Kdy řešit horečku u dětí?

Kdy srážet horečku u dětí

Teploty mezi 37 °C a 38 °C jsou považovány za zvýšenou teplotu. Pokud má dítě zvýšenou teplotu a nejeví jiné známky nemoci, není nutné ani vhodné tuto teplotu srážet. Ke srážení teploty přistupujeme až u hodnot kolem 38,5 °C, pokud se dítě cítí jinak celkem dobře a nic ho nebolí.
Archiv

Kdy jet do nemocnice s horečkou

Kdy okamžitě k lékaři

Vystoupí-li nad 39,5 stupně a neklesá ani po podání léků proti teplotě a chladných tekutin, případně zábalů.
Archiv

Kdy se má Srazet teplota

Při teplotě do 38 °C není třeba nasazovat žádné léky.

Již v této fázi je ale třeba výrazně navýšit příjem tekutin a doplnit vitaminy a minerály důležité pro správnou funkci imunitního systému (vitamin Ca D, zinek). Léky na snížení teploty se doporučují nasadit až při horečce, tj. teplotě nad 38 °C.

Jak dlouho Srazet horečku

Lékaři uvádějí, že u jinak zdravého dospělého člověka je možné si teplotu do 38,5 °C „nechat“ alespoň dva dny. S podmínkou, že zvýšíte příjem tekutin – co stupeň nad normál, to asi čtvrt litru navíc. Při vyšší teplotě je dobré konzultovat s lékařem nebo ji začít srážet s pomocí léků.
Archiv

Kdy začít snižovat horečku

Léčba horečky – jak srazit vysokou teplotu Horečku je nutné vnímat jako samoléčebný proces v těle. Pokud však trvá příliš dlouho nebo delší čas neklesá pod 38 °C, můžete ji uměle snížit.

Jak obléct dítě s horečkou

Dítě zabalíme do osušky namočené ve vlažné vodě cca 18 °C teplé a ponecháme je v zábalu 10-15 minut, balíme pouze hrudník a břicho, končetiny ponecháme volné, ničím nepřikrýváme.

Kdy jet s horečkou na pohotovost dětí

U dětí pak vyhledejte lékařskou pomoc zejména tehdy, pokud horečka u miminka do půl roku věku trvá déle než 24 hodin a drží se nad 39 °C, teplota těla rychle stoupá, pokud dítě nereaguje adekvátně, má ztuhlou šíji, zhoršené dýchání, objevují se krvavé skvrny na kůži nebo se objeví křeče,“ doporučuje MUDr.

Kdy volat sanitku při horečce

S lékařem konzultujte i horečku trvající déle než 3 dny a vysokou neklesající horečku (39-40 °C). Pokud teplota překročí 40 °C a při výskytu febrilních křečí urychleně kontaktujeme lékaře či záchrannou službu.

Co dělat při teplotě 39

Teplotu do 38 °C (podle některých odborníků do 38,5 °C) není třeba srážet. Namístě je klid, dostatek tekutin a spánek. Léky na snížení teploty (antipyretika) přicházejí na řadu, až když naměříte přes 38,5 °C a cítíte se pod psa. Při 40 °C už s podáním antipyretik neotálejte, protože při 42 °C tělo kolabuje a umírá.

Jak vysoká teplota je u dětí nebezpecna

Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C! V případě, že tělesná teplota dítěte překročí hranici 40 °C, tedy hranici vysoké horečky, kontaktujte lékaře nebo záchrannou službu.

Jak často kontrolovat dítě s horečkou

Důležité je zvýšenou teplotu alespoň dvakrát denně kontrolovat, neboť většinou se teplota během dne mění a může se ze zvýšené teploty změnit na horečku, která je vyšší než 38 stupňů Celsia (měřeno v podpaží) a proti které by se již mělo zasáhnout léky proti teplotě, eventuálně dalšími fyzikálními opatřeními.

Jak rychle srazit horečku u dětí

Nejčastěji užívanými léky proti horečce u dětí jsou paracetamol a ibuprofen. Při jejich výběru volte vhodnou lékovou formu. U kojenců jsou nejlepší volbou čípky, které se hodí také v případě, že dítě s horečkou zvrací. U starších kojenců již můžeme zvolit formu sirupu nebo suspenze.

Co dělat když má dítě teplotu 39

Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C! V případě, že tělesná teplota dítěte překročí hranici 40 °C, tedy hranici vysoké horečky, kontaktujte lékaře nebo záchrannou službu.