nechte působit, nejlépe vyměňte obvaz i se směsí po 2 až 3 hodinách.

Jak začít tvarovat tlustici

Před tvarováním si tedy dobře rozmyslete, co od své tlustice očekáváte (a pak bez obav řežte, protože tlustice obráží opravdu bez problémů). Macinko, tlustice po sestříhání dobře obráží, takže pokud to nebude sestřih až na holé větvičky, nemusíte mít strach, snáší tvarování velmi dobře.

Co dělat když Přeliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Jak zalévat tlustice

Zaléváme ji tedy pouze tehdy, když je kořenový bal dobře proschlý, zhruba jednou za týden. Zrádné jsou vysoké teploty při letnění, pokud máte tlustici někde, kde je více než 30 °C, buďte se zaléváním opatrní, v této době jí nezalévejte a počkejte, až teplota klesne, třeba večer.

Proč usychají konce listů

Zjistili jste, že konce zelených nebo pestře zbarvených listů vašich pokojových rostlin začaly hnědnout Většinou to mají na svědomí nadbytečná zálivka, špatný odtok vody z květináče nebo nepatřičná výživa.

Jak zachránit monsteru

Pokuste se rostlinku zachránit snížením vlhkosti substrátu, zvýšením teploty v místnosti a přesazením. Pokud žloutne mnoho listů a pokud zaznamenáváte zároveň i příznaky vadnutí a hniloby, je žloutnutí způsobené přelitím. Pokud tyto příznaky chybí, může být příčinou podvýživa – nedostatek hnojiva.

Proč žloutnou listy marihuany

Klíčovou makroživinou pro konopí je dusík. Jeho nedostatek nebo naopak jeho příliš velké množství způsobují typické příznaky. Nedostatek dusíku začíná žloutnutím okrajů listů a poté postupuje dovnitř. Centrální žilky každého listu zůstávají během tohoto procesu tmavozelené.

Proč Kytkám hnědnou listy

Přelití U nadměrné zálivky či přelití se nám začnou tvořit na listech hnědé skvrny. Odborně se tomu říká „skvrnitost. “ Poškozené listy odstraňte, omezte zálivku a přesaďte rostlinu do čerstvého substrátu.

Proč se monsteře kroutí listy

Proč se kroutí listy monstery Hlavní příčinou, proč se listy monstery začínají kroutit, je příliš nízká vlhkost substrátu. Na podzim a v zimě se vzduch v bytě hodně změní společně se začátkem topné sezóny. Na to musíte při zalévání myslet, protože substrát bude častěji vysychat.

Proč Monstera žloutne

Žloutnutí listů: postupné žloutnutí a ztráta barvy listů může znamenat příliš mnoho slunečního světla, zasychající žloutnutí potom málo vláhy a opad a žloutnutí do jasně žluté potom příliš mokrý substrát. POZOR na děti a zvířata – monstera je jedovatá!

Kdy zalévat konopí

Na začátku pěstování, budete pravděpodobně zalévat vaše rostliny konopí každý týden nebo každých několik dní. Zalévánívašich rostlin každých 3-5 dní je ideální. Jak vaše rostliny vyrostou větší, budete je zalévat častěji a častěji dokud je nepřesunete do většího květináče.

Jaké hnojivo na marihuanu

Jaké hnojivo použít na konopí Konopí a rostliny marihuany mají rády hnojiva s vysokým obsahem NPK. Hnojivo bohaté na dusík (N), uvítají rostliny hlavně během růstu a vegetativní fáze, zatímco fosfor (F) a draslík (K) uvítají hlavně během květové fáze, kdy se tvoří kanabinoidy a pryskyřice.

Jak často rosit monsteru

Monstera se v přírodě pne po okolních stromech, takže jí bude dobře, když jí do květináče přidáte oporu. Výborně poslouží kokosová vzpěra. Každé dva roky byste pak měli rostlinu přesadit do většího květináče.

Kdy přesazovat monsteru

Monstery přesazujeme na jaře do nepatrně většího (max 2-3 cm), až když je květináč zcela prorostlý kořeny.

Jak často zalévat monsteru

Pravidelně monsteru zalévejte podle potřeby – vždy, když je proschlá vrchní vrstva půdy. Pravidelně také roste listy monstery vodou z rozprašovače a od jara do podzimu každých 14 dní hnojte.

Jak často zalévat sazenice

8) Sazenice zalévejte 2 – 3 x týdně. Mezi jednotlivými zálivkami nechte substrát v květináči částečně proschnout, pouze tak dosáhnete silné sazenice se zdravými kořeny.

Kdy nejpozdeji zasadit marihuanu

Pokud se rozhodnete pro venkovní pěstování, pak je nejlepší sázet na jaře – třeba koncem dubna. V tomto období se totiž zvyšuje teplota půdy. S pěstováním vevnitř se může začít už ke konci února – začátkem března. Semena se obecně zasívají 2 – 3 cm hluboko a zhruba 2 cm od sebe.

Jak mít velké palice

Správné hnojivo je naprosto nezbytné, pokud se snažíte vypěstovat velké palice. Dusík je spojen s vegetativním růstem, zatímco fosfor je živina, která nejvíce podpoří fázi květu. Hnojením dusíkem ve vegetativní fázi vytvoříte zdravou a energickou rostlinu, která bude rychleji růst, což povede ke zvýšení výnosů.

Proč žloutne monstera

Žloutnutí listů monstery

V převážné většině případů je příčinou žloutnutí listů monstery přelití rostliny či nedostatek hnojiva. Obecně mají monstery raději sušší půdu, než přelití. Odstraňte vodu z misky pod květináčem, snižte frekvenci a množství zálivky a přidejte hnojivo pro zelené rostliny.